Gyerek elhelyezésének megváltoztatása.


Lilyenne69 # 2015.07.13. 19:12

Óbudafan!
Nem az anyagi helyzet volt a fő szempont,hanem hogy a családom és én alkalmasabbak vagyunk a gyermek nevelésére. Itt ugye anyuka kicsapongó életmódja a zavaró tényező meg az hogy hétvégékre eltűnik. Amúgy ilyenkor milyen szempontokat néznek az elhelyezéshez?Illetve ha elindítom az apaságit abban az esetben a bíró úgy rendeli el a láthatást,hogy anyuka jelenléte nélkül ugye?Mert eddig nem adta oda úgy a fiút hogy ne lett volna jelen,valljuk be rá senki nem kíváncsi itt...

ObudaFan # 2015.07.13. 19:09

2791

Szerintem esélyesebb, hogy majd a pszichológus szakértővel tud kettesben maradni a gyerek és ott mondhatja el, hogy mit szeretne.

ObudaFan # 2015.07.13. 19:04

Lilyenne69

Azért nem az az elsődleges szempont a gyermek nevelésére való alkalmasság szempontjából, hogy milyen a jövedelmi helyzete, bár ha neki felróható, akkor ezt természetesen figyelembe lehet venni.
A gyermektartást főszabály szerint csak 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni.

Lilyenne69 # 2015.07.13. 18:42

Tisztelt Óbudafan!

Akkor is kevés eséllyel indulok,hogy én nevelhessem a fiamat hogyha bizonyítani is tudjuk,hogy milyen életet él a kedves édesanyja?Ő neki a gyesen és a családin kívül semmi jövedelme nincs,a szülei segítik,de ha oda kerülne a sor ők nem tudnák nevelni,mivel a nagymama hol nappal hol éjszaka dolgozik,az apukája meg pincér és ő sem tartózkodik otthon túl sokat.Hogyha a nevemre veszem,ő követelheti e a gyermektartást visszamenőleg?Mert eddig avval fenyegetőzött,hogy ha a nevemre veszem visszamenőleg követelni fogja a gyerektartást,de a pénzt elfogadta meg mindent amit eddig vásároltam a fiamnak.Gondolkodtam már azon is,hogy nem viszem perre,megpróbálom normálisan,nyitok a gyereknek egy bankszámlát és arra utalom,nem pedig anyuka kezébe adom,mert azt úgyis elbulizza(kért már úgy pénzt,hogy elmondta bulizni megy,de neki a gyerekre kell azonnal a pénz)ezt tudom bizonyítani,mert üzenetben írta. Megpróbáltam mindig a gyerek érdekeit nézni,de ez már nem a gyerekről szól az ö részéről,mert nem úgy foglalkozik vele mint egy anya,nem tudja már eszközként felhasználni velem szemben.

2791 # 2015.07.13. 12:16

A gyermekek meghallgatása nem a bíróság épületében volt hanem gyermekeim lakóhelyén, a lakásban.
Erre azért került sor, mert volt feleségem minden eszközzel megakarta akadályozni gyermekeim meghallgatását. (ombudsmannal is fenyegetőzött) (most már tudjuk miért, mert róla kedvezőtlenül nyilatkoztak fiaim)

A biróság ezt a megoldást találta elfogadhatónak, ezzel a megoldással nagy nehezen ugyan, de megtörtént a gyermekek meghallgatása. A nagyszülők jelenlétét volt feleségem szorgalmazta, a bíró pedig helyt adott ennek. Hiába jeleztem a bírónak, hogy meglátásom szerint nem kellene, hogy jelen legyen gyermekek nagyszülei, hiszen semleges környezetet kell biztosítani, befolyásmentes környezetet kell biztosítani, a bíró azt mondta, hogy elfogadja a nagyszülők jelenlétét, mert látja az anya ellenállását.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.13. 12:00

Miért nem kértél zárt tárgyalást?

2791 # 2015.07.13. 11:53

Üdv mindenkinek!

