Válás utáni ki nem fizetett tulajdonrész


LaptoposKrisz # 2015.11.26. 13:36

Köszi szépen ObudaFan!

ObudaFan # 2015.11.26. 13:20

a válással kapcsolatos jegyzőkönyvet honnan lehet kikérni?

Az első fokon eljárt bíróságtól.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.26. 09:50

Ha benne van az ítéletben, hogy fizetnie kell, és mennyit kell fizetnie, akkor hogy ne lenne ítélt dolog?

LaptoposKrisz # 2015.11.26. 09:19

Dr. Attika: Igen,bejegyzésre került. Akkor ezt lehet érdemes lenne perre vinni..

Esetleg arról tudnál némi infót mondani,hogy a válással kapcsolatos jegyzőkönyvet honnan lehet kikérni? Az illetékes bíróságtól,vagy van külön irattár,ahol ezeket tárolják?

Dr.Attika # 2015.11.25. 08:13

Az 1/4-ed rész tulajdonjog bejegyzésre került az ex-feleség nevére? Ha igen, akkor lehet perelni a vételárat és így már nem ítélt dolog.

LaptoposKrisz # 2015.11.24. 20:55

Köszönöm a válaszokat! Elég patt helyzetnek érzem én ezt...

ObudaFan # 2015.11.18. 15:47

Nem egyszerű ez, mert egyezség kiegészítését nem lehet kérni, a perindítást kizárhatja, hogy ítélt dologról van szó, a végrehajtást meg az , hogy nincs határidő. Láttam már iylet, szerencsére kötelezetti képviselet során.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.18. 06:34

Meg kellene nézni az egyezséget jóváhagyó végzést, hátha olyan, amilyennek lennie kellene, és végrehajtható. (Abból, amit írsz, inkább az látszik, hogy nem az.
Akkor pedig felszólítás, (fizetési meghagyás), per.

LaptoposKrisz # 2015.11.17. 21:05

Sziasztok!

Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni. Ex-feleségemmel tavaly júniusban váltunk el,közösen vásárolt lakásunk 1/4 részében voltam tulajdonos,aminek értékében megegyeztünk a bíróságon is,viszont a tulajdon részem kifizetésére időpontot nem kötöttünk ki (ami elég nagy hiba volt). Ez a kifizetés azóta sem történt meg. Mit lehet ebben az esetben tenni?
Köszönöm a válaszokat előre is!