Válás, vagyonmegosztás


Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.01. 09:29

Lehet. Meg 20-80 is; 100-0 is... És így tovább... Minden lehet.

3yesta # 2015.06.01. 09:29

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Feleségemmel 16 év után válun az lenne a kérdésem ,hogy van 1db panellakás 50-50% tulajdonrésszel én szeretném eladni ,mert már nem lakok ott .Neki kényelmesebb ott lakni mint hogy eladnánk . Mit lehet ilyen esetben tenni hallotam , hogy ha nem tudunk megállapodni akkor a bíroság dönt az ügyben de az elhúzodhat 10 évig is.
Van-e gyorsabb megoldás ?

Köszönettel:

soszim # 2015.06.01. 07:02

Tisztelt Ügyvéd Úr!
30 éve házasodtunk össze a férjemmel, most válásra került a sor. Házasságunk után vettünk egy telket, ami a férjem nevére lett íratva, viszont a ráépített ház már mindkettőnk nevére.
Az lenne a kérdésem, hogy ha vagyonmegosztásra kerül a sor, akkor ez hogyan fog történni? Lehet 50%-50%?
Köszönöm!

ObudaFan # 2015.05.31. 20:01
  1. Ez nem jogi kérdés, az ingatlan-forgalmi szakértő megmondja.
  2. Tulajdoni hányadok alapján.
  3. Az közös marad.
  4. Akkor ki kell számolni, hogy a lakás megváltása alapján mennyi járna a fiadnak a fentiek szerint, lakott értékkel számolva és abból le kell vonni a hitel felét.
Zgerendai # 2015.05.31. 18:38

Tisztel Szakértők, a párommal 5 éve élünk együtt, sajnos nem bejelentett élettársi kapcsolatban. Van egy 3 éves közös gyermekünk, neki plusz az előző házasságból 2 fia. Ha "válásra" kerül a sor, milyen jogaim vannak? Az elmúlt években közösen viseltük a terheket, plusz a 100 ezer forintos háztörlesztőt is, bár a ház kizárólag az ő nevén van. Azt mondja, nem fog nekem fizetni semmit, hiszen elviszem a gyerekét, s gyerektartásra se számítsak tőle. Bejelentett munkahelye hivatalosan nincs is, viszont a vállalkozása, mely szintén nem az ő nevén van, elég szép jövedelmet biztosít neki. Mit tanácsol, illetve mi ilyen esetben a legokosabb teendő?
Előre is köszönöm a választ!

Katika52 # 2015.05.31. 10:29

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm az eddigi segítségét, és újra kérdeznék. Azt írta, hogy a fiamnak a lakott érték rá eső része jár.

1./ Hogyan állapítják meg egy lakás lakott értékét? /hány %/
2./ A ráeső rész a tulajdoni arányok alapján értendő? Vagy a gyermek miatt módosul?
3./ Ebben az esetben a hitel még közös marad?
4./ Ha a feleség átvállalja a hitelt, hogyan módosul a megváltási ár számítása? Én úgy tartanám helyesnek, ha a piaci érték különvagyoni hányada , és az eddig fizetett törlesztők fele járna. Természetesen akkor a feleség teljes tulajdonjogot szerezne. Vagy mégsem?

Köszönettel

ObudaFan # 2015.05.28. 20:19

Azzal fenyegetőzik, hogy majd ő elmondja a bíróságon, hogy én sosem dolgoztam és ő vett mindent

Ez az, aminek nincs jelentősége házastársak között.

Kaphatok ügyvédet ingyen?

A megyei igazságügyi hivatalban próbálhatsz pártfogó ügyvédet kérni.

stella33 # 2015.05.28. 06:18

Köszönöm a választ.
Kaphatok ügyvédet ingyen?

Immaculata # 2015.05.28. 04:26

Ez nagyon összetett. Ügyvédre lenne szükséged.