Gyermekelhelyezés megváltoztatása iránt jelenleg per van folyamatban. Az 1.fokú döntés előtt állunk, mely a nyári szünet miatt minden bizonnyal már csak ősszel lesz esedékes.

2 fiam van. Kisebbik 13 éves lesz idén decemberben, nagyobbik fiam pedig idén augusztusban betölti a 14. életévét.

Gyermekeket ez év márciusában közvetlenül meghallgata a bíró.
A kisebbik fiam egyértelműen és határozottan jelezte a meghallgatáskor, hogy szeretne velem élni a jövőben. Elmondta a problémákat az anyai környezettel kapcsolatban, elmagyarázta, hogy miért alakult ki benne ez az érzés.

Nagyobbik fiam szintén elmondta, hogy milyen problémák vannak az anyjukkal és annak új férjével, elmondta gyermekem, hogy nálam nyugalom van, szeret velem és a családommal lenni, sőt jelezte, hogy az én városomban lenne olyan középiskola melybe szívesen járna. Egyszóval nagyobbik gyermekem a vallomásában az én környezetmről pozitívan nyilatkozott, ám a bíró konkrét kérdésére, hogy a jövőben hol szeretne élni, azt a választ adta, hogy: "nekem mindegy"

A meghallgatáshoz hozzátartozik, hogy a bírón kívül jelen voltak még az anyai nagyszülők is. Tehát gyermekeim amiket mondtak azt az édesanyjuk szülei (gyermekek nagyszülei) jelenlétében tették.

A nagyobbik fiam kifejezetten jelezte nekem, hogy zavarta őt az, hogy minden szavát hallják a nagyszülők. Elmondta, hogy kellemetlen volt neki, nem mert nyíltan állást foglalni a bíró konkrét költözéssel kapcsolatos kérdésére.

Arra irányulna a kérdésem, hogy tekintve, hogy nagyobbik fiam az 1.fokú döntés meghozatalakor már betölti a 14. életévét, így a bíró hogyan fogja értékelni a "nekem mindegy" választ?

Azt olvastam a 17-es számú irányelvben, hogy a 14 éves korú gyermek elhelyezése csak az egyetértésével hozható.

Ez a jogszabály az én gyermekemre is vonatkozik?

Esetleg érdemes lenne kérvényeznem egy újabb meghallgatást ahol csak kizárólag nagyobbik fiam és a bíró lenne jelen? Erre van esélyem? Azért gondolom, hogy érdemes lenne újból meghallgatni nagyobbik fiamat, hiszen nekem elmondta, hogy szeretne ő is velem élni, csak nem bírja a konfliktust, nem szeretné megbántani az anyját. (gyermekek anyja már így is lelkinyomást tesz gyermekeimre akik elmondták mit éreznek - és ugye volt feleségemre kedvezőtlen nyilatkozatot tettek fiaim)

Köszönöm segítő válaszukat!

ObudaFan # 2015.07.12. 18:04

Ha jól értem, akkor az apai jogállás még nincs betöltve. Ha az anya nem hajlandó engedni, hogy tegyél teljes hatályú elismerő nyilatkozatot, akkor minél hamarabb indítsd el az apasgod megállapítása iránti pert, mielőtt valaki más fogja azt betölteni. Ebben a perben a szülői felügyelet és a kapcsolattartás rendezését is lehet kérni. Az elhelyezés vonatkozásában hátrányból indulsz mert eddig nem te nevelted a gyereket.

Lilyenne69 # 2015.07.12. 17:34

Tisztelt Ügyvédek!

