Válás, vagyonmegosztás


Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.06. 11:15

Számos rovatot érintenek a kérdések. Egy ügyvédi meghatalmazást viszont csak egy helyen kell aláírnod, és megérteni is sokkal egyszerűbb.

NickRivers # 2018.12.06. 07:07

Tisztelt Szakértők!

Válás kapcsán kitöltöttük a "Keresetlevél házassági perben" című nyomtatványt, beadtuk az illetékes bíróságon, és visszajeleztek, hogy hiányolnak pár adatot. Azt szeretném kérdezni, hogy a nyomtatvány mely pontjaiban kell nyilatkozni a következőkről:

  • Van-e házastársi tartás iránti igény.
  • Van/volt-e közös lakás, az kié, illetve hogyan akarjuk használni a jövőben.

Természetesen átolvastam a nyomtatványt többször is, de nem találok olyan mezőt ahová ezen kérdésekre választ tudnék adni.

Előre is köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2018.12.05. 20:43

Ha te költöztél el, akkor a tulajdonjog rendezéséig az ő kiköltöztetésére én nem sok reményt látok.

akinorev31 # 2018.12.05. 18:42

Tisztelt szakértők.
Van a tulajdonomban egy családi ház, amiből szeretném ha a feleségem kiköltözne. Szeretnék tőle elválni, 2 éve már külön élünk. A házban jelenleg a feleségem él és a felnőtt fiam. Sajnos a ház az eszközkezelőhöz került de szeretném visszavásárolni. Az én állandó lakcímem is ott van. A kérdésem, problémám a következő. A nejem semmilyen közüzemi számlát, kommunális adót nem fizet rendesen, holott 2 éve ő él ott. Ezeket a tartozásokat már rendszeresen az én béremből vonják le. A nejem nem hajlandó egyezkedni semmiről, sem kiköltözni. Milyen joga van az én házamban élnie??( ha eszközkezelős is, de még az enyém) És hogyan érhetem el törvényes keretek közt, hogy kiköltözzön? Milyen eszközeim vannak? Először el kellene válnunk?
Köszönöm a segítséget

ObudaFan # 2018.12.03. 12:30

Nem mindig az anyánál helyezik el. Viszont a megváltoztatás lényegesen nehezebb, és bár egy 11 éves gyereket már meg lehet hallgatni, a véleményét figyelembe lehet venni, 14 éves kortól válik döntővé a véleménye.

lala002 # 2018.12.03. 12:24

Gyermekelhelyezési pert ha inditok van esélye vajon ,hogy nekem itélik? 1.5éve neki itélték. Hisz mindig anyánál a helye,de miért is? Ezert?

drbjozsef # 2018.12.02. 23:31

Beadod a pert a bíróságon a gyermek felügyeleti jogát kérve.

lala002 # 2018.12.02. 22:42

Üdv.
1.5éve váltunk el. Természetesen a biróság az anyjának itélte a gyereket. Most a gyerek nálam akar lakni. 11éves. Az anyja rángatja,hogy hol nálam van hol a nagyszüleinél. Az anyjaval meg alig. Tudok valamit tenni?
Köszönöm előre is

ObudaFan # 2018.08.08. 14:38

hkrisztina

Ha a házassági szerződésetek nem zárja ki, akkor lehet követelésed. Az értéknövekmény, ha egyáltalán volt ilyen a költség felett, szakértői kérdés, de a szakértő drága, így egyezzetek meg egy összegben.

wers # 2018.08.08. 10:54

És még ügyvédnél is volt.

nonolet # 2018.08.08. 10:51

Vazze! egy kérdést egy fórumba CSAK ...

-

Fórumos körökben bunkóság ugyanazt több fórumban is megkérdezni.

hkrisztina # 2018.08.08. 08:42

Tisztelt Szakértők!

Férjemmel válunk, közös megegyezéssel. Kérdésem a vagyonmegosztással kapcsolatban lenne. Három éve vagyunk házasok.
Házassági szerződésünkben leírtak szerint a lakás, amiben éltünk az övé (ez számomra is egyértelmű, nem képezi vita tárgyát).
Viszont a lakás felújítását most fejeztük be, el szerettük volna adni. Minden munkát ketten, illetve édesapám segítségével csináltunk meg, így szakemberre nem kellett költenünk. A kérdésem a következő lenne, utólag, hogy tudjuk kiszámolni reálisan a munkadíjakat a lakásfelújítás kapcsán, ezzel együtt azt is szeretném kérdezni, hogy ennek a fele illet-e engem?
Másik kérdésem pedig a következő lenne: voltunk ügyvédnél és ő említette, hogy a felújítás által keletkezett egy értéknövekedés is (ezt a példát használta: amíg lent van az autóban a járólap ér százezer Ft-ot, amint bekerül a lakásba már többet), arra volnék kíváncsi, hogy ezt az összeget, hogyan lehet kiszámolni, illetve, hogy ennek a fele illet-e engem?
Hálásan Köszönöm a mielőbbi segítséget!