Mindazt, amit a házasság alatt szereztetek, közös vagyon, kivéve, amit a férjed a külön vagyonából vásárolt.
Ha nincs vagyonod és a férjed anyagi helyzete megengedi, akkor a bíróság kötelezi a férjedet, hogy megfelelő lakhatást biztosítson számodra.

Asszonytartást akkor kérhetsz, ha önhibádon kívül nem vagy képes többet keresni.

stella33 # 2015.05.28. 03:34

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Korábban már kértem tanácsot ügyemben, ahol kaptam is válaszokat,amelyet nagyon szépen köszönök. Az a helyzet, hogy a férjemnek van két lakása. Egyiket sem szándékozik nekem adni, majdhogy nem ki akar semmizni. 7 éve élünk házasságban. 2008-tól. Egyébként már 2003 - ban összeköltöztünk. Azt szeretné, ha közös megegyezéssel válnánk el. Kapnék is egymillió forintot, de sajnos nekem nincs hová mennem, a megélhetésemet fenyegeti a válásunk. Minimális jövedelemmel rendelkezem és nem tudom, hogy inkább elfogadjam e, az általa felkínált összeget vagy követeljek e többet. Azzal fenyegetőzik, hogy majd ő elmondja a bíróságon, hogy én sosem dolgoztam és ő vett mindent, amit én meg is értenék, de ennyi pénzből, nem vagyok képes fenntartani magamat.
Milyen kilátásaim vannak?
Köszönöm válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.27. 14:09

Még az se kell.

geva80 # 2015.05.27. 11:09

Tisztelt Szakértők!

A következő lenne a kérdésem: ha a válás közös megegyezéssel történik, akkor is szükség van a vagyonmegosztásról szerződést írni, vagy elég a keresetben feltüntetni, hogy erről megállapodtunk.

Előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.26. 10:50

Igen.

pötyike77 # 2015.05.26. 10:41

Azt szeretném kérdezni, hogy a válóper megindítás beadványának beadása és a tárgyalásról szóló értesítés között mennyi idő szokott eltelni?
Április 28-án lett elküldve a bíróságra és még nem jött semmi vissza az első tárgyalás időpontjáról. Ez normális?

Nagyon köszönöm előre is!

ObudaFan # 2015.05.15. 18:21

damari

Éppen az ő érdeke, hogy erről készüljön irat. Egyébként ha be van jegyezve bármilyen arányban a tulajdonjogod, akkor ügyvédi ellenjegyzéssel ellátott szerződésre lesz szükség.

ObudaFan # 2015.05.15. 18:20

Tekiani

Még jobb esetben is az anyóstól kapott pénz a férjed különvagyona, rosszabb esetben viszont lehetett ez kölcsön is, ez bizonyítási kérdés.

ObudaFan # 2015.05.15. 18:14

nodoflo7

Megegyezés nélkül biztosan nem lehet, megegyezéssel esetleg, de a bíróság meg fogja követelni, hogy rögzítve legyen, hogy a gyermek hány éves koráig nem jár tartásdíj. Mivel megegyezésről van szó, íg nem igazán értelmzhető, hogy mi lenne, ha egy elméletben elgondolható tartásdíj meghaladhatná az ingatlanhányad értékét. Ha egyedül végzel munkát a házon, akkor nem árt dokumentálni, hogy milyen volt előtte.

ObudaFan # 2015.05.15. 18:08

Zsuzska1234

Igen, a megfizetett törlesztők felének megtérítését lehet tőle követelni.

Bori Bori # 2015.05.15. 17:21

Az eddigi fizetési hajlandósága alapján el lehet dönteni.
Azért papírozunk, mert bármikor érhet minket konfliktus. Nálad már konfliktus van. Tehát?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.15. 17:20

Azt, hogy ha ez neki így jó, akkor neked pláne.

damari # 2015.05.15. 15:31

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Hat évvel ezelőtt váltam el férjemtől, közös megegyezéssel. A abban állapodtunk meg, hogy ki fog fizetni a közös tulajdonú családi házunkból. Erről írásos megállapodás nem készült.

