családon belüli erőszak


alfateam # 2018.08.30. 10:35

és ha szeretnéd a gyerekeidet kimenekíteni a húsdarálóból fordulja bírósághoz. 14-15 éves gyerekeket meghallgat a bíróság és ha a környezettanulmány neked kedvez akár meg is kapod Őket..

alfateam # 2018.08.30. 10:26

Te mehetsz a családsegítőhöz a gyerek mehet a gyámhatósághoz ide elmehetsz Te-is, ez a gyorsabb. Kérj jegyzőkönyvet nem csak"beszélgetést".

Tourboy2 # 2018.08.30. 10:13

Tisztelt jogtudók!

2013-ban elváltam feleségemtől, aki később megismerkedett egy férfival és össze is házasodtak. A férfi ingatlanában laknak két kiskorú gyermekemmel. A minap a fiam (15) rendőrt hívott, mert a nevelőapa az édesanyaj atorkát szorongatta és a fejét verte a mosogatóba. Ennek szemtanúja volt a fiú és a 12 éves kislányom. A rendőrség kiment, majd egy "beszélgetés" után távoztak. Ez után a két felnőtt a gyerekeket tette felelőssé az eset miatt. A gyrekek kijelentették, hgy félnek ott élni.
Korábban már előfordult tettlegesség, amikor szintén rendőrséget kellett hívni, de nem történt semmi.

Az lenne a kérdésem, hogy:
A rendőrség ezt az esetet jelzi-e a gyámhivatal felé?
Mivel az anya nem tett feljelentést, a 15 éves fiú megteheti-e?
A fenti eset mennyire meríti ki a kiskorúak veszélyeztetését?
A gyámhivatal mit tehet ebben az ügyben és hogy kérhető esetlegesen az azonnali ideiglenes elhelyezés?

Válaszukat előre is köszönöm,

Tourboy.

Kintsugi # 2018.08.02. 15:07

Először is mindenkinek köszönöm a segítségét!
Másodsorban lenne még egy olyan kérdésem, hogy milyen büntetésre számíthat a férfi, aki ellen garázdaság és könnyű testi sértés miatt, valamint most már akkor súlyos testi sértés miatt is van eljárás? Korábban is voltak bírósági ügyei (okirathamisítás, drogkereskedelem miatt), de ezek vagy pénzbírságok voltak, vagy felfüggesztettet kapott értük. Most is megúszhatja pénzbírsággal?
Köszönöm!

drbjozsef # 2018.07.31. 04:02

Kintsugi,

Zaklatásért nem, de a kár megtérítését követelheted tőle, végső esetben fizetési meghagyással, vagy perben.

ObudaFan # 2018.07.30. 20:45
  1. Igen.
  2. A fenyegető SMS-ekhez képest 30 napon belül kellett volna feljelentést tenni.
Kintsugi # 2018.07.30. 12:31

Értem. Még két kérdés merült fel bennem: 1. ezért, hogy súlyosan bántalmazta az apját, kap(hat) valamilyen büntetést? (8 napon túl gyógyuló sérülései lettek). Plusz ugye ugyanilyen verésért van ellene eljárás most.
2. A testvére feljelentheti-e zaklatásért, ha ott táborozott a lakása előtt és kárt is okozott? (Régebbről vannak SMS-ek, hogy megöli a lányt, meg eltöreti a gerincét, ám most ilyeneket nem írt, csak a lakása előtt táborozott). Ha feljelentheti, akkor az bármiféle hatással lehet a két testi sértésre? (tudom, hogy nem egy kategória)
Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.30. 12:17

Feljelentés, távoltartás, az ingatlan elhagyására kötelezés. Bonyolult.

Kintsugi # 2018.07.30. 12:14

Köszönöm!
A fő kérdés pedig az: hogyan lehet elérni, hogy egy ilyen agresszív ember ne árthasson tovább a családnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.30. 11:57

Azért nem árt külön is feljelentést tenni.

Kintsugi # 2018.07.30. 11:54

Kovács_Béla_Sándor, kérdésem volt, hogy kötelesek-e eljárni, vagy kell külön feljelentést tenni. Ezek szerint hivatalból megteszik. Az egyik kérdésre - ha nem is éppen udvarias formában -, de megkaptam a választ. Ezt köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.30. 11:49

Nem a fenét nem! Két ügyem is van folyamatban, ahol - ha nem tudnám úgy is - megtapasztalatam, hogy a kórház hivatalaból tesz feljelenést, a rendőrség meg hivatalból nyomoz.

Kintsugi # 2018.07.30. 11:02

Kovács_Béla_Sándor, kinek szólt a "Mesélj még..." kérése? Mert amit én leírtam, az sajnos nem mese.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.30. 10:01

Mesélj még...

