gyerektartásdíj


Burn Out # 2018.01.14. 07:37

Ha a vélelmezett apa azt nyilatkozza, hogy most jutott tudomására, akkor a tudomásra jutástól számítva 1 éve van a megtámadásra.
Az anya és a gyermek a gyámhatóság hozzájárulásával a gyermek 3 éves koráig kérheti.

Bringa82 # 2018.01.14. 07:24

Sajnos nem voltam eléggé felvilàgosult az ügyben.Ha ezt akkor tudtam volna.Soha nem teszem meg.Köszönöm a vàlaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.14. 07:19

Nem kell túlzásokba esni. Aláírta, az ő gyereke, ő köteles gyerektartást fizetni. Az apasági vélelem megdöntésének határideje elmúlt, legközelebb a gyerek számára nyílik meg, valamikor tizenhat év múlva.
(Azzal én is egyetértek, hogy eléggé felelőtlennek tűntök mind a hárman.)

Bringa82 # 2018.01.14. 06:38

Ez milyen jogi következményeket vonhat maga után?Maradhat a kislàny a mostani vezeték nevén?Beadhatom én a biroságra?

Burn Out # 2018.01.14. 06:26

Bringa82: Sikerült összehozni egy intellektuális közokirat-hamisítást.

Apaság vélelmének megdöntése, apaság megállapítása, aztán kérhető tartásdíj a biológiai apától.

Bringa82 # 2018.01.14. 04:59

Kedves Forumozok!Egy olyan kérdésem lenne ,hogy van egy 18 honapos kislànyom.A pàrom tudtàban volt hogy nem ö az apuka alá irta az apasági nyilatkozatott.Viszont kapcsolatunk megromloban nem foglalkozik velünk,anyagiakban se tàmogat minket.A Biologiai apa tudtàban van a gyeremekkel.Kérhetö e töle gyerektartàs?Ha igen milyen uton?

gerbera317 # 2018.01.13. 18:47

Szólj anyudnak, hogy lúzer apud neked utalt, minden rendben van. És szólj apudnak, hogy máskor ne csináljon ilyet, mert rajtaveszthet.
A felemelés egy másik kérdés.

zita74 # 2018.01.13. 18:16

Értem. Köszönöm. De gondolom, akkor én nem is nyúljak a pénzhez, mert úgyis vissza kell fizetnem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.13. 12:32

A végrehajtás a hatályos döntéssel megítélt összegre folyik. Az összeg megváltoztatását perben lehet kérni.

zita74 # 2018.01.13. 10:47

Jaj. Köszönöm. Mondjuk fontolgatta anyum,már évek óta az emelés kérvényezését, mert 14.000 elég kevés,de azt is tudta,mert magam láttam,hogy zsebbe kapja,meg nem akart engem sem kitenni a cécónak. Viszont az egyetemi költségek húzósak, lehet, hogy egyúttal reálisabb összeget is megállapítanak? Ha elindítja anyum a végrehajtást,jöhetünk mi ki rosszabbul belőle? Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.13. 09:48

Apád azt kockáztatja, hogy anyád végrehajtást kérhet vele szemben.

zita74 # 2018.01.13. 06:32

Kedves szakértők! Apum új munkahelye nem Anyumnak, hanem nekem , az én bankszámlámra utalta a tartásdíjat. Anyumnak feltűnt,hogy nem kapta, de gondolta megint munkanélküli,onnan meg mindig később érkezik. De honnan tudják az én számlaszámomat? Csakis apumtól. Még ha ez az a számlám lenne, amit az egyetem miatt használok, az oké lenne, de ezt csak azért nem szüntettük meg, mert vesztettünk volna anyagilag. De most én kaphatom a tartásdíjat? Anyum állandó címe más mint az enyém, de a tartózkodási helye egyezik az én állandómmal. Most akkor nekem kell lépnem? Köszönöm!

ObudaFan # 2018.01.12. 14:49

Annak, aki a gyermeket a saját háztartásában eltartja.

anyuci80 # 2018.01.12. 10:19

Persze az anyának, de akkor együtt is laktak. Az új felállás szerint külön élnének. Akkor a gyerektartás kit is illet?

De végül is ez egy kicsit bonyolultabb és mire végig csinálnánk, a rendszeren végig menne, lassan már gyerektartást se kellesz fizetni.

Legfeljebb megadjuk a bizalmat az édesanyának hogy ha találkoznak rájuk költi.

