gyerektartásdíj


alfateam # 2017.05.21. 11:35

2017.05.18. 14:35 itt van, nézd vissza...

mucogi # 2017.05.21. 11:31

Tisztelt Obudafan!
Azért fordulok önhoz,mert már többször a segítségemre volt.
Van egy 9 éves lányom,aki után 5 éve 10000.ft-ot kapok gyerektartásra.Ezenfelül semmivel nem támogatja apuka, nem is kértem semmit..Tavaly fordultam hozzá,hogy bírósági peren kívül egyezzünk meg mi egy gyt.emelésben,de nem hajlott rá.
Most volt egy eset,hogy kértem a segítségét,a kislány felé,hogy a 26000ft-os vérvétel felét legyenszíves kifizetni,mert az ő érdeke is,hogy végre fény derüljön mitől beteg a gyerek.Ezt sem fizette ki.Én számlával tudom bizonyítani,hogy ez a vizsgálat megtörtént,ki is lett fizetve.Viszont kibukott ezáltal,hogy a kislánynak innentől kezdve gluténmentesen,és tejmentesen kell étkeznie,amit mindenki tud,hogy nem olcsó,vagyis a gyerek napi alapellátásának összege igy a többszörésére rúg,iskolai kiadások,ruházás nélkül,plusz a gyógyszere is elég húzós összeg havonta,Ezekre hivatkozva adhatok be a bíróságra emelésre kérelmet?mennyi az esélye,hogy közmunkás fizetésből is megitélnek mondjuk 15000ft_ot?
Köszönöm

alfateam # 2017.05.19. 14:07

"Keresetlevél benyújtása" a keresőbe 19 300 találat elvezet egészen a Bíróság kapujáig.

Katttta # 2017.05.19. 13:45

Tisztelt Cím!

Érdeklődni szeretnék,volna egy olyan problémám,hogy felnőtt 29 éves vagyok,a szüleim 15 évvel ezelőtt különváltak,akkor édesanyámmal és fogyatékos bátyámmal költözünk el. Édesanyám tartott édesapámtól,az elköltözés is nehezen ment,a részleteket nem firtatnám. Édesanyám akkori félelmében,valamint pénzhiányában nem követelte a gyermektartást. Valamint édesapám első házassága is válással végződött,a nővérem után az akkori gyerektartást a nagyszüleim fizették meg,talán édesanyám félelmében az is benne volt,hogy attól tartott ez megismétlődött volna.Továbbá édesapám kijelentette és ezt a mai napig is így vallja,én döntöttem úgy,hogy édesanyámmal tartok,neki nincs köze hozzám,nem köteles fizetni. Azzal tisztában vagyok,hogy alanyi jogon én kérhetem 6 hónapra vissza menően a gyermektartást,viszont annak menetével sajnos nem vagyok tisztában.Ebben kérnék felvilágosítást. Köszönöm

Auruun # 2017.05.19. 09:57

Immaculata

Megint tanultam valamit, nagyon köszönöm. Tényleg nem tudtam, hogy a 80%-át finanszírozza a TB.
:)

Szép hétvégét.
Üdv.
Auruun

Immaculata # 2017.05.19. 06:55

Kedves Mosza!

Nagyon köszönöm kedvességed, a dalt, nagyon tetszett.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.18. 19:56

Hölye. :)

Immaculata # 2017.05.18. 15:55

alfateam

A felső gombokon lazítottam. Bár pont elég ahhoz, hogy kibuggyanjon. :)

Auruun

18 éves korig a TB a fogszabályzás 80%-át téríti.
Tudom, a 20%-a sem kevés.

Immaculata # 2017.05.18. 15:55

alfateam

A felső gombokon lazítottam. Bár pont elég ahhoz, hogy kibuggyanjon. :)

Auruun

18 éves korig a TB a fogszabályzás 80%-át téríti.
Tudom, a 20%-a sem kevés.