Később meggondolta magát, nem volt hajlandó sem kifizetni, sem eladni a házat. Éveken át vitáztunk, perrel is fenyegettem, de arra nem volt pézem. Most végre úgy tűnik, mégis hajlandó lenne kifizetni. Én úgy gondolom, hogy
ezt szerződésben kellene rögzíteni, ügyvéd, közjegyző vagy két tanú előtt (nem tudom melyik a járhatóbb út). A volt férjem viszont nagyon ragaszkodik hogy ebbe nem kell bevonni senkit. Csak úgy odaadja a pénzt és ennyi.

Mi a véleményük erről?

Tekiani # 2015.05.15. 08:51

Tisztelt Ügyvédek!
Egy olyan problémával kerültem szembe, amivel kapcsolatban nem tudok egyedül megbirkózni.
Férjemmel 2011-ben házasodtunk össze. 2013-ban vásároltunk egy családi házat, melyet sajnos önerő és félretett pénz híján anyósom pénzbeli segítségével tudtunk lefoglalózni.
Az elmúlt években, ha megszorultunk, ő kisegített minket, két gyerek és nagy hitel mellett eddig sem tudtunk semmit sem félretenni.
Most, hogy beadtuk a válópert, férjem édesanyja benyújtotta a noteszét, mi alapján már közel 10 millió Ft értékben adott "kölcsön" erre-arra, ő felírogatta egy kis füzetkébe.
Mi a teendőm ilyenkor?
Mi megegyeztünk a férjemmel, hogy ha elváltunk és elmegy a ház különköltözünk, mindenben sikerült eddig megegyeznünk.
A ház eladási árából kiegyenlítjük a hiteltartozást, és a maradékot elfelezzük. De nekem a két gyerekkel így nem is marad semmim, ha ezt vissza kell fizetnem...
Kérem segítségét, hogy mi a következő lépés ilyenkor.
Köszönettel!

nodoflo7 # 2015.05.14. 19:57

Üdvözletem!
A következő lenne a kérdésem:
Férjemmel külön élünk, három gyermekünket én nevelem. Van egy csaladi házunk, amire hitelt és SZOCPOL-t vettünk fel. Jelenleg a szüleimnél lakunk, szűkösen, mert a házunk még nincs teljesen kész.
Lehetséges az, hogy gyerektartás helyett átveszem a férjem részét? Mi van akkor, ha a legkisebb gyermek nagykorúvá válásáig sokkal több lenne a gyerektartás, mint a ház fele, amit nekem adna? Sajnos nincs annyi pénzem, hogy kifizessem, de szeretnénk odaköltözni a gyerekekkel. Milyen lehetőségeim vannak? A Szocpol felét is fizetnem kell neki?
Illetve, ha én most egyedül folytatom a ház felújítását, nem lesz-e hátrányom belőle a vagyonmegosztáskor?
Köszönettel: Judit

Zsuzska1234 # 2015.05.14. 16:57

Tisztelt Ügyvéd Ùr! Segítséget szeretnék kérni, egy olyan ügyben, hogy van egy párom, aki elvált egy éve, van két gyereke, akik után rendszeresen fizeti a gyerektartást. Válásukkor semmilyen vagyonuk nem volt, csak adósság, ami több millió forint. Ez viszont a párom nevén van, de a házasságuk alatt halmozódott fel., viszont váláskor peren kívül szóban megegyeztek a volt feleségével, hogy tud fizetni neki havi szinten 20000 ft gyerektartást, és akkor a bíróságon ezt nem említik meg, és az adósság is az övé marad teljes mértékben. Viszont a volt feleség ezt a megállapodást most felrúgta, és többet kér, bírósági úton. Ha a bíróság többet ítél meg neki odaadom, de lenne rá lehetőségem, hogy akkor a tartozást is megfelezzem vele? Elég sokat fizetek az Apeh-nak is. Köszönöm szépen a segítségét! Üdv: Zsuzska

Katika52 # 2015.05.14. 13:01

Tisztelt Ügyvéd Úr! Nagyon köszönöm a segítségét.