Válás jogok


ObudaFan # 2015.07.30. 15:22

Nem az ove a fele mindennek. Az ingatlan nagyreszt a kulonvagyonod. Hogy megis jar-e neki belole barmi is, az attol fugg, mi volt ez a felujitas. Egyebkent sem fele-fele aranyban osztoznak az elettarsak, hanem olyan aranyban, ahogy a szerzeshez hozzajarultak. (A hozzajarulas merteke tekinteteben a haztartasban vegzett munkat is figyelembe kell venni.

szabani78 # 2015.07.30. 12:14

Megcsalás miatt elküldtem az élettársamat az otthonukból, 9 éve élünk együtt. A házrészt én örököltem, de közösen újítottuk fel (az öröklés még az együttélésünk 2. évében volt, nem tudom számít e). Ez a bejelentett lakcime neki is. Van egy közös gyerek is. A házon van közös hitel.
Milyen jogai vannak neki, és milyen nekem? Fél éve nem lakik itthon, de szerinte mindenhez van joga mert még ide van bejelentve.
Mindennek a fele az övé ?Ha nem akar elvinni semmit , akkor az érték felét (bútorok stb..) ki kell fizetnem? Az akkori érték szerint, amikor 7-8 éve megvettük?
Van egy faház az udvaron, azt nem lehet mozgatni , annak a felét ki kell fizetnem ? Mennyit követelhet tőlem ?