Auruun # 2017.05.18. 14:45

KBS
Arra gondolok, hogy ha a gyermek részére pl. szemüveget vagy fogszabályzót kell csináltatni, egyik sem 2 filléres tétel. És nem fizeti a TB sem.

ObudaFan
Nagyon köszönöm a pontos joghelyet. Sokat segítettél.

alfateam # 2017.05.18. 13:05

Hoppá, hoppá-hoppá, ha ezt Imma meglátja letépi magáról a kiskosztümöt,:)))

ObudaFan # 2017.05.18. 12:35

Auruun

NEm feltétlenül 50% az, lehet kevesebb is, több is, de ha vita van, bíróságon követelhető.

Ptk. 4:218. § (3) A gyermek indokolt szükségletei körébe tartoznak a megélhetéséhez, egészségügyi ellátásához, neveléséhez és taníttatásához szükséges rendszeres kiadások. Ha a gyermek érdekében olyan rendkívüli kiadás szükséges, amelynek fedezését a tartásdíj kellő előrelátás mellett sem biztosítja, a tartásra kötelezett e rendkívüli kiadás arányos részét is köteles megtéríteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.18. 10:19

Régebben sem volt ilyen. Mire gondolsz? Cserélni kell a gyereken a tetőt viharkár miatt, vagy újra kell festetni a karosszériáját?

Auruun # 2017.05.18. 09:57

Tisztelt Fórumozók!

Abban szeretném segítségeteket, véleményeteket kérni, hogy a tartásdíjba mi tartozik bele?
Régebben lehetett kérni a különélő szülőtől, hogy a váratlan és nagyobb kiadások 50%-át térítse meg a gyermeket gondozó szülő részére.
Jelenleg ilyen rendelkezést már nem találok sehol.
Életben van még?
Ha nem, akkor milyen módon lehet kérni, hogy pl. a gyermek egészsége javítása miatt indokolt kiadások felét a külön élő szülő megtérítse?
Köszönöm.
Auruun

Vadsuhanc # 2017.03.30. 13:43

elkeseredett

Őszintén, akkor minek írtál ide ? Ismerek én olyan nőt aki vígan elél a tartásdíjból. Nem a nők ellen vagyok. Viszont azt meg nem az én tsztem eldönteni kit miért hagyott el a párja. ( ha férfi, ha nő)

Nézzen mindenki magába.

Azt viszont utálom, ha a ( elment ) szülő szarik a gyermekére. Ölni tudnék miatta.

ius latratus # 2017.03.30. 13:36

Jó, nem válaszolok.
Ez itt a válogatott, vagy kevéssé megválogatott szidalmak tengerének a helye:
...
Szerepel benne az esélyegyenlőség, a feminizmus, a tolerancia, meg ilyenek. De nem írom le, mert kérted, hogy ne válasz legyen. Nem az lett.

elkeseredett # 2017.03.30. 12:25

Kedves Mindenki!
Sokat voltam itt ezen a fórumon és nem mindig voltam megelégedve a "bölcs" és "szakértői" tanácsokkal. Pl., hogy mennyiből lehet eltartani egy gyermeket, de főleg, azokkal nem értettem egyet amikor arra oktattak ki, hogy én is tegyek hozzá ugyanannyit...
Hiába érveltem ép ésszel, hogy én kiszolgálom a gyereket és azt is be kellene számolni, megaláztak...
Ime egy cikk, ajánlom mindenkinek aki a témában érdekelt és mindenki döntse el, hogy kinek volt igaza, mi is a helyzet ebben témakörben.
Tisztelttel

ui. Kérem senki ne válaszoljon, csak olvasson!!!

http://femina.hu/…e-forintban/

ObudaFan # 2017.03.29. 20:41

A gyermektartást fizetni kell és gyermekenként 15e Ft az egyáltalán nem sok, sőt.
Ha a tartozások valóban közösek, akkor ott lehet követelése édesapádnak, amit vita esetén perben érvényesíthet, a gyermektartásba viszont nem számíthatja be.

