Életközösség


ObudaFan # 2016.06.08. 17:35

Pert indíthatsz, aztán majd a bíróság dönt. Mert bizonyos esetekben joga van bent maradni is.

sada37 # 2016.06.08. 09:01

Tisztelt jogi fórum !
Olyan kérdéssel szeretnék önökhöz fordulni ami talán megoldható.Jelenleg van 1 élettársam.A lakás tulajdona az enyém. Ha esetleg nem akarja elhagyni a lakást olyan esetben milyen jogi lépéseket lehet megtenni .?? Előre is köszönöm!!

mamamacoka # 2016.05.29. 09:49

lehet, hogy nő és mióta együtt laknak főz rá, mos rá, és takarít, és ha beszáll, vagy nem is száll bele a rezsibe, ez is érték, amit hozzátesz közös életükhöz, de külön kasszából rendezik az életüket, viszont nincs közös szerzeményük, - én ezért nem ítélném el,

lehet, hogy férfi és és ha beszáll, vagy nem a rezsibe, de mondjuk mindennap bevásárol saját zsebre, vagy attól még házias, és főz, mos, takarít, de mindenkinek külön tulajdona van, és külön kassza, - én ezért nem ítélem el,

senki nem írta, hogy eltartottként él a társa lakásában, mi ezt nem tudhatjuk, ha igen és ha nem, akkor más-más tészta, ez az ő dolguk, bizonyára megbeszélték, ki mikor mennyit ;

Epertorta, - le kell papírozni, - ügyvédileg - csak előtte tudjátok megbeszélni, akkor nem megy rá a kapcsolat, akár férfi vagy, akár nő, ez egy értelmes indok, hogy te már megjártad egyszer, viszont kell a bizalom, hogy megérteted a társaddal, ezt egyedül csak ellene intézheted, intézzétek együtt, mindkettőtöknek biztonságot fog nyújtani ;

((laikus vagyok, az én tanácsomat nem jogszabályokra építettem ))

ObudaFan # 2016.05.28. 07:45

Élettársi vagyonjogi szerződésben bárhogy rendelkezhettek, de ügyvéd előtt kell megkötni.

Sherlock # 2016.05.28. 07:36

Nem mondta, hogy nő.

Pici78 # 2016.05.27. 20:15

epertorta

Szerintem teljesen életszerű, hogy így viszonyulsz a dolgokhoz, egy józan gondolkodású, felelősségteljesen gondolkodó nő vagy!

Ha nem vagytok házasok, akkor mit követelhetne tőled?

Sherlock meg szuppermen meg hasonszőrűek válaszait nemes egyszerűséggel ignorálni kell.

Több hülye hozzászólás van ezen a jogi fórumon, mint értelmes, egyébként én csak laikus vagyok.

szuppermen # 2016.05.27. 19:47

Fel nem foghatom minek cuccolnak össze emberek, ha csak az én, enyém, kizárólag az enyém, nem adok, szavakat ismerik, a mi, miénk, közös, közösen, együtt szavak ismeretlenek számukra. A balek, akinél laksz pedig eltart téged a semmiért és fogalma sincs róla, hogy te meg ilyeneket kérdezgetsz a jogi fórumon. Lehet egyedül is élni és akkor minden csak a tiéd.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.27. 09:48

Jóvanna. Lehet kötni egy vagyonjogi megállapodást is, de az nem olyan biztos.

epertorta # 2016.05.27. 08:39

Kedves joghallgató!

Amennyiben az én kérdésemre válaszolt, úgy köszönöm a gyors, lényegretörő és jogilag módfelett hasznos hozzászólását.
Mégis mikorra javasolja a "szétmenést"? :-)
Most rögtön? :-)

Sherlock # 2016.05.27. 08:20

Pl. szét lehet menni. Az a legbiztosabb ilyen szempontból.

epertorta # 2016.05.27. 07:50

Kedves mindenki!

Az alábbi szituációban szeretnék segítséget kérni:

Van egy saját lakásom, amit ki van adva bérlőnek. Én jelenleg a páromnál lakom, az ő saját tulajdonú házában, nem vagyunk házasok. Gondolom értelemszerűen a lakásom kiadásából befolyó összeg kizárólag engem illet meg, mivel én vagyok a tulajdonosa 100%-ban.

Én már túl vagyok egy váláson és vagyonmegosztáson, így szeretném bebiztosítani magam, hogy a későbbiek folyamán semmilyen jogcímen nem kérhet tőlem a jelenlegi párom bármiféle pénzösszeget, mondván, hogy én azért jutok/jutottam jövedelemhez a saját lakásomból, mert az ő házában lakom/laktam.