2013 januárjában összejöttem egy lánnyal,kb 5hónapot voltunk együtt,csak a viselkedése miatt véget vetettem a kapcsolatnak,kb júniusban. Eltelt egy 4-5 hónap amikor bejelentette, hogy gyereket vár tőlem. Nem nagyon akartam elhinni,de aztán megszületett a kicsi én. Születése után el volt tiltva tőlem,nem engedték,hogy lássam. De tudomásomra jutott(évek óta ismerem a nővérét),hogy ezt a gyereket csak azért tartotta meg,hogy engem megfogjon.Ez 5-6 hónapig ment így,majd megismerkedtem a menyasszonyommal és utána ez a gyerekláthatás változott,mert minden héten jött nagymamámhoz meg a keresztszüleimhez is hétköznap illetve hétvégente is hozta a fiamat. Amivel nem is volt probléma,örültem,hogy láthatom, nem is tagadhatom, hogy ő az én fiam. Novemberben a menyasszonyom elköltözött és ez a jóasszony a tudtomon kívül ideköltözött ( azzal a szöveggel,hogy egy pár napot kér,mert összeveszett a szüleivel). Akkor szembesültem ezekkel a tényekkel,hogy a gyereket csak eszköznek használja,semmi nem érdekelte,a gyerek sem,csak én. Még a gyerekre is féltékeny volt,hogy miért a kicsivel foglalkozom és nem vele. Nem bánt vele megfelelően úgy,mint egy anya( rángatta,cibálta,kiabál vele,előtte)és közben próbálta manipulálni a családomat ellenem miközben a gyereket használta fel eszközként ismét. Ez nem ment tovább,ő elköltözött,nyilván a gyereket vitte magával. Közben rendeződött a kapcsolatunk a menyasszonyommal, akkor ez a nőszemély teljesen megvadult,fenyegetőzött,zaklatott minket folyamatosan(ez neki nem új,mert anno mikor szakítottunk betört hozzánk),rágalmazott, és fenyegetett hogy nem láthatom a fiamat hogyha nem vele vagyok. Próbáltam neki magyarázni,hogy ez nem így működik,a gyerek érdekeit helyezzük előnybe,a párkapcsolati dolgokat tegyük félre,de vele nem lehet értelmesen beszélni,csak ordítani tud. Ezért egyik héten azt mondta láthatom,2nap múlva az ellenkezőjét,rengeteg vitám volt vele,aztán elkezdett megint ide járni,aminek örültem a gyerek végett,de folyamatosan zaklatott,fenyegetett ugyanúgy,nagyon nehéz időszak volt. A menyasszonyom közelébe nem engedi a kisfiamat,ő is szemtanúja volt annak,mikor a gyerek próbált közeledni hozzá és elrángatta és ordibált vele,ezeket nem fújtam fel a gyerek miatt,én csak azt szeretném,hogy a gyereknek legyen a legjobb. Próbáltam vele beszélni nyugodt körülmények között de ő nem volt hajlandó normális felnőtt ember módjára együttműködni. Most eljutottunk arra a pontra,hogy nem érdekli már a gyerek,az se érdekli ha jön ide az se ha nem,csak hogy mehessen bulizni,szórakozni egyebek,nem anyukaként viselkedik. Mindig a nagyanyjára(ő édesanyja) hagyja ilyenkor. Próbáltam rávenni arra hogy hagy legyen itt a gyerek nélküle azt a pár órát,a válasz az,hogy nélküle nem lehet,de mivel ő mostanában sosem ér rá,ezt nehéz kivitelezni. Hétvégékre elmegy otthonról. Hétközben is eljár már, ha az anyja otthon van és tud a kicsire vigyázni. Szeretném,hogyha az a gyerek normális körülmények között nőne fel,még nincs a nevemen.Nálunk jól érzi magát,csak az ő érdekeit szeretném nézni. Szeretném magamhoz venni( 16hónapos),családi környezetben nőne fel. Itt lakunk egy telken 2 házban,én anyukám,nagymamám,keresztszüleim,menyasszonyom,unokahugom akinek a kislánya egy idős a fiammal. Ez megfelelőbb környezet arra,hogy normálisan nőjjön fel az a gyerek,családban. Tanácsot szeretnék kérni,hogy mit tegyek ebben az esetben,milyen esélyeim illetve lehetőségeim vannak arra,hogy a fiam velem nőjjön fel. Előre is köszönöm a válaszukat,a segítséget. Olivér

Sára Bernadett # 2015.07.06. 16:42

Úgy néz ki, hogy a volt férjem Gulyás Richárd elrabolta a gyermekemet Gulyás Dominikot, hogy külföldre vigye és elbújtassa. Napok óta nem veszik fel a telefont. Az új barátnő török és a gyermekláthatásra jött a török barátnő, annak anyja és testvére is, sőt látták a családi ház előtt a török férfirokonokat is!