Kintsugi # 2018.07.30. 09:15

Szép napot mindenkinek!
Én egy elég összetett kérdésben kérném a véleményüket.
Adott egy 37 éves férfi, aki hol a szüleivel él, hol megpróbál egyedül boldogulni (a szülei akkor is pénzelik, de legalább nem ott él velük). Ez a férfi iszik (és valószínűleg drogozik is), és ilyenkor agresszív lesz. Volt, hogy a testvére lakása előtt táborozott 4 napig, mert a lány nem volt hajlandó beengedni, ekkor tört-zúzott a társasházban (a kárt végül a lánynak kellett megtérítenie). A férfit két hete bevitte a rendőrség, mert a kocsmában összevert egy vadidegen embert. Onnan viszont a szüleihez ment haza, akik megint visszafogadták. Azóta pedig egyfolytában ordít velük, hogy a saját anyjának nincs joga a családi házhoz, merthogy az az övé (az édesapja és a nagymamája a hivatalos tulajdonos, de az édesanyja 40 éve házas az apával és nem váltak el).
A lényeg, hogy többször rátámadt már a saját szüleire és nagymamájára is. Legutóbb tegnap félholtra verte az apját. Az anyja próbálta leszedni a férfit az apjáról, mire is a férfi feljelentette az anyát bántalmazás miatt.
Mit lehet tenni a férfi ellen? Volt kinn rendőrség, mentő vitte el az apát. A férfit a detoxba vitték csak, az anyát viszont az őrsre. Hogyhogy az anya lett feljelentve, amikor félholtan feküdt ott a férje? A rendőrségnek, mentőknek kötelessége ilyenkor feljelentést tenni, vagy az apának ezt külön kell megtenni? A rendőrség azt mondta, semmit sem tehetnek az ügyben, családon belüli erőszaknak számít. De itt vér is folyt, akkor nem kötelesek eljárni? (a történethez tartozik, hogy a férfi bejelentett lakcíme a szülei házában van).
Nem jelent halmozást, hogy már van egy verekedés miatti ügye?
Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2016.02.12. 05:48

Kiscsillag:-)

Becsületsértés szabálysértése miatt tehetsz feljelentést.

Véleményem # 2016.02.12. 02:18

Kiscsillag:-)

A családon belüli erőszak fogalmához ez nem tartozik. Már nem egy család, nem egy háztartásban élnek és nem is erőszak valósult meg.
Az Ön személye ellen irányulnak az apa kijelentései. Ennek más jogi alakzatai vannak. Tehet feljelentést, lehet eljárást indítani.
Megjegyzem, hogy a gyámhivatalnak is kötelessége lenne tájékoztatni, mit tehet és mit nem, és mire van lehetősége. Lehet nem a hatáskörük ez, de mint hatósági szerv kötelessége lenne tájékoztatni, segíteni az érintetteket.

Kiscsillag:-) # 2016.02.11. 16:46

Üdvözlöm!
A problémámat megpróbálom a legcélratörőbben leírni.
Közel 8 éves lányommal 7 éve élünk külön az apjától. Szinte folyamatosan problémánk van a kapcsolattartással, így állandóan porondon vagyunk a gyámhivatalnál. Eddig több alkalommal hangzottak el a különböző ügyintézők jelenlétében a részéről irányomba sértő megjegyzések "nem bírom elviselni az undorító, gusztustalan pofádat", most a legutóbbi alkalommal odáig hergelte magát, hogy lek..vázott. Ennek is több tanúja volt. Nem tudom, hogy ez miként vehető figyelembe. Beletartozik-e a családon belüli erőszak fogalmába. Mit lehet tenni ilyen esetben, mert érzésem szerint ennek soha nem lesz vége, amíg nem kap érte valamit.
Köszönöm előre is a választ!

limma # 2016.02.04. 13:25

Akkor mit lehet tenni egy gyerekkel, aki azt csinál, amit akar (döglik egész nap és számítógépezik)?

ObudaFan # 2016.02.03. 16:17

Ezt ki mondta, hogy addig kell várni?

limma # 2016.02.03. 10:20

És addig kell várni, amíg hirtelen dührohamában esetleg megsebesít vagy megöl valakit?

ObudaFan # 2016.02.02. 16:57

Tartani azt kell, de itt nem ez volt eddig a fo problema.

limma # 2016.02.02. 12:53

Ez azért borzasztó már. Mit lehet tenni, ha egy 16 éves viselkedik így? Mert iskolakötelezettség már nincs, de tartani kell 18 éves koráig?

László68 # 2016.01.22. 13:06

Sajnos akkor senki nem áll mellém, mindenki elbújik, pedig nem engem bántanak, és mégis. De valszleg ez lesz...

ObudaFan # 2016.01.21. 22:04

Akkor a rendőrséghez kell fordulni.