Gyermek láthatása


ObudaFan # 2018.08.16. 18:09

Ha AZ apa hibajabol alakult ki ez a helyzet, ezt valoban igazolni kell. Jo kiindulopont a sajat pszichologus velemenye, de az eljarasban pszichologus szakerto is ki lesz rendelve.

Burn Out # 2018.08.16. 03:44

Elsősorban a gyermekben kellene lelkileg erősítened, hogy nincs oka félelemre stb. A gyermeket nevelő szülők jelentős része ilyenre hivatkozik...

bibóca40 # 2018.08.15. 23:09

Tisztelt Ügyvédek, Fórumozók!

Hogyan lehet felügyelt kapcsolattartést kérni?
A gyermekem fél, bekakil , mikor az apjához kell menni, ikor hazajön 1-2 éjszaka rémálmai vannak.
Mi ennek a menete? Pszichológusnál már jártunk, próbál segíteni.Gondolom, tőle kérhetek írásos szakvéleményt.

Fabyen82 # 2016.04.15. 16:04

Köszönöm, ez így működhet!

ObudaFan # 2016.04.09. 10:25

Én a helyedben beadnám a kérelmet már az elmulasztott kapcsolattartás után is, majd következő héten kérném a pótlást és ennek elmaradása után is.

Fabyen82 # 2016.04.07. 22:04

Nem sajnos.

ObudaFan # 2016.04.06. 16:43

A kapcsolattartasrol rendelkezo hatarozatban nincs rogzitve, hogy mikor kell potolni?

Fabyen82 # 2016.04.06. 13:28

Köszönöm, azt hiszem, értem, vagy kezdem, a törvény szerint 6 hónap áll rendelkezésre a pótlásra, ez így rendben. Viszont a Ptk. szerint a pótlásra 6 hónap után már nincs lehetőség. Tehát, ha lejár a hat hónap, de mégsem lesz addig pótlás (időhúzás), akkor kérhetek ugyan végrehajtást, csak éppen a törvény szerint már nem lesz végrehajtható. Nem jól gondolom?

ObudaFan # 2016.03.29. 04:53

Ott van benne, hogy a pótlás elmaradásától számít.

Fabyen82 # 2016.03.28. 23:14

Erre gondolok:
149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet
33. §180 (1)181 A kapcsolattartásra vonatkozó határozat végrehajtása iránti kérelem benyújtásának
a)182 a kapcsolattartás pótlására, ennek hiányában a kapcsolattartásra - a kapcsolattartásra vonatkozó határozatban - előírt határidő elteltétől, illetve

  1. a (2) bekezdés szerinti veszélyeztető magatartás tudomásra jutásától

számított 30 napon belül van helye.
Legutóbb erre hivatkoztunk 30 nap után és elfogadták.

ObudaFan # 2016.03.25. 13:19

Mondjuk a jogszabály szerint a pótlás elmaradásától számít a 30 nap.

Fabyen82 # 2016.03.25. 12:16

Kedves Fórumozók

Láthatás pótlásával kapcsolatban érdeklődnék, hogy amennyiben a láthatás a gyerek betegsége miatt elmarad,a szülő erről időben tájékoztat és ígéri, hogy lesz pótlás, így indíthatok e végrehajtást a gyámügynél, mivel tudom, hogy csak ígéri, hogy az időt húzza, valójában nem lesz pótlás. Azért mondja, hogy kifussunk a 30 napból, mert volt már erre példa, hogy ígérte, aztán hiába vártam, hogy oda adja, és már késő volt. Vagy érvényesíthető e az, hogy mivel ígért pótlást, majd érdeklődő emailemre, hogy ugyan mikor, már nem válaszol, akkortól számíthat az egy hónapos határidő (a veszélyeztető magatartás tudomásra jutásától számít a 30 nap, de ez esetben az mikor van, ez nem világos számomra.)
Korábban sikerrel indítottam végrehajtást egy hasonló esetben, de ott konkrétan leírta, hogy mégsem adja oda a gyereket pótlásra, most viszont egyszerűen csak nem válaszol. Jó taktika, úgy tűnik :-( Mert abban sem vagyok biztos, hogy kérhetek e végrehajtást, amennyiben ígéret van a pótlásra, vagy meddig várjak? Az első hétvégéig? Köszönöm!

337679 # 2016.03.19. 10:54

Udvozletem

Gyereklathatasrol annyit.
Oda fordulhatsz segitsegert ahova akarsz.
Ha teljesen a masik ellen tiltva van gyerek(ek).

ObudaFan # 2016.03.16. 14:05

Forduljatok a gyermek lakóhelye szerint illetékes gyámhatósághoz.