A nagyszülők a kiérkező rendőröknek azt nyilatkozták, hogy nem tudják, hova vitte a fiuk a gyermekemet!!

Az adataik: Gulyás Dominik 5 éves kiskorú gyermek
Született Eger, 2010. 03.05. Szőke, kék szemű, 110 cm magas, átlagos testalkatú gyermek

Apja Gulyás Richárd, született Eger, 1978.11.20.
175 cm magas vékony testalkatú, világosbarja haj, kék szem

A török barátnőjének és rokonainak az adatait nem tudom. Ha valaki megtud róluk valamit, kérem írjon a sikesara@yahoo.com-ra vagy hívjon a 20/363-0683-as telefonszámon!

edesem111 # 2015.07.06. 14:02

Jaj! Ez eléggé rossz hír. Köszönöm a felvilágosítást.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.06. 13:37

Úgy van.

edesem111 # 2015.07.06. 12:26

Vagy lehetséges hogy mindegy hol van a gyerek lakhelye de ha jogilag az anyjánál van elhelyezve akkor tényleg az anya lakhelye számít? Ez most jutott eszembe.

edesem111 # 2015.07.06. 11:52

Az előző válaszom eltűnt azt hiszem, úgyhogy elnézést ha később mégis megjelenik.
Köszönöm a válaszodat.
Az unokám most lett bejelentve az édesapjához, mert az nincs rendbe, hogy az anyja volt élettársának az albérlete legyen az állandó lakhelye. Az ideiglenes lakhelye az a város ahol iskolába jár.
Akkor ha jól értem a mi lakhelyünk szerinti bíróság az illetékes. Ez csak azért érdekes, mert a fiamat innét kétszer is elküldték. Két hete azért nem tudta benyújtani a keresetet, mert nem tudta a volt felesége pontos címét. Azt nagy nehezen megszereztük, és a múlt héten újra bevitte. Akkor mondták azt neki, hogy mivel másik megye, ott kell benyújtania ahol a volt felesége lakik.
Tudom én hogy ez komoly és fontos dolog, de ezek után a válaszok után ideges lettem, mert féltem hogy mi lesz ha a volt menyem megszakít minden kapcsolatot az unokámmal is és soha többé nem találjuk meg.
De ha szerinted a bíróságon adtak téves felvilágosítást, akkor mondom a fiamnak hogy fusson még egy kört.
Még egyszer köszönöm.

Immaculata # 2015.07.06. 10:10

A keresetet a gyermek lakóhelye szerint illetékes bíróság előtt is meg lehet indítani. Ha a keresetet a bíróság befogadta, és az alperes elköltözik, akkor is ugyan az a bíróság fogja az ügyet lefolytatni.

Megjegyzés:
Vagy állandóan nekünk kell kinyomoznunk a volt menyem pillanatnyi címét és a keresettel szaladgálni utána és megkeresni a legközelebbi bíróságokat?

Ez egy komoly és fontos dolog. A gyerekek általában ennél sokkal többet kapnak a szüleiktől, mint amit itt saját problémádnak leírsz.

