s.o.s. kiskorú veszélyeztetése


laller1 # 2015.09.06. 18:25

Én apaként nevelem a gyermekeim,bíróság nekem ítélte őket.Tavaly rám fogták a gyámhivatal előtt,hogy verem őket,rendőrségi ügy is lett belőle.Végén kiderült,nem igaz az egész.Megállapítást nyert,hogy csak azért csinálta anyuka a cirkuszt,hogy odakerüljenek a gyerekek.Rágalmazás miatt tettem feljelentést,de elutasították,mondván,nem rosszindulatból történt mindez.Ennek ellenére most per van folyamatban elhelyezés megváltoztatása címen.Ráadásul vettek egy pszichológust, aki tudtom nélkül,engem nem vizsgálva osztja az észt.A bíróság első körben elutasította a hölgyet.Most ismét megvizsgálta a gyereket,nagyjából ugyanazt mondta.Tehet ilyet pszichológus?Etikailag,erkölcsileg?Megérne egy misét az orvosi kamara etikai bizottságától állásfoglalást kérni?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.29. 18:57

Gyermekelhelyezés megváltoztatása iránt indíthat pert, de ettől függetlenül a gyermeket most vissza kell adnia.

nokri # 2015.08.29. 18:43

Tisztelt fórumozók!

Egy kissé bonyolult ügyben kérném a segítségüket.
Ismerősöm egyx apuka ,akinek ma jutott tudomására,hogy gyermekét 80 km re egy kis községbe szeretné elvinni édesanyja új élettársával.
Az élettárstól a múlt héten egy éjszaka biciklizett 10 km t a gyermekkel az édesanya mert az kitette őket.
A kisfiúelmondása és az édesanya baráti kőrben tett panaszai alapján az élettárs bántalmazni is szokta őket.
Most mégis kibékült vele eggyütt költöznének.
A kisfiú ráadásul autista. Eddig kimondottan neki való iskolába járt.
Most innen is kivette anyuka.
Kérdésem az lenne mit tehet az apuka ?
Mivel hétvége van ,anyuka holnap délben vinné el a gyereket.
A kisfiú nem akar menni ,de döntési joga még nincs mert csak 12 éves.
Bírósági elhelyezés anyukánál ,több mint két éve.
A kisfiú 20 éves nővére is apukánál van.

Mit tehet,hogy anyuka ne vihesse el a gyermeket?

Köszönettel.