Az apa jogai


Burn Out # 2019.05.26. 13:09

Az apa kapcsolattartási jogát ezért nem fogják megvonni.

Zsazsu08 # 2019.05.26. 08:51

Burn Out: Gyámhatóságon érdeklődtem, hogy mit tehetek, védőnőtől kértem tanácsot stb. Ha ő nem hajlandó semmi féle kommunikációra és a saját gyermeke nem szeretné, hogy elvigye/látogassa, akkor miért én erőltessem? Próbáltam, nem jelentkezett. Kezdetektől fogva nem volt nagy hajlandósága jönni, vinni, de szerintem ezt írtam is. Ha hívtuk, nem vette fel, de még vissza sem hívott. Úgy gondolom, nem a gyereknek kell keresni, hanem az apának a gyermekét. Igazából egy kívülállónak mindig máshogyan alakul a véleménye. Én viszont tudom, hogy semmi kifogás nem helytálló, hogy a gyermekét miért nem keresi több, mint 1 éve.

Burn Out # 2019.05.17. 20:35

Zsazsu08: Te mit tettél annak érdekében, hogy legyen az apa és a gyermek között kapcsolattartás? Amikor elmaradt, akkor hány gyámhatósági eljárást indítottál kapcsolattartás végrehajtása iránt?

Zsazsu08 # 2019.05.17. 15:58

Tisztelt Jogi szakértők,hozzá értő fórumozók,

Egy, tegnapi napon beadott kereset kérdésében fordulok a fórumhoz. Közös felügyeleti jog van jelenleg közös gyermekünk felett volt párommal. Több, mint 1 éve semilyen formában nem keresi a gyermeket, tartásdíjat nem fizet. A felügyeleti jog megvonását és a láthatási jog szüneteltetését (gyermekem sem szeretné vele tartani a kapcsolatot már, de mivel 6 éves, nem kérdezik meg valószínűleg) kértem. Érdeklődnék, hogy mennyire veszi figyelembe a bíróság a tényeket ilyen esetben. Mielőtt megszakadt a kapcsolat, akkor sem volt rendszeres (havonta, 2 havonta 1x, 2x fél-1 óra) a kapcsolattartás és sajnos több olyan "húzása" is volt, ami miatt a bizalmamat elvesztette. Így, ha kéri mégis, hogy láthatása legyen (csak azért is, mert beadtam a pert, akár bosszúból), kérhetem az ellenkezőjét?

Előre is köszönöm a válaszokat!

drbjozsef # 2019.03.24. 16:24

Bárhogy.
Hangfelvétel.
Írásban kommunikálni.
Tanúval menni. Esetleg vele utólag jegyzőkönyvezni.
Naplózni mi történik.

Zippy # 2019.03.24. 14:34

A mostani élettársa hisztizik, hogy nem tarthatja a kapcsolatot sem a gyerekkel sem velem.

Zippy # 2019.03.24. 14:31

Hogyan lehet egy ilyet dokumentalni?

drbjozsef # 2019.03.24. 11:22

Zippy,

azért ezeket a "gyerek látni szeretné, de az apa be se engedi" dolgokat jó bőven dokumentáld, jól jöhet az még valamikor...

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.24. 11:15

Akkor a gyámhatóságtól lehet kérni, hogy szankcionálja a kapcsolattartás elmulasztását. (De azért lássuk be: nem sok köszönet van abban a kapcsolattartásban, amelyet a hatóságnak kell kikényszeríteni pl. pénzbírságolással.)

Zippy # 2019.03.24. 10:49

Igen kiskorú 12 éves.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.24. 07:52

Kiskorú az a gyermek?

Zippy # 2019.03.24. 06:06

Tisztelt Forumozók!

Meg szeretném kérdezni, mit lehet tenni, ha gyermek szeretné látni az apját, de az apa nem engedi be még az ingatlanába sem? Ha hívja nem veszi fel a telefont.

Köszönöm szépen.

drbjozsef # 2019.03.23. 22:23

Tikdike,

Hello, mi lenne, ha visszaolvasnál egy (1) egész hozzászólásnyit?

