gyerektartásdíj


debi81 # 2015.09.22. 18:18

Business Law

Nagyon szépen köszönöm!!!

szebenie # 2015.09.22. 14:50

Üdvözlöm!
A gyerekem decemberben betölti a 18. életévét, a volt férjem innentől nem nekem hanem a gyereknek akar tartásdíjat fizetni. A gyereket én nevelem, nappali tagozaton tanul gimnáziumban, kollégista. Érdeklődnék meg teheti-e hogy a gyereknek fizet miközben én fizetem az utazásától kezdve mindent, a zsebpénzét sem tudja beosztani.
Válaszát előre is köszönöm.

debi81 # 2015.09.22. 12:44

Természetesen mi is máshogy állnánk a helyzethez ha nemcsak az egyik "pénzforrása" lennénk....

debi81 # 2015.09.22. 12:32

Anyuka hallani se akar róla hogy hiteles fordítást adjon...mondván milyen sokba kerül az...De ha jogi útra megyek és ott bizonyít még rosszabbul is járhatok...
Viszont ha tudnám hogy van törvény arra, hogy kérjem tőle a hiteles fordítást akkor nyugodtabb lennék. (Amúgy 6 éve nem tart kapcsolatot a gyerek mióta mi finanszíroztuk a kb.100 ezer forintos kapcsolattartását repjegy oda-vissza,+út oda-vissza...azóta anyuci azt se...pedig elég jó körülmények között él...interneten, viberen se tartja a kapcsolatot se velünk se a nagyszülőkkel, se unokatesókkal...stb. max az anyuka családjával de erről nem tudok...

ObudaFan # 2015.09.22. 11:42

Szóval én csak fizessek tovább ki tudja meddig (ok, max 25 éves koráig) ha tanul ha nem, vagy ha kapok tán egy spanyol sima A/e-es papíron 3 spanyol mondatot amit akár ki megírhat fogadjam el....????

Nem kell elfogadni, de ha nem jogi úton szeretnéd ezt tisztázni, ugyanakkor nem tudtok együttműködni, akkor mégis milyen úton?

bodnarpetra # 2015.09.22. 09:31

Az elfelejtettem íri, hogy a férjem nem akar itt maradni a hátban. El akar költözni albérletbe, és azt szeretné, hogy mi itt maradjunk.

debi81 # 2015.09.22. 07:46

Fizetek ha valóban tanul, de miért kell ehhez jogi út?
Az anya állítása szerint 18 évesen most kezdi még csak a középiskolát mert ott így tanulnak...

debi81 # 2015.09.22. 07:25

Kedves ObudaFan!

Köszönöm a válaszod., bár nem igazán értem, hogy ha magyar állampolgárként magyar bíróság állapít meg tartásdíjat akkor miért nem kötelezhető a hiteles magyar nyelvű iskolalátogatás igazolására?Én évek óta tisztességgel fizetek, kapcsolatot a 18 éves gyerek nem tart mert persze ez is az én kötelességem lenne 2-300 forintos percdíjjal hívogatni (közalkalmazotti fizetésemből és egy új kapcsolatomból lévő kiskorú eltartása mellett) mert az internetes kapcsolattartásra nem kötelezhetem, és nem is hajlandó. Szóval én csak fizessek tovább ki tudja meddig (ok, max 25 éves koráig) ha tanul ha nem, vagy ha kapok tán egy spanyol sima A/e-es papíron 3 spanyol mondatot amit akár ki megírhat fogadjam el....????

bodnarpetra # 2015.09.22. 06:04

A fennmaradó hitel kb az ötöde a ház értékének.

ObudaFan # 2015.09.21. 20:16

Ha a lakás értéke eléri a hátralevő hitel összegét, akkor a bíróság is rendezheti úgy, hogy te fizeted tovább a hitelt. Ebben az esetben neki megfelelő biztosíték az, hogy ha mégis tőle hajtja be a bank, akkor végrehajtást kérhet az ingatlanból.

bodnarpetra # 2015.09.21. 19:06

Közös vagyont szerintem azért nem tudnánk megszüntetni egyszerűen, mert a férjem nevén van a hitel, én vagyok az adóstárs. És ha ő kikerül a képből, akkor mi lesz a hitellel. Egyben nem tudjuk kifizetni.

bodnarpetra # 2015.09.21. 19:04

Azt már felajánlottam neki, hogy a hitelt én fizetném teljes egészében. 10 évre 48000 ft összesen. De ez kevés neki. Azzal is próbálkoztam, hogy adja nekünk a házat, fizessen 100 ezer tartásdíjat, és én 20-20-20 ezer ft-t lekötök lakástakarékba a gyerekeknek. Így biztos az övék lenne. Ez sem felel meg neki. Azt nem találom sehol, hogy mennyi lenne a lakáshasználati jog ellenértéke 3 gyereknél. Kb. 28 millióért tudnánk eladni. (Többe benne van).

ObudaFan # 2015.09.21. 18:20

debi81

Kikényszeríteni szerintem csak úgy tudod, ha pert indítasz a gyermektartás megszüntetése iránt, mert ott csatolnia kell.

bodnarpetra

Egyezséget nem muszáj kötni. A 100e Ft pedig 3 gyerekre elérhető, ha ez a jövedelme 50%-a. A lakáshasználat is elérhető, ha nálad lesznek a gyerekek, de az tény, hogy ő meg kérheti akkor a közös tulajdon megszüntetését, így minimum azt el tudja érni, hogy a törlesztőt ezentúl te fizesd.

