Családi pótlék és árvaellátás "megállapítása"


anyalkaamika # 2015.05.15. 07:01

tisztelt forum érdelödnék az árvaellátást mikor kapjuk meg a gyerekekre sürgös lenne

jozsef.s # 2014.12.28. 10:50

Jó napot a kérdésem a következő volna a gyerek után járó családi pótlékot szünetelésére került sor a gyermek ötven óra iskolai igazolatlan mulasztása mait.Ami 2014.júliusában derült ki ezért a gyermeket a gyámhivatal védelembe vette és szüneteltetni akarta a családi pótlék ki fizetését,de én ezt meg felelleneztem,de végül kaptam egy levelet a Mák-tol ,hogy el utasítgatták a kérelmemet.Az volna a kérdésem,hogy a gyerek jár rendszeresen egy másik iskolába nincs mulasztót óra hiányzása,mikor fogják újra utalni a családi pótlékot, vagy ki -hez kell fordulnom,hogy újra utalják a családi pótlékot.

Sándor69 # 2014.12.18. 14:42

3. Hány árvaellátást kapnak azok az árvák akiknek mind a két szülője meghalt?

Egyetlen egy árvaellátást kapnak. Azt viszont úgy állapítják meg, hogy a később elhunyt szülő azaz ebben az esetben úgy történik, hogy megállapítják az édesapjának a nyugellátásra való jgosultság összegét. A megállapított összeget összevetik az édesanyjuk halálát követően megállapított összeggel és a nagyobb összeg 60%-át fogják kapni.

1. A családi pótlékot mi alapján állapítják meg olyankor amikor mind a kétszülő elhunyt?

Tudtommal egyszülős családi pótlék esetében 17.000 Ft-os összeg kerül megállapításra. Erre viszont ha jól tudom, hogy sajátjogon kapják.

a; Jól tudom-e, hogy a 16-18. éves ill. a 16. életéven aluli tanköteles kiskorú is ilyen tragédiát követően saját jogán lesz jogosult a családi pótlékra?

2. A fiú gyermekének megszületését követően miként állapítják meg a gyereke utáni családi pótlékot?

Ez egy nagyon jó kérdés. Attól is függhet, hogy a lány hol él. Amennyiben a lány a szüleinél él akkor SZERINTEM egy szerek után állapítják meg, amelynek összege jelenleg 12.200 Ft.
Amennyiben a lány a fiúnál él amikor a gyerek megszületik és a kicsinek valójában a fiú az apja, akkor valószínűnek tartom, hogy a 17.000 Ft-os összzeget állapítják meg.

b; Tisztelt Szakértők, a családi pótlékra jogosultá válik-e ismét az a 20. életévét betöltött nappali tagozaton tanulmányokat folytató személy akinek mind a két szülője elhalálozott, de korábban már annak folyosítását a 20. életévét betöltötte?

Szilvi96 # 2014.12.15. 12:02

1. A családi pótlékot mi alapján állapítják meg olyankor amikor mind a kétszülő elhunyt?

2. A fiú gyermekének megszületését követően miként állapítják meg a gyereke utáni családi pótlékot?” (Főleg, hogy várhatóan a testvéreivel egy háztartásba élne az újszülőtt.)

3. Hány árvaellátást kapnak azok az árvák akiknek mind a két szülője meghalt?

Szilvi96 # 2014.12.14. 22:55

Az árvaellátásra vonatkozó kérdéseim:

3. Hány árvaellátást kapnak azok az árvák akiknek mind a két szülője meghalt?

Szilvi96 # 2014.12.14. 22:51

1. A családi pótlékot mi alapján állapítják meg olyankor amikor mind a kétszülő elhunyt?

2. A fiú gyermekének megszületését követően miként állapítják meg a családi pótlékot?

Szilvi96 # 2014.12.14. 22:49

Az egyik távoli rokonaim (másod-unokatestvéreim) érintettek ebben a kérdésben.

Az édesapám első-unokatestvére és férje rövid időn -kb. 1,5 hónap- belül elhunytak. A házaspárnak 6 gyermeke volt (van). A legidősebb 22 éves. Rajta kívül 1 felnőttkorú (18) és 4 kiskorú (5-16 év közti) gyermek maradt árván.

A legutóbbi tragédia 3 hete az édesapjuk halála volt. Előtte kb. 1,5 hónappal hunyt el az édeanyjuk. A két tragéiát megelőzően a legidősebb fiú barátnőjéről derült ki. hogy terhes.

A legidősebb fiú a szülei halálát követően kérte és megkapta a gyámságot a testvérei felett. Ő és az 5 testvére is nappali tagozatos diák.

1. A családi pótlékot mi alapján állapítják meg olyankor amikor mind a kétszülő elhunyt?

A legidősebb fiú barátnője ugyebár terhes. A fiú az apaságot elismerte. A fentebb történtek miatt a házasságkötésük mindenképp csúszik. (A lány ideiglenesen /még a szülők beleegyezésével/ lakcímmel rendelkezik a másod-unokatestvéreimnél.)

2. A fiú gyermekének megszületését követően miként állapítják meg a családi pótlékot?

A megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!