saját ingóság


angel21 # 2016.10.08. 09:54

Mi van ha kihívja a rendőrséget? Akkor az már önbíráskodás, hogy feltörtem a zárat. Kijön a rendőrség és még engem büntet meg és amit már addig kivittem a kocsiba visszapakoltatja.
Ilyenkor mi a teendő?

Dr.Attika # 2016.10.08. 09:44

Ezesetben menjenek be akár a zárfeltörés árán is. Mivel jogos tulajdonosok így jogellenes magatartást nem valósítanak meg. Az "élettársat" tegyék ki. Azt, ha ő sérelmezi, akkor forduljon bírósághoz. Ne várjanak sokáig, mert a baj csak nagyobb lehet.

angel21 # 2016.10.08. 09:34

Köszönöm a választ.
Sajnos az édesanya azt csinál amit az élettárs enged neki. Tehát ő is akadályt gördít a bejutáshoz. Már rendőrséget is hívtunk a dolgok elhozatalához és képesek voltak nem bemenni mert nem engedték be őket.
Sajnos már verekedés is történt az ügyben az élettárssal.

Dr.Attika # 2016.10.08. 07:52

Nem kell itt pereskedni. Mint tulajdonosoknak birtoklási és használati joguk van. Fel kell törni a zárat egy lakatossal és bemenni. Majd a zárat kicserélni. Feltéve, hogy az édesanyjuk sem gördít akadályt a használatba vétel előtt.

angel21 # 2016.10.08. 07:33

Sajnos most én is ebben a cipőben járok. Édesapám meghalt a testvérem és én lettünk tulajdonosok és édesanyám plusz neki hasznonélvezete lett a házon.
Édesanyámnak lett egy élettársa és az a nyáron lecserélte a zárakat a házon amihez addig nekünk gyerekeknek is volt kulcsunk és onnantól nem engedtek be ráadásul nekem maradtak ott elég értékes dolgaim amit nem adnak ki. Sajnos a rendőrség nem sok mindent csinált eddig, mire a bíróság a perben dönt addigra minden dolgomat kidobálnak mivel már sajnos egy csomó dolgomat kidobtak az udvarra az esőre és kivittek a méhtelepre.

Tudna valaki segíteni, hogy mit tudnék csinálni, hogy minél hamarabb megszerezzem a dolgaimat, mielőtt még mindent tönkretesznek? Már bíróságra is beadtam a kérelmem, de ott is idő mire döntenek.

Köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2015.10.14. 20:47

Nem minősül zsarolásnak, mert nem olyan súlyú a fenyegetés. Polgári pert lehet indítani ingó kiadása iránt, ahogy már elhangzott.

Bea1 # 2015.10.14. 07:00

így van, ez zsarolás. feljelentést tehetsz, de előtte legyenek bizonyítékaid: kép vagy hangfelvétel, amik bizonyítják az állításodat.

dikótünde # 2015.10.14. 06:17

Azt mondták csak akkor adják ki ha lemondok a tulajdon részemről,de sajnos csak az élettársam a tanú rá,pedig ez szerintem zsarolásnak minősül

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.13. 19:26

ingó kiadása iránt pert indíthatsz, ha felszólításra sem adják ki a dolgaidat

dikótünde # 2015.10.13. 19:23

Apai rész öröklése után 10% tulajdonrészem van, egy családi házban.2 évig benne laktunk, ezután a családom kidobott, az ingóságainkat, mai napig nem adják ki. Kérhetek az ottani rendőrségtől segítséget ingóságaim el hozatalában?!