gyerektartásdíj


Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.11. 13:49

Bíróság, per, sőt perek.

liza67 # 2017.01.11. 12:30

Üdvözlöm a fórumozókat!Gyermektartásdíj kérelmezésének menetéről szeretnék érdeklődni.
Ideiglenes hatállyal van nálam elhelyezve az unokaöcsém.Nővéremnek a szülői felügyeleti joga fel van függesztve.A gyámhatóság helyezte hozzám határozattal.Második hónapja van nálam a gyermek.Ha én nem vettem volna magamhoz akkor a gyűjtőbe vitték volna.
A családi pótlék igénylést már le adtam elméletileg februári hónapban már ide postázzák.A gyermektartás díjat viszont december és január hónapban is a gyermek anyja(a nővérem) kapta meg neki utalta a gyermek apjának a munkahelye.Kértem postázza ide hozzám hisz ő nem tartotta a gyermeket sem decemberben sem januárban és a nevében benne van gyermek tartás díj tehát a gyermek tartására kell fordítani.Szerintem jogtalanul vette fel és jogtalanul használja ő ezt az összeget.Mi a teendőm hogy én kapjam a jövőben a gyermektartás díjat az apa munkahelyéről?És hogy tudom a nővéremen be hajtani a decemberi-Januári jogtalanul fel vett gyermektartás díjat?

ObudaFan # 2017.01.10. 22:05

Tündérmese

Önmagában emiatt szerintem nem. Persze, ha mondjuk azt híreszteli, hogy azért változtatja meg, mert az édesapjával még a nevén sem kíván osztozni, az már jó lehet az érdemtelenségre.

ObudaFan # 2017.01.10. 22:03

Ellinida

Ezt nem lehet általánosságban megválaszolni, neked kell összeszedni, hogy milyen költségeid vannak a gyerekkel.
Nagyon más költségek vannak mondjuk egy egészséges óvodással Szabolcsban, mint egy folyamatosan drága orvosi kezelésekre, ezek mellett pedig számos drága különórára járó középiskolással Budapesten.

Tündérmese # 2017.01.10. 18:06

Sziasztok, férjemtől 10 éve elváltam. Gyermekünket én nevelem, édesapja 9 éve nem látta. A gyermek most töltötte be 18. életévét, és szeretné a vezetéknevét megváltoztatni. Kérdésem, hogy a névváltoztatás lehet-e hatással a gyerektartás összegére? Megtagadhatja-e az édesapa a gyerektartási díj további utalását a névváltoztatásra hivatkozva? Köszönöm a hozzáértő válaszokat!

Ellinida # 2017.01.04. 19:04

Tisztelt fórumozók!

Szeretnék érdeklődni, hogy az apának kiemelkedően magas fizetése esetén, hogyan lehet számolni azt a bizonyos fix összeget?

Nemrég volt az 5 gyermekem apasági tárgyalása (nem voltunk házasok és idáig nem ismerte még el agyermeket), ahol a gyámügyes ügyvéd visszamenőlegesen havi 50.000 forintot kért. Apuka nem magyar EU állampolgár és az USA-ban dolgozik, havi 12000 (kb. 3.5 millió forint) havi nettó fizetésért.

Amikor én meghallottam az 50.000 forintos indító ajánlatot, őszintén szólva elpirultam szégyenemben, hogy ennyire 'olcsóak' vagyunk, tekinttel arra is, hogy a kedvenc kutyájára havi 500 eurót költ, nem is beszélve arról, hogy a másik két gyereke villában él és magániskolába jár.

Amikor szóvá tettem a gyámügyes, egyébként nagyon kedves ügyvédnőnek, hogy hát... én azért nem ennyire gondoltam, akkor megkérdezte tőlem, hogy akkor mégis mennyire, és hogy akkor ezen az apával való egyezkedés során korrigálink.

Tudnának ebben segíteni, hogy ilyen esetben a fix összeget hogyan lehetne kiszámolni?

Nincs esetleg erre vonatkozó európai direktíva valahol, azokra az esetekre, ahol mindenki más országban él és még ahhoz képest is külföldön dolgozik ? (én sem éltem mindig Magyarországon az elmúlt években.

Nagyon várom a válaszukat, és előre is köszönöm a segítségüket!

E.

ObudaFan # 2016.11.06. 10:53

Azért nem feltétlenül jár, mert megkérdőjelezhető, hogy szükséges tanulmányoknak minősülnek ezek a tanfolyamok is.