Bori Bori # 2015.09.21. 14:25

Semmi olyan megegyezésbe nem mennék bele, ami közös tulajdon fennmaradását eredményezi. A közös vagyont meg kell szüntetni, közös hitelt ki kell fizetni. A lakást választanám. Arról nem is beszélve, hogy a férjednek is szüksége lehet arra fél vagyonra, ha nem ma, akkor holnap, és kezdődik elölről a pereskedés, sokkal több pénzért, illetékért. A válás a legjobb alkalom a gazdasági életközösség megszüntetésére. Ez magánvéleményem.

Ha nincs pénzed ügyvédre, a gyerektartás lehetőségeiről a bíró is felvilágosítást ad a tárgyaláson. Nem kell belemenned semmi olyan megegyezésbe, amiben nem vagy biztos.

bodnarpetra # 2015.09.21. 07:19

Válás előtt állunk. Mikor elkezdődött ez az egész, a férjem azt mondta, hogy az általunk építetett ház felét (ami kettőnk nevén van felesben)a 3 kiskorú (1,5-4-7 évesek) gyermekünkre íratja ha nagykorúak lesznek, és fizet 50% gyerektartásdíjat (100 ezer ft). Ezt most sokallja, és azt mondta, hogy vagy aláírom közös megegyezéssel a csökkentett gyerektartást (több 10 ezer ft-ról lenne szó) és a hitel letelte után a gyerekek nevére íratná a házrészt, vagy vagyonmegosztást kér, és így csak a fél ház ára lesz nekem, amiből csak egy lakást tudok venni. A házon hitel van, amit továbbra is felesben fizetnénk még 10 évig. Tudok az ellen tenni valamit, hogy ne kényszerítsen bele ilyen közös megegyezésbe, megkapjam az 50% gyerektartásdíjat, és maradhassunk a házban? Ügyvédre nincs pénzem. Előre is köszönöm a válaszokat.

debi81 # 2015.09.21. 07:01

Spanyol!

debi81 # 2015.09.21. 06:50

Tisztelt Fórumozók!

Van e arra bármilyen törvény ha a magyar gyermek, most már nagykorú külföldön él/ tanul és a Magyarországon élő apától kér gy.tartást, hogy az apa iskolalátogatási illetve hallgatói jogviszony igazolást kérjen de Magyar nyelvű fordításban?

Bori Bori # 2015.09.20. 13:03

"nincs néha kedve elmenni"

Ez még sokszor fog változni az évek során. Hónapokig szeret menni, aztán egy kicsit megint nem, ilyenek a gyerekek. Erre nem lehet hivatkozni, amikor nem akarom küldeni a gyereket. Az anyuka szellemi fölényével beszélgessen erről a gyerekkel. Apuka is ugyanúgy szeret, mint én, meglátod, mennyi érdekes dolog fog veled ott történni, stb stb. Nem azt az oldalt kell erősíteni, hogy szegény gyerek nem akar menni.
A láthatáson részt venni kötelező, ezt az anyukának el kell fogadnia, biztosítani minden szempontból. Nyafogásnak és ajvékolásnak nincs helye.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.20. 10:34

Már abban hogy küldjem as apjához ha ö nem akar menni?
Igen.

TommysGirl # 2015.09.20. 09:50

Már abban hogy küldjem as apjához ha ö nem akar menni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.20. 07:40

Már kötelezte - de nem őt, hanem téged.

TommysGirl # 2015.09.20. 07:04

Sziasztok!

A fiam 10 éves és elvileg minden mádodik hétvégén menne az apjához (volt férjem) de néha nem jön érte és nem hívja. Amikor megjelenik akkor sokszor agressziv ahogy a fiammal beszél és ettöl nincs néha kedve elmenni. Ha a fiam nem akar menni akkor kötelezheti a bíroság?

ObudaFan # 2015.09.17. 15:29

Sanyi123

Határeset, két év tévelygésre még nem biztos, hogy a bíróság megszüntetné a tartásdíj-fizetési kötelezettséget.

ObudaFan # 2015.09.17. 15:27

Chloé1

Nagy valószínűséggel a gyerekek lakóhelye szerinti ország törvnei szerint.

Sanyi123 # 2015.09.16. 17:41

Tisztelt Jogi Fórum.

Rokontartással kapcsolatban szeretnék felvilágosítást kapni.

23 éves fiam után fizetek havi rendszerességgel rózsaszín csekken, átutalással rokontartást. Fiam diákmunkában dolgozik, főiskolán tanul, tanult. Nemrég kiderült, hogy annyi vizsgája nem sikerült, hogy fel kellett függesztenie tanulmányait. Azt, hogy mióta nem járt iskolába nem tudom, ezzel kapcsolatos közlései nem őszinték. A folytatáshoz új felvételire van szüksége. Volt feleségem felhívott, hogy függesszem fel a juttatást szeptemberig, amikor is újra iskolába fog járni. Ezt megtettem. Beszélgetve a gyerek elmondta, hogy inkább szakmát szeretne tanulni szeptembertől. Kérdésem az lenne, hogy meddig kell fizetnem a rokontartást ha egyáltalán kell még? Megteheti a gyermek, hogy 2 év iskola után új iskolában elölről kezdi a tanulmányait?

Szíves válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel:

Sándor