gyerektartásdíj


képkeret # 2016.01.19. 14:55

Köszönöm a tanácsot ObudaFan.

Csimre # 2016.01.16. 14:12

Pont erre gondoltam hogy el kéne válnom:-) de akkor most miért nem egyenlően van elosztva az 50% ezt nem értem

végrehajtó1 # 2016.01.16. 13:21

Csimre

ha nős vagy válj el a gyerekek az asszonynál. Ekkor kérd a gyertektari ujra szabályozását.

így a fizud 50%-a a 4gyerek közt lesz megosztva.

Csimre # 2016.01.16. 11:58

Akkor felteszem még egyszer a kérdést: igazságos döntést hozott e a bíró miszerint a fizetés 50%a fordítható gyermektartásdíjra? Félreértés ne essék nekem a másik 2 gyerekem is ugyanolyan fontos! Csak ha màr a törvényeket be kell tartani...

Immaculata # 2016.01.16. 11:10

Ön szerint a 4. gyerekemnek (7hónapos) nincsenek szükségletei?

Hogyne volnának! Ott van az édesapja és az édesanyja, akik a saját szükségleteik hátrányára is kötelesek tartani őket.
Osszd újra a fizetésed és a maradékra tarts igényt, ne a felére.

Csimre # 2016.01.16. 09:40

Azt hittem ez egy normàlis fórum de látom itt is csak az okos unatkozó emberek osztják az észt... A kérdésemre még mindig nem jött értelmes válasz. A gyerekem nem akkor jött vilàgra mikor "nyomorba" kerültem hanem előtte. De nem hiszem hogy ezt bàrkinek is ecsetelnem kellene. Egy egyszerű kérdésem volt csak.

szuppermen # 2016.01.16. 09:28

Esetleg védekezni is lehetne, nem pedig gyártani a gyerekeket bele a nyomorba.

Csimre # 2016.01.16. 07:55

Kedves Immaculata!
Nem az volt a kérdésem hogy hol kellene dolgoznom. Jelenleg ez a helyzetem sajnos. Ön szerint a 4. gyerekemnek (7hónapos) nincsenek szükségletei?

Immaculata # 2016.01.15. 22:56

A gyermektartás a gyermekek szükségletei szerint van megállapítva. El kell menni olyan munkahelyre, ahol ennél többet fizetnek.

Csimre # 2016.01.15. 19:58

Nem 20 ezer. A 30 ezret a fizetèsem felère îrtam.

capisca # 2016.01.15. 17:50

Csimre

Most 30 ezer forint a gyerektartás összesen amit megítéltek Önnek?

Csimre # 2016.01.15. 17:39

Üdv
4 gyerekem van ebből 2 a második házasságomból van velük élek. 61 ezres bruttó fizetésre a bíró 10 ezer gyerektartàst ítèlt meg. Szerintem ez nem igazsàgos mert így a velem élő egyik gyerek nincs figyelembe véve. 30 ezer 4 felè mióta 10 ezer?
Tudok e valamit tenni a végzés ellen?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 12:51

Jogi segítőt, pártfogó ügyvédet a megyei kormányhivatal gyámügyi és igazságügyi főosztályától lehet kérni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 12:50

4:139. § [Az örökbefogadás felbontása egyoldalú kérelemre]
(1) Az örökbefogadást a bíróság felbontja, ha akár az örökbefogadó, akár az örökbefogadott olyan magatartást tanúsított, amely miatt az örökbefogadás fenntartása a másik fél számára elviselhetetlenné vált. Ha az örökbefogadott kiskorú, az örökbefogadás az örökbefogadó kérelmére kivételesen indokolt esetben bontható fel.
(2) Az örökbefogadó halála után az örökbefogadást annak érdekében is fel lehet bontani, hogy az örökbefogadott leszármazáson alapuló családi jogállását visszanyerje.
(3) Az örökbefogadás bírósági felbontását bármelyik fél kérheti. Kiskorú örökbefogadott érdekében az örökbefogadás bírósági felbontása iránt a gyámhatóság is indíthat pert. Ha az a fél, aki ellen a pert meg kellene indítani nem él, a pert a bíróság által kirendelt ügygondnok ellen kell megindítani. Ha az örökbefogadó az eljárás során meghal, a pert a bíróság által kirendelt ügygondnokkal szemben kell folytatni.
(4) Ha több örökbefogadó közül a keresetindításkor az egyik örökbefogadó él, az örökbefogadás felbontását az élő örökbefogadó a meghalt örökbefogadó vonatkozásában is kérheti. Erre bármelyik örökbefogadóval szemben tanúsított magatartás okot adhat.
(5) Kiskorú örökbefogadott esetén a bíróság a vér szerinti szülőket is meghallgatja, kivéve, ha az elháríthatatlan akadályba ütközik.

kicsijdt # 2016.01.11. 12:41

Tisztelt Jogi Fórum!

Az alábbiakban kérném a segítségüket:

Kedves Rokonom szeretné a nevéről levetetni korábbi párkapcsolatában közösen nevelt, de nem vér szerinti gyermek nevét. A párkapcsolat, szülő-gyermek kapcsolat időközben megromlott.
Hol lehet kérvényezni? Milyen dokumentációk előkészítése, bemutatása szükséges?