ObudaFan # 2017.12.08. 14:55

Ptk. 4:208. § (3) Tartási követelést hat hónapnál régebbi időre bírósági úton akkor lehet visszamenőlegesen érvényesíteni, ha a jogosult a követelés érvényesítésével alapos ok miatt késlekedett. Három évnél régebbi időre tartási követelést nem lehet bírósági úton érvényesíteni.

Viszont mindkét határidő esetén bírói úton való érvényesítésről rendelkezik a törvény. Én a beszámítást ez alapján nem zárnám ki. Egy próbát legalábbis megér.

lajcsó # 2017.12.08. 13:35

Csak végrehajtható (pl. ítélettel megállapított) tartásdíjat lehetne beszámítani.

pazs # 2017.12.08. 13:28

Nem, erre sokkal hamarabb kellett volna gondolnia édesapádnak.

Sevi2017 # 2017.12.08. 12:52

Jó napot!

Érdeklődnék, hogy vagyonmegosztási pernél létezik-e olyan, gyermektartásdíj beszámítása? Édesanyám soha nem fizetett rám és nővéremre gyermektartást. Most vagyonmegosztási per zajlik köztük, amit érdekességképp akkor adott be 2014-ben amikor én kijártam az iskolát, pedig 2000 júniusa óta nincsenek együtt édesapámmal. Elsőfokon született ítélet, amit mindkét fél megfellebbezett. Ebből az összegből kellene lefaragni, mivel anyám el is ismerte, hogy ő nem fizetett apánknak semmit ránk. Van ennek valamiféle módja vagy van rá lehetőség, hogy a bíróság gyermektartásdíjat számítson bele az összegbe? Nem volt megállapodás tartásdíjról, anyánknak egyszerűbb volt azt mondania, hogy forduljunk apánkhoz ha kell valami. Édesapám pedig jóindulatú volt és nem ment bíróságra, szóval végzés nincs tartásdíjról.
A válaszokat előre is köszönöm!

nonolet # 2017.12.05. 18:17

marieta

A bevétel MÉG NEM jövedelem !!!!

Jövedelem, majd a költségek és adók levonása után lesz az ami megmarad.

Vagyis, attól hogy pénzek folynak be a vállalkozásba,
még nem biztos, hogy van jövedelem is!

Hisz veszteséges is lehet a vállalkozás...

facsiga77 # 2017.12.05. 17:32

"Te a pénzed kéred, hogy miből jön.
Abba nincs beleszólásod."

Már hogyne lenne!
A végrehajtást kérő nagyon is beleszólhat hogy miből vonnak, illetve miből nem akarja hogy vonjanak.

Persze ha a pénzéhez akar jutni gyorsan akkor mindenből kéri amit csak ér a végrehajtó.

Vadsuhanc # 2017.12.05. 17:14

Kedves marieta!

Ön az állítja, hogy válnak Ki állapította meg a 20.000. forint tartásdíjat? Amennyiben nem volt válóper még és a férje önként teljesíti a 20.000. forintot a válóperig tessék a Lajcso által leírtak szerint előterjeszteni a kérelmét a válóperes tárgyaláson. Amit leírt egyébként nem rendszeres jövedelem és változó is. Ha fix összegben fognak megegyezni havonta tökmindegy mi lesz a bevétel az édesapa oldalán.

lajcsó # 2017.12.05. 16:45

"hol tudok utána nézni illetve bebizonyitani, hogy az ő jövedelme nem csak a fizetéséből származik?"
Szerintem "maszekban" sehol.
Ha a kevesled a gyermektartásdíjat akkor először vegyél elő papírt, ceruzát és számolj!
Adott ugye a gyermek szükségletei (Ft.)
Ebből vond le a támogatásokat (pl. csp.)
A maradékon kell osztoznotok.
Ez egy sematikus számítás, de a lényeget bizonyára látod így is.

marieta # 2017.12.05. 15:18

Tisztelt Fórumozók!
Férjemmel válunk, van egy 10 hónapos babánk. A férjem 20000 ft tartásdíjat fizet. Azonban földtulajdonnal is rendelkezik melyekből rendszeres bevétele van illetve pályázatokból is bevétele van. Termeszetesen amikor eldöntötte hogy ennyit fizet ezt a plusz jövedelemforrást nem kalkulalta bele. Azt szeretném megtudni, hogy hol tudok utána nézni illetve bebizonyitani, hogy az ő jövedelme nem csak a fizetéséből származik?

CHIP84 # 2017.11.22. 14:29

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek további szép napot kívánok!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.22. 13:39

Tartásdíj végrehajtását hat hónapra visszamenőleg kérdheted.

CHIP84 # 2017.11.22. 12:58

Ezek szerint én csak kérem a végrehajtást a bíróságtól, a többit meg elintézi a végrahajtó, ha van miből végrehajtani, és ha 2015 óta nem évült el a követelés?

nonolet # 2017.11.22. 11:15

Majd a végrehajtó eldönti, hogy miként hajtja be a pénzed...
Amikor MÁR ott tart az ügy.

Te a pénzed kéred, hogy miből jön.
Abba nincs beleszólásod.