Köszönöm, a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.11. 15:03

Ja, hát ha olyan messzire akartok menni, hogy hivatalosan harmadik személynél elhelyezés legyen. Csak nem nagyon hiszem, hogy abba az együttélő szülő beleegyezik. Ha megtudja, hogy akkor neki is tartásdíjat kell fizetnie.

Nem nagyon értem, mibe kellene beletörődnötök? Eddig is fizetett az apa, és eddig is az anyának fizette.

ObudaFan # 2018.01.11. 15:03

A 16 éves elvileg a gyámhatóságon kérhet már ilyet, de azért messze nem automatikus az engedélyezés. A 15 évesnek még csak abban van elég nagy szava, hogy melyik szülőnél legyen elhelyezve.

anyuci80 # 2018.01.11. 14:09

Akkor most ebbe bele kell törődnünk?
Akkor is ha a gyerek kéri a az elhelyezési kérelmet?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.11. 14:02

Ez nem egy kérdés, nem egy probléma. A tartásdíj nagyszülőknek fizetése nem nagyon fog menni.

anyuci80 # 2018.01.11. 13:53

Kedves Fórumozók!

A párom előző házasságából van két gyermek, akiknek a tartásdíja rendszeren fizetve van. Ők 16 és 15 évsek. De anyuka új kapcsolatából most állapotos. Az édesanyjuk el szeretne költözni a szülői házból (ezzel nincs is gond), de a gyermekek nem szeretnének az édesanyjukkal tartani, ők maradnának a nagyszülőkkel. A párommal természetesen figyelembe vesszük, hogy helyileg ott tanulnak, baráti társaságuk is ott van, a nagyszülőket is szeretik.

A probléma nem is ezzel van, hanem hogy a tartásdíjat akkor a továbbiakban ne az édesanyjuknak kelljen utalni, mivel már nem egy háztartásban fognak élni, hanem a nagyszülőknek.

Mi ennek a menete, hogyan kezdjünk bele ?
Hová kell fordulni, kérvényezni?
A gyerekek hogyan tudják megváltoztatni az elhelyezést? ( Mert már betöltötték a 14 életévüket, saját maguk dönthetnek, csak sok még a kérdés.

A válaszokat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2017.12.31. 07:48

Már csak az illeték mérséklése miatt is érdemes írni beadványt, hogy elfogadod.

Timot # 2017.12.29. 17:01

Bandika81, szerintem érdemes egy beadványt írnod, hogy te ezt az összeget korábban sem ellenezted (ha ezt bármilyen emaillel, sms-sel bizonyítani is tudod, az különösen jól jöhet), és _ezért_ kéred, hogy a felperes perköltségeivel ne téged terheljenek. Az ugyanis nem csak párezer forint lehet, ha fogadott jogi képviselőt, akkor sokkal több is.

Bandika81 # 2017.12.29. 13:51

A papiron az van, ha nem jelenek meg, akkor a kereseti kerelmnek megfeleloen meghagyassal koteleznek es a felperes koltsegeiben.
En ezt ugy ertelmezem, hogy az a fix osszeg amit akar azt megallapitjak es plusz a parezer ft perkoltseg is engem terhel.
Kb annyi az utazas koltsege is es azert minek utazgassak, aminek a vege igy is ugy is ugyanaz?
A kolcsonos beleegyezest en is akartam raadasul ugyanerre az osszegre igy nem nagyon ertem a noi logikat, hogy miert kellett ugyanerre pert inditani?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.29. 13:02

A személyes megjelenést aligha úszod meg. (Bár nemrégiben láttam bírósági meghagyást szülői felügyelet és tartásdíj ügyében.)

Burn Out # 2017.12.29. 13:01

akkor a tartásdíjjal összefüggésben nyilatkozhatnál, hogy elfogadod.

Bandika81 # 2017.12.29. 12:56

Kedves Forumozok!
Aki tudja, legyenszives adjon valaszt.
Exem keresetet adott be ellenem felugyeleti jog miatt es tartasdij miatt.
A tartasdijra egy altala megjelolt fix osszeg van a keresetbe irva.
Kerdes: ha mint alperes bem jelenek meg a targyalason, akkor mi tortenik? Azt az osszeget elfogadjak valtoztatas nelkul es megfizettetik a parezer ft koltseget es ennyi?
Az osszeggel nem vitatkozom es nem akarok 200 km-t utazgatni azert, hogy rabolintsak arra ami nekem is megfelel.