Rokonom tartásdíjat fizet a korábbi párjának a gyermekre. A gyermek nem jár iskolába. Amennyiben nem rendelkezik tanulói jogviszonnyal a tartásdíj megfizetésére meddig kötelezhető Rokonom?
Hogyan és milyen dokumentációk bemutatásával tudja kérni a tartásdíj megfizetésének megszüntetését? (Tudomásom szerint a lakhely szerinti illetékes gyámhivatal tájékoztatást kap az iskolától, amennyiben adott iskolában megszűnt a tanuló jogviszonya hiányzás, egyéb dolgok végett.)

Amennyiben nincs lehetősége ügyvédet fogadni, milyen szervezethez fordulhat ingyenes jogi képviseletért. (A területileg illetékes bíróságon esetleg lehet kérni az ingyenes jogi képviseletet?)

Segítségüket előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
BKJ13

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.10. 18:46

Szerintem a tartásdíj állam általi megelőlegezéséről tájékoztatták anyukádat. Ha az a személy meghalt, akinek fizetnie kellene a tartásdíjat, akkor állam általi megelőlegezésnek nincs helye, visszamenőleg meg nem lehet megállapítani.

groszfater@gmail.com # 2016.01.10. 17:21

Most, hogy már nagykorú vagy megkérdezhetnéd Édesanyádtól, nem volt szüksége a családi pótlékra, gyerektartásra ?!
Valószínűleg Ő tudja mi van az Apáddal.
A Gyámügyön jól tájékoztatták de Édesanyád valamiért nem intézkedett...

Susuka1995 # 2016.01.10. 16:54

Edesanyam mikor meg kiskoru voltam probalt utana jarni, akkor azt a valaszt kapta a gyamugytol, hogy az eltunt szemely halottnak nyilvanitasa utan van lehetoseg az allamtol igenyelni ezt is az arvasagi ellatassal, de ezek szerint teves informaciokat kapott.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.10. 15:20

Mégis kitől igényelnéd?

Susuka1995 # 2016.01.10. 13:08

Tisztel Jogi Fórum!

Édesapám 5 éve tűnt el, én akkor 14 éves voltam. Szüleim elváltak már korábban. Értelemszerűen azóta nem fizet senki gyermektartást. Az 5 év elteltével szeretném holttá nyilváníttatni. Amennyiben ez megtörténik, az eltűnésétől számítva van-e lehetőség a ki nem fizetett gyerektartásokat igényelni? (legalább addig, amíg nagykorú nem lettem)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.05. 09:03

Nem. Egyik gyerek sem járhat jobban, mint a többi. Perbe kell vonni az előző házasságból származó gyerekek anyját, mert a tartásdíj megállapítása a nekik fizetett tartásdíj csökkentésével járhat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.05. 08:45

Összeget ítél meg, nem százalékot. De ez az összeg az összes gyerekre sem haladhatja meg a jövedelme 50%-át.

brigitta9 # 2016.01.05. 08:02

Kedves Szakértők!

Olyan kérdésem lenne,hogy jelenleg házasságban élek, de fontolgatom a válást. A férjem már elvált, az első kapcsolatából van 2 gyereke, akik után gyerektartást fizet. Anno úgy határozták meg, hogy a fizetése 32%-a.
Nekünk is van 2 gyerekünk.
Szeretném megkérdezni,hogy ilyen esetben, ha elválok tőle, a bíróság ilyen esetben hány százalékot ítél meg nekem a fizetéséből gyerektartásként?

Köszönöm a válaszokat!

Brigi

ObudaFan # 2016.01.04. 14:09

képkeret

Az új törvény szerint kiskorú gyermek tartásra való rászorultságát vélelmezni kell. Ez a vélelem a gyermek nagykorúságának betöltése után is - legfeljebb a huszadik életévének betöltéséig - érvényesül, ha a gyermek középfokú iskolai tanulmányokat folytat.

Na most, hogy ez az érdemtelenségre hogy vonatkozik, arra én is kíváncsi leszek. Mindenesetre szerintem ha biztosra akarsz menni, akkor június után még egy próbát tegyél a kapcsolatfelvételre, és utána indítsd el, egyben a keresetlevélben kérve a végrehajtás felfüggesztését. Ha nem akarsz ennyire biztosra menni, akkor annak érdekében, hogy fél évvel kevesebbet fizess, akkor elindíthatod most is, szintén kérve már most a végrehajtás felfüggesztését, és ha esetleg mégis úgy értelmezi a bíróság a törvényt, hogy csak június után érdemtelen, akkor még mindig van lehetőség arra, hogy a bíróság csak júniustól szüntesse meg. Én az utóbbit tenném.

Per lesz, tárgyalás lesz, az érdemtelenséget neked kell bizonyítani.

ObudaFan # 2016.01.04. 14:00

csimi

A letiltó végzés ellen lehet fellebbezni, de szerintem nem sok eséllyel. Azért nem vagyok benne biztos, hogy pusztán emiatt lennél kevésbé hitelképes.