Van-e esetleg valamilyen jogi metódust, amit ilyen esetekben alkalmazni kell/javasolt?

Előre is köszönöm a válaszokat.

pazs # 2016.05.26. 07:57

Bocs, A keres fele annyit, nem B, a többi stimmel.

pazs # 2016.05.26. 07:56

zzzzz: a példádban pontosan lehet bizonyítani, hogy mi a szerzés aránya (feltételezve, hogy egyformán vesznek részt a háztartásban és B nem azért keres fele annyit, mert nem tud túlórázni amiatt, mert A elvárja a tiszta lakást és a mindennapi meleg vacsorát), és az nem 50-50%.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.26. 05:22

Így?
Nem.

zzzzzzz # 2016.05.25. 21:29

Komolyan, légyszi próbáljátok meg megmagyarázni.

Összeköltözik A és B egy albérletbe, együtt élnek. Se bejelentés, se közös számla, semmi.

A keres 200-at, B keres 100-at, mindketten teljesen bejelentve, átutalással érkezik a fizu. Feketézés nuku.
Költségeket kb. felesben állják, összesen havi 100 - at.

Másra nem költenek, megtakarítanak. Együtt élnek 12 hónapot, megunják egymást, szétköltöznek.

Egy év alatt A megtakarított 1800 -at a számláján, B megtakarított 600 -at a számláján.

Szétköltözés után a vagyonmegosztáskor a teljes gyarapodás 1800 + 600 = 2400. Ennek fele A-t illeti, másik fele B-t, mivel közös szerzemégy. Így A átutal 400-at B-nek, így mindkettőnek 1200 lesz a számláján.

Így?

Ez törvény szerint ez valóban így számolódik, mert nem állapodtak meg máshogy előre? Miközben a banki történetből fillérre kiolvasható, hogy ki mit keresett és mit takarított meg?

ObudaFan # 2016.05.25. 17:22

Hogy máshogy lehetne bizonyítani, mint banki utalásokkal?

A szerzésben való közreműködés arányát banki átutalásokkal bizonyítani szinte biztosan lehetetlen, tehát valamit tényleg nem értesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.25. 11:16

Tényleg nem érted. Jobb lett volna összeházasodni, a házassági vagyonjog sokkal egyszerűbb. :D

zzzzzzz # 2016.05.25. 07:07

Köszi a választ, de nem egészen értem, hadd idézgessek:

"az első vételárrészt én számlámról fizetem, az én nevemre szól a hitel, és azt is az én számlámról fizetem, az elég alátámasztás, ugye?"

"Egyáltalán nem, a közös szerzés lesz így a vélelmezett.
Ügyvéd előtt vagyonjogi szerződést kell kötni."

"És az 50-50% nem vélelmezett arány, hanem kisegítő szabály arra az esetre, ha sehogy nem bizonyítható más arány."

Hogy máshogy lehetne bizonyítani, mint banki utalásokkal?

ObudaFan # 2016.05.25. 04:47

Ha két fiatal, vagy nem fiatal úgy költözik össze, hogy érzelmi és gazdasági közösség keletkezik köztük, akkor élettársak. És az 50-50% nem vélelmezett arány, hanem kisegítő szabály arra az esetre, ha sehogy nem bizonyítható más arány.

zzzzzzz # 2016.05.24. 20:35

Ez azt jelenti, hogy két fiatal összeköltözik, onnantól élettársak? Vagyongyarapodásukban vélelmezik az 50-50%-ot, bármennyire is végigkövethető a banki történetük alapján, hogy ez nem a valóság?

Sherlock # 2016.05.19. 14:14

Azt bárki mondhassa.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.19. 13:54

Életszerűtlen, hogy az élettársak közösen gazdálkodnak?

zzzzzzz # 2016.05.19. 11:03

Köszönöm a választ....

Tudnám, hogy ezt ki találta ki, ez így totálisan életszerűtlen, csak arra jó, hogy az ember ne merjen összállni senkivel se...

ObudaFan # 2016.05.17. 09:08

Egyáltalán nem, a közös szerzés lesz így a vélelmezett.
Ügyvéd előtt vagyonjogi szerződést kell kötni.

zzzzzzz # 2016.05.17. 08:21

Hmm. Nem is láttam eddig ezt a választ, köszi az infót!

"Ha bizonyíthatóan különvagyonból veszed, akkor nem. Ha nem tudod bizonyítani, akkor közös vagyon."

Gondolom az, hogy az első vételárrészt én számlámról fizetem, az én nevemre szól a hitel, és azt is az én számlámról fizetem, az elég alátámasztás, ugye?

Köszi