edesem111 # 2015.07.06. 08:47

Tisztelt Ügyvédek, Fórumozók!
A történetem a következő. Van egy 15 éves unokám, aki a szülők válása után az anyjával maradt. Az anya új párt talált, lett második gyermeke, és elköltöztek az ország másik felébe a munkalehetőség miatt. Az unokám 8. után egy szintén távoli iskolába ment, ahol iskolaidőben kollégiumba lakik. Onnét a fiamhoz jár haza. Amikor ezt az iskolát választotta nyitottunk neki saját folyószámlát hogy oda utalhassuk neki a gyerektartást. A fiam megadta a számlaszámot a volt feleségének is, hogy Ő is tudjon pénzt küldeni a fiának. Ez soha nem történt meg. Nemrégen megtudtuk, hogy a volt menyem elvonóra került, az élettársa kirakta az albérletből ahol eddig laktak, a közös gyermeküket nála helyezte el a bíróság. A menyem pedig valakivel valahová ott abban a városban másik albérletbe költözött. Majd megint másikba, és megint másikba. Az unokám azóta nem látta, mert nem árulja el a címét, csak telefonon beszél vele. A fiam elment a bíróságra hogy kérje a gyerekelhelyezés megváltoztatását, de ott azt mondták neki, hogy ezt a keresetet, csak a volt menyem lakhelyéhez legközelebb eső bíróságon nyújthatja be. Ez tőlünk sok száz km-re van. Anyagilag nem áll olyan jól, hogy a munkáját feladva utazgasson át az országon kitudja meddig és hányszor. És azt sem tudjuk ott marad-e a volt menyem, vagy megint odébbáll valahová, ahol már másik bírósághoz fog tartozni. A kérdésem az, hogy tényleg nem lehet a hozzánk tartozó bíróságra beadni a keresetet? Vagy állandóan nekünk kell kinyomoznunk a volt menyem pillanatnyi címét és a keresettel szaladgálni utána és megkeresni a legközelebbi bíróságokat? Vagy van valami más megoldás? Javaslataikat előre is köszönöm.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.22. 16:50

Sajnálom szegény gyerekeket... Gondolom egyértelmű, hogy miért. Van, amikor a család egyik tagja sem alkalmas gyermeknevelésre... :(

337679 # 2015.06.22. 16:31

Mindenesetre megvárom a per végét utána fogom anyámat és a volt férjemet én is feljelenteni!!!
A volt férjem is megérdemli amiket művelt velem,mindent tudok bízonyitani!

337679 # 2015.06.22. 16:29

Gyerek apja meg iszik meg nőzik meg minden ügybe benne van!!!!Ő róla meg ennyit!!!!Sokat nem ér!

337679 # 2015.06.22. 16:29

Gyerek apja meg iszik meg nőzik meg minden ügybe benne van!!!!Ő róla meg ennyit!!!!Sokat nem ér!

337679 # 2015.06.22. 16:27

Anyám fenyegette meg minket!
Én hoztam magammal őket!!!!!Anyám visszavitte!Kisebbik leányom elmesélte a mama miket csinált velük amig én dolgozni voltam,és még ott laktunk anyunál!
Remélem anyám a börtönbe kerül ,mert ha nem én fogom a végén beperelni!!!!!!!!Foglalkozzon a saját dolgával!Nagyon sok ilyen nagyszülő van,hallottam olyanról aki a börtönbe is került.

ObudaFan # 2015.06.22. 13:50

De nem a gyerekek apja, hanem te hagytad ott őket az édesanyádnál, tehát a gyerekek apja veled szemben erre azért fog tudni hivatkozni.

337679 # 2015.06.21. 18:45

Jah még annyit amig én neveltem őket szinte mindenük megvolt.Kitűnő tanulók voltak az iskolába!!!!És nem colt egyik gyerekemnek se vérnyomás sem más betegsége!!!!Amit anyámnak köszönhető ,mert olyan idegbeteg olyan erős nyugtatokat szed.Teljesen tönkre tette a gyerekeimet!

337679 # 2015.06.21. 18:38

De igen több mint öt évig én neveltem őket.
Csak anyám beleavatkozott és rá hallgattam.
Gyerekeimet meg fenyegette.
Szemét anyám van!Kajára nincs pénze!
Rádássul amit művelt a gyerekeimmel..

ObudaFan # 2015.06.19. 20:52

A gyerek akarata az számít, ha már ki tudja fejteni az akaratát. Ha pedig a 14-et is betöltötte, akkor az akarata ellenére csak különösen indokolt esetben dönthet a bíróság.
Mindenesetre itt te magad írod, hogy az eddigiekben te magad sem tudtál megfelelő körülményeket teremteni a gyerekeknek, sőt, úgy tűnik, hogy valójában nem is te nevelted őket, hanem a szüleid. Ha ezen nem tudsz változtatni, akkor van esély arra, hogy a gyermekelhelyezést megváltoztassa a bíróság.