agiii_ca # 2017.03.29. 18:50

Kedves Fórumozók!
Problémám a következő lenne, amiben a segítségüket kérném.
Édesapámnak az élettársától van 5 gyereke. A hölgy tavaly nyáron ott hagyta egyik napról a másikra...Az élettársi viszonyról lemondott 2015 nyarán. Ma kapott apám egy levelet hogy 15000ft/gyerek tartásdíjat kér.
17 évig éltek együtt ami alatt több milliós tartozást halmoztak fel, ami apám nevén van és most fizeti a részleteket (van ami már végrehajtónál van, van amelyik követelés kezelőnél). Fizetése kb. 130000ft/hó, a tartozások összesen kb. 100.000 ft...
Ilyenkor mi a teendőnk?! Mert indokolatlanul soknak gondoljuk ezt az összeget tekintve hogy a tartozásokat is csak apám fizeti.
Köszönettel!
Ági

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.17. 18:01

Határeset. De ha még nem rúgták ki, akkor inkább jár.

vi555555 # 2017.03.17. 17:58

Azt szeretném megkérdezni, ha a párom gyereke 20 éves,és kétszer megbukott egy szakközépiskolában, tehát most harmadikos, akkor jár-e neki a gyerektartás?Köszönettel!

ObudaFan # 2017.03.01. 05:52

Totya840610

A válaszok attól függenek, hogy te mit szeretnél elérni. Illetve a kapcsolattartásra vonatkozó résznél például jó lenne tudni, hogy a feleséged mit terjesztett elő a keresetben.
A birtokvédelmi kérelmed elutasításának indoka nem igazán lehet számodra ismeretlen, mert meg kellett, hogy kapd a határozatot.

Burn Out # 2017.02.28. 20:02

azért valljuk be, hogy nem tett fel a bíróság valami nagyon nehéz kérdéseket... az 1-5 kifejezetten egyszerű, a 6-ra meg neked kell tudnod a választ.

kérjél személyes költségmentességet a bíróságtól, ha azt megkaptad, akkor pedig keresd fel a járási hivatalt és kérjél jogi segítséget (pártfogó ügyvédi képviselet engedélyezését).

akár most is kérheted pártfogó ügyvédi képviselet engedélyezését, de az általad leírtak alapján - ha figyelembe veszik az albérletet és az általad fizetett tartásdíjat - akkor is valószínű, hogy a fizetős kategóriába férsz bele. (ebben az esetben majd a per végén kell a pártfogó ügyvédi munkadíjat megfizetned, de időközben engedélyezhet a részedre a bíróság költségmentességet)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.28. 19:42

Röviden a story-m
Ja.