Nana Nagy # 2016.03.16. 12:41

Egy kétségbe esett nagymama vagyok , !
Azt szeretném meg kérdezni hogy a mennyem Édesanyja ez év Januárjában elhunyt addig minden szép és jó volt 2 hetente láthattuk az unokáinkat , ! ( Az apa a mennyemnek csak mostohaapja ,, :) de a nászasszonyom halála óta az unokákat csak akkor láthatjuk a a mostoha apa nagy kegyesen engedélyezi , vér szerinti nagyszülők mi vagyunk a férjemmel a másiknak semmi köze az unokáimhoz ,,Most jön a második unokám március 27 re van a mennyem ki írva szülésre ,de már most tudjuk hogy az unokát nem fogjuk tudni látni mert a mostohanagypapa nem fogja engedni ,, 1 szobába lakik a fiam ,mennyem , a mennyem első házasságából született 8 éves kis lány és a 3 éves Fiú unokám ,és most a 3 dik baba is szintén egy szobába kerülnek , nálunk 5 szoba 2 fürdő van ,többször mondtuk költözzenek ide ,itt semmit nem kellene nekik fizetni ,tudnának saját lakást is venni , a fiam jönne is de a mennyem aki a mostohaapja melöl nem tud elszakadni ó nem , Azt szeretném meg tudni mik a lehetőségeink a férjemmel hogy az unokáinkat láthassuk , ,?? a mennyemmel nincs semmi gond ,jól kijövünk , csak hát ott a mostohaapa akihez annyira kötődik a mennyem hogy ha az utca túl oldalán volna a mosdó oda is csak vele menne ,mert állítólag mellette érzi biztonságba magát ,ez miatt jár pszichologikushoz is mivel egyfajta pánik betegségben szenved ,, Csak akkor kérdem én miért ment férjhez a fiamhoz ?? Válaszukat várom Tisztelettel Nana

UjraSari # 2016.03.14. 15:43

Kedves ObudaFan, igaza lett, elutasították a kérelmet, miután már adtak ki keresetlevelet.

ObudaFan # 2016.02.10. 09:50

t.viki.1980

Egy nyolc hónaposnál még elég reális pl. a minden hétvégén két nap (praktikusan szombat-vasárnap) néhány óra. Határeset ilyen korú gyereknél az elvitel, de lassan erre is készülni kell. De persze ez azért változhat a gyermek szükségletei, vagy pl. a különélő szülő időbeosztása függvényében.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.10. 07:07

Ahogyan megegyeztek. Vagy ahogyan a bíróság vagy a gyámhatóság elrendeli.

t.viki.1980 # 2016.02.10. 02:17

Üdvözlöm!
Nyolc hónapos kislányom van aki még anyatejes is...
Szeretném megkérdezni, hogy az apának, és a nagymamának milyen időköznként,és hogyan lehet agyermekkel talélkoznia?(ha arra kerül a sor) Mire számíthatók?
Előre is köszönöm a segítségét!

UjraSari # 2016.02.08. 17:19

Köszönöm a válaszokat. Felülvizsgálati kérelem azon alapul, h a gyermekek, habár magyar állampolgárok, de miután nem ott élnek, így a magyar bíróság nem tudja megítélni mi szolgálja legjobban az érdekeiket.

ObudaFan # 2016.01.30. 16:00

Ha mindkét fél magyar állampolgár, akkor a magyar bíróságnak biztosan van joghatósága. Persze, a felülvizsgálati kérelem érvelését nem ártana ismerni. Viszont számomra erősen kérdéses, hogy a joghatóságot megállapító végzés ellen egyáltalán hogyan lehetett felülvizsgálattal élni. Így ennyi információ alapján szerintem érdemi vizsgálat nélküli elutasítás várható.

Immaculata # 2016.01.30. 08:00

A joghatóság egy taxatíve sorrendiségen alapuló szabály. Azon változtatni csak akkor lehet, ha az alperes még a kereset beadása előtt megváltoztatta lakóhelyét.

UjraSari # 2016.01.30. 01:04

Külföldön élö magyar pár válik, de otthon adták be a válópert akkor közös megegyezéssel. Mindketten magyar állampolgárok, illetve mind a négyen, a gyerekek is, csak nem ott élnek.

Másodfokon már megítélték a magyar bíróság joghatóságát, de egyik fél meggondolta magát és a Kúriához fordult felülvizsgálatért - válni továbbra is akar, de most "hirtelen" azt szeretné elérni, hogy a joghatóságot megvonják a magyar bíróságtól, mert esetleg számára nem "megfelelö" döntés születne, pl. gyerekekkel kapcsolatban. Mi várható és mennyi ideig tart, amig a Kúria döntest hoz?

Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.29. 16:14

Igen is, meg nem is. Nincs ügyvéded?

titussz # 2016.01.29. 15:46

Tisztelt Jogi Szakértő!
Aláírt ellenjegyzett láthatási megegyezéssel vágtunk bele a válóperbe. Most a második tárgyaláson a volt nejem már csak kevesebb láthatásba egyezne ki. Megteheti ezt, hogy felrúgja a megállapodást? köszönöm a válaszát.
Üdv