Tikdike # 2019.03.23. 22:02

Hello! Az lenne a kérdésem, hogy az apa egyáltalán nem akarta a babát. Kérheti ő is, hogy ne kerüljön a nevére a gyerek?

drbjozsef # 2019.02.24. 18:58

Amennyiben a kisbaba születési anyakönyvi kivonatába nem került apa bejegyzésre (mert nem tett senki apai elismerő nyilatkozatot és nem is áll házasságban az anya), úgy a baba hároméves koráig az anya kérheti képzelt apa bejegyzését. A gyermek hároméves kora után, amennyiben az anya addig nem kérte, a gyámhivatal hivatalból fog képzelt apát bejegyezni a gyermeknek.

Ezt minden bizonnyal megelőzhetitek egy örökbefogadással.

Sőt, akár apai nyilatkozatot is tehet az élettársad, és akkor is bejegyzik.

Most az igazi - biológiai - apának a beleegyezése nem kell. Ha szeretné (akármikor a későbbiekben) apaként elismertetni magát, akkor neki kell majd pert indítania.

Kriszta08 # 2019.02.24. 16:34

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Nincsen bejegyzett apa így gondolom nincs szükség semmiféle intézkedésre az igazi apa részéről!?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.23. 22:31

Valakit csak beírtak apának.

Kriszta08 # 2019.02.23. 16:28

Tisztelt Kovàcs Béla Sándor!
A gyermek anyakönyvi kivonatában nem szerepel apa,ezt elfelejtettem mondani!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.23. 08:57

Az örökbefogadással a korábban anyakönyvezett apa apa szülői jogai - és kötelezettségei - megszűnnek. De az örökbefogadáshoz épp ezért kell a korábban anyakönyvezett apa beleegyezése is.

Kriszta08 # 2019.02.23. 01:09

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az élettársam a nevére venné a gyermeket.Ezesetben az igazi apa minden joga is megszünne és a későbbiekben sem tarthat igényt a gyermekre!?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.16. 14:12

Azt hiszem, rigoz nem rakta össze a két kérdést. Ha a per tárgya a szülői felügyelet gyakorlásának a megváltoztatása, és még viszontkeresetként sem támadja senki az apaság vélelmét, akkor egy rokonsági fokra vonatkozó szakvélemény (legyen az DNS-vizsgálat) nem osz, nem szoroz. Vagy ha mégis, akkor az a felperes, vélelmezett apának nem kedvez.
(Ha viszontkeresetként előterjesztették az apaság vélelmének a megdöntését, azt egy ilyen szakvélemény valóban eldöntheti. De kapcsolattartásra - immár tartásdíjfizetési kötelezettség nélkül - szerintem az apa még akkor is igényt tarthat.)

rigoz # 2019.02.15. 18:07

Tisztelt Zsdad!

Ha csak nem volt közvetlen tanúja a fogantatás alapjául vélmezhetően azolgáló aktusnak, akkkr perdöntően.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.14. 12:46

Mi a kérdés?

drbjozsef # 2019.01.11. 08:50

Arra értettem, hogy igaza van, amit nekem írt. Bár ha jobban meggondolom mégse az, egyáltalán nem az az apa, akinek a DNS-e a gyerekben van. Az az apa, aki felneveli és gondoskodik róla apaként, a DNS-től függetlenül.

Mondjuk itt ez pont ő.

Csak a papírmunka nincs elvégezve, ez jogos. De ha megnézed, azért ez nem annyira ritka, a jogviták 98% a lepapírozás hiányából fakad. Sok ügyvédnek nem lenne munkája, ha az emberek körültekintőbbek lennének az ügyeikben...

Minden bizonnyal volt jobb dolga is a gyerek mellett, mint papírozgatni. De igazad van, mulasztott.

wers # 2019.01.11. 06:51

Egyébként igazad van

Keserű ez a szőlő. A gyermek nem 5 napos, nem is 5 hetes, még csak nem is 5 hónapos. Elmúlt 5 éves. Az anyakönyvi kivonat meg szerinte hiányos.