Totya840610 # 2017.02.28. 17:50

Tisztelt Olvasó(k)!
Mint itt szinte mindenki, igy én is segitségre szorulok.
Röviden a story-m amiben elakadtam.
2015. június 6.-án megnősültem a házasságunkból egy gyermekem született 2015.11.17-én. A feleségemet 2016. juniusában megműtötték gerincsérvel de előtte vidékre költözött a szüleihez a gyermekünkkel, mivel én mint családfentartó, dolgozó ember nem tudtam egyszerre dolgozni is éls a feleségemet ápolni ill. a féléves gyermekemet ellátni. Beleegyeztem hogy elköltözzenek a felépulés idejére. A mutét után hetente hétvégenként látogattam őket vidéken. Én maradtam a lakásban Szolnokon , közben a felujitásokjat is sajátkezuleg végeztem a kollégáim ill. barátok segitségével.(festés, futeskorszerusites, nyilászárók cseréje burkolás stb.)
2016.okt.15.én ugyszintén látogatni mentem , azzal fogadott hogy beadta a válokeresetet , elakar válni és költözzek ki a lakásból ami mellesleg az ő tulajdona amit a házasságunk előtt szerzett. Az összes felujitást a hazasság kötésunk után végeztuk el ezeket számlákkal tudom bizonyitani amiket utólag én szereztem be , mivel a feleségem szerint ezeket a felujitásokat a házasságunk előtt történtek és a szulei finanszirozták viszont a biróság előtt azt mondta hogy ezekről nincsenek számlák.
Tavaly okt. 15.-én én ideiglenesen elhagytam az ingatlant, viszont sem szóban sem irásban nem mondtam le a lakáshasználati jogomról és maradtak az ingatlanban értékeim! Az ingatlanon a beleegyezésem nélkül zárat cseréltek és nem biztositják az ingatlanba a mai napig a bejutásomat.2016.okt.15.e ota nem láthatom a gyermekemet az édesanyja minden ezközzel meggátolja hogy bárhogyan kapcsolatot teremtsek a gyermekunkkel. Ezt azota a biroság szabályozta ugy hogy felugyelt láthatás van egy családsegito kozpontban havi 2x alkalmanként 1 órában.
Kértem a városi jegyzoi hivataltól birtokvédelmet mivel a mai napig az az állandó bejelentett lakcimem, de számomra ismeretlen okok miatt a kérelmemet elutasitották. ugyanigy a biróságon ideiglenes intézkedést kértem a lakáshasználati jog megállapitására de azt is elutasitotta a biróság.
Igy elvesztettem a munkahelyem, mivel az addigi összes fizetésem a feleségem kezében landolt és nem tudtam albérletbe költözni hogy a mnkahelyem és a lakhatásom megoldott legyen igy hazaköltöztem kevéske ruháimmal amit akkor este eltudtam vinni a testveremhez vidékre(Szarvas)
A válókeresetet ugy adták be a feleségemék hogy szeretnének peren kivul megegyezni minden kérdésben és nem kivánják hogy a birósák feltárja a váláshoz vezető okokat...
Az első tárgyaláson én ugy nyilatkoztam hogy nem szeretnék válni és szeretném a házasságunkat megmenteni.(2016.jan.10)
Idöközben rádöbbentem hogy tényleg menthetetlen és felkerestem az udvédjét hogy akkor egyezzunk meg és váljunk el minél hamarabb...
Válaszul e-mailban azt kaptam hogy elzárkóznak mindenféle egyezségtől és inkább a biroság dontését kérik mindenben.
Kb. 3 napja kaptam egy birósági levelet melyre 15 napon belul válaszolnom kell, de nem igazán tudom mit is irjak... igazsághoz hozzá tartozik hogy nincs pénzem ugyvédet fogadni mert hiába keresek havi 120 ezret egyedül albérletet fizetek havi szinten 25ezret gyermektartásra én valamiből megélni is kellene... igy nem megy :(
A konkrét kérdései ezek lennének, persze ha tudtok benne nekem segiteni azt megköszönném... idézek a levélből.
A biroság felkért hogy irásban nyilatkozzam a feltett kérdésekre melyek igy hangzanak:
1.
Térjen ki arra hogy kéri-e a házasság felbontását vagy ellenzi azt.
2.
Térjen ki arra ,hozzájárul-e ahhoz , hogy a gyermek vonatkozásában a szulői felugyeleti jogot a felperes gyakorolja , vagy azt a cim kivánja gyakorolni.
3.
Térjen ki arra milyen osszegu tartásdijat tud fizetni, ill. 2016.jun.01től mikor milyen összegu tartasdijat fizetett.
4.
Térjen ki arra , hogy a felperes által kért kapcsolattartás elfogadható-e, vagy azt másként kéri szabályozni. Ha igen , hogyan, milyen módon.
5.
Térjen ki arra hogy elfogadja-e a felperesi kizárolagos lakáshasználatot.
6.Amennyiben jelen perben vagyoni igényt is kiván érvényesiteni, azt terjessze elő.

Ezekkel kapcsolatba van e valakinek tapasztalata, vagy mit javasoltok nekem?
Természetesen ha nem tiszta minden és ahhoz hogy erdemben tudjatok segiteni , kell még valami infó szivesen megosztom és köszönöm előre is a segitségeket, javaslatokat!

Köszönettel: Juhász Norbert (norbiszolnok84@gmail.com)


Juhász Norbert mail.: norbiszolnok84@gmail.com