Erzsébet69 # 2016.11.05. 18:39

Tisztelt Kovács Béla Sándor Úr!
Köszönöm megtisztelő válaszát! Abban az esetben sem jár gyerektartás ha a lányomat a levelező főiskola mellett nem egy hanem TÖBB tanfolyamra íratom? Vagy egyik okj tanfolyam után íratom a másikba akár éveken keresztül? Hiszen (igaz, h csak hétvégeken) tanul, de folyamatosan és az így megszerzett szakmák fontosak lehetnek.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.01. 08:20

Tulajdonképpen neked kellene bejelentened, hogy megszűnt a tartási jogosultság. Ha az apa kéri a megszüntetést, az drágább lesz.

Erzsébet69 # 2016.11.01. 07:48

Tisztelt Szakértők!
Elvált vagyok, a volt férjem gyerektartás fizetésére kötelezett.
21 éves lányom levelező tagozatos főiskolát kezdett idén. (Az előző nappalis sulikat otthagyta) Így azzal tisztában vagyok, hogy nem jár neki gyerektartás a volt férjem részéről, mivel nem nappalin végzi a sulit. De közben beírattam a gyereket egy tanfolyamra is, amit párhuzamosan tud végezni a levelezővel.
Kérdésem az lenne, hogy levelező suli és (OKJ) tanfolyam együttes végzése esetén is kérheti a volt férjem a gyerektartás megszüntetését a bíróságtól?

Megtisztelő válaszukat köszönöm!

lajcsó # 2016.10.31. 09:28

"Kérdésem, hogy kaphatja-e a nagykorú gyermek az őt illető összeget, vagy jogos a kereset?"
Álláspontom szerint igen. De erről megállapodást kell(ene) kötni a gyermekkel! (Lehetőleg ügyvéd vagy közjegyző előtt.)

Burn Out # 2016.10.30. 19:54

Igen, konkrét összegben kell meghatározni, a kötelezett átlagos jövedelmének 15 - 25 %-ában gyermekenként, a gyermekek szükségleteihez mérten.

Mona83 # 2016.10.30. 19:42

Szeretném megkérdezni, hogy a gyerektartás díját most már tényleg összegben kell meghatározni? Nem pedig százalékban?
Két sérült gyermekem van, válnék a férjemtől. Szeretnénk közös megegyezéssel válni. Hogy beszéljük meg a gyerektartás összegét? Azért valamilyen szinten kell nézni a bére bizonyos százalékát és úgy határozzuk meg az összeget?
Köszönöm a segítséget

Burn Out # 2016.10.30. 11:46

Még jó, hogy igyekeztél rövid lenni....

Northface # 2016.10.30. 11:18

Csavardi, közel hasonló cipőben járunk...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.27. 12:30

nem tudom mennyire fog sikerülni
Egyáltalán.

csavardi # 2016.10.27. 10:43

Üdv mindenkinek, igyekszem rövid lenni (nem tudom mennyire fog sikerülni), tényekre hagyatkozni, személyeskedés és a rendszeres konfliktusok konkretizálása nélkül - hátha járnak itt mások is hasonló cipőben, esetleg tudtok segítséget adni. A párommal még a kislányom születése előtt szétmentünk. Ő most 1 éves múlt, imádom, szeretem, bármit megtennék érte. Mindketten jól kerestünk, havi jövedelmünk összesen kb nettó 1 millió (40%-60% felosztásban, az enyém a "kevesebb"). Saját, hitelmentes családi ház, stb. Az életkörülményeink mondhatni átlagon felüliek voltak. A szétválás után is mindenből kivettem a részemet (anyagi tekintetben is), ott voltam a vizsgálatoknál, szülésnél, és természetesen jelenleg is, bármikor kellek (legyen az betegség, oltás), bármi kellett megvettem, vittem - ez a mai napig így van, számomra sosem volt ez kérdés tárgya. Viszont mivel ingatagnak éreztem a helyzetet, mindenképpen közös megállapodást szerettem volna, vagy hogy legalább nyoma legyen ennek az egész rendszernek. Itt már annyira nem mutatkozott együttműködőnek az anya, ugyanis én "örüljek, hogy egyáltalán mehetek, ha akarok és hogy egyáltalán szóba áll velem" kijelentésekkel úgy lehetett tőle kikönyörögni a heti 2, szigorúan(!) hétköznapos (kb 6-tól, amíg a kislányom el nem alszik ~fél10 - ez heti netto 2 x 3 óra) kapcsolattartást. Ehhez is már küzdeni kellett, mert heti 1 hétköznap estét akart bele írni, semmi mást, azt főleg nem, hogy én 2 hetente hétvégén 1 napot ott dekkoljak (ahogy az most is hellyel-közzel működik, a kimaradt alkalmak nem rajtam múlnak). A 3 éves kora utáni időszakról annyit volt hajlandó nyilatkozni, hogy 3 hetente 7végén vihetem majd el (ugyanis jelenleg max sétálni a környéken, és 3 éves koráig ez jogilag sajnos feddhetetlen is), max 3 hetente engedi elvinni hétvégére. Az egyéb dolgok, mint nyaralás, iskolai szünetek, karácsony, stb - felejtős - mondván majd megbeszéljük, de felejtsem el, hogy bármit leír, lehet később bele sem megy ezekbe. Havi tartásdíj összege bele lett írva, 60 ezer forint (megjegyzem 100-ról indultunk, állítólag az ő ügyvédje azt mondta, simán rám lehet verni ennyit, de akár 120-at is), szorgalmasan fizetem a születése óta, precízen, pontosan, minden hónap elején (3-ig), ezen felüli egyéb költségeket is vállalok, és természetesen nem lobogtatom a blokkot 1-1 orvosi vizsgálat, vagy bevásárlás, ruha, játék után. 2 alkalommal voltam ügyvédnél, az egyik ráfeszített a születéssel kapcsolatos költségekre (fájdalomdíj), amire esetleg számíthatok - súlyos százezrek elméletileg - erről mit tudtok? És ő mondta, hogy ha indokolt, a bíróság simán ítélhet havi akár 120 ezret is ilyen fizetés mellett). A másik ügyvéd azt mondta, hogy azért a 60 ezer forint egy ekkora gyermeknél több, mint gáláns az anyára nézve, nem kimondottan jellemző. Ami viszont szemet szúrt neki, hogy egy ilyen közös megállapodást, ami ennyire szedett-vedett, láthatóan nyomás alatt született - és az alap joggyakorlattól (és a jelenleg köztünk bevett gyakorlattól) is eltér pl a kapcsolattartásban, nem fognak elfogadni, 2 kérdés után, kb 5 perc alatt elhasal majd a tárgyaláson, aminek az időpontját amúgy már kitűzték.
Kérdéseim, bár ebből az első nem szorosan ehhez a fórum témához kapcsolódik, de számomra prioritásban megelőzi azt:

Tehet-e ilyet az anya, hogy ilyen mértékben korlátozza a kapcsolattartást, vagy hogy szóbeli ígéretet tesz, de azt írásba nem hajlandó foglalni? Hogy nem hajlandó ténylegesen, részletekbe menően nyilatkozni a gyermek 3 éves kora utáni kapcsolattartási feltételekről? Milyen esélyeim vannak, ha én megmondom kerek-perec, hogy én ragaszkodom a hétvégi alkalmakhoz is, amikor érdemben időt tudok vele tölteni, még ha csak a környéken sétálva, akkor is. Annyira elemelkedett igény a T. bíróság előtt mondjuk MINIMUM heti 2 hétköznap este és 2 hetente hétvégén egy nap?

Mi a reális tartásdíj egy ekkora gyermeknél? Egyáltalán havi nettó kb 400 ezres fizetésnél mire számíthatok, ha ez megállapításra kerül? Számítanak-e az anya életkörülményei? Hogy ő nem keres jelenleg, csak havi kb 130 ezret, hogy ő maradt a 150 négyzetméteres, kb 35 milliós családi házban, hogy sok milliós tartalékai, befektetései vannak, stb? Hangsúlyoznám, nem sajnálom a pénzt a gyermekemtől, magasabb havi összeget is kifizettem volna, ha nyitunk egy közös számlát, ahová mindkét fél beteszi ezt a pénzt (tehát ő is hozzá teszi az ő részét), de tekintettel arra, hogy igényel némi plusz idő ráfordítást, és bizalmi kérdés is - ezt ő elvetette.

Illetve csak egy kis csemege... Ezek alapján bármi lehet, nem igaz?

http://hvg.hu/…_jar_az_iPho

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.27. 10:40

Buktad.

megoldás # 2016.10.27. 08:18

Tisztelt Válaszoló!
7 éve elvált apa vagyok, a 22 éves egyetemre járó kislányomat minden hónapban segítem a fővárosi tanulmányaiban kb. 50-60 000 Ft.-tal, amit a kezébe adok és természetesen elismeri és mindenki tud róla. A volt feleségem mégis beperelt visszamenőleg is az elmaradt tartásdíj miatt, mivel szerinte azt neki kell megkapnia. A vállalt tartási díj 30 000 Ft./ hó. Kérdésem, hogy kaphatja-e a nagykorú gyermek az őt illető összeget, vagy jogos a kereset?

aequumF1 # 2016.10.25. 19:52

Köszönöm szépen.

ObudaFan # 2016.10.25. 19:10

A letiltó végzés barátibb, a végrehajtás több járulékos költséggel jár az adósnak.

aequumF1 # 2016.10.25. 17:47

Köszönöm szépen a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.25. 17:44

Vagy végrehajtást. De csak ez egyiket, egyszerre nem megy.

aequumF1 # 2016.10.25. 17:37

Mit tegyen? Kérjen bírósági letiltó végzést vagy...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.25. 17:29

Nem elég.