válás , vagyonmegosztás.


ObudaFan # 2016.08.18. 20:37

A bíróság dont a lakashasznalatrol. Amig nem döntött, nem teheted ki.

Levendula23 # 2016.08.18. 07:36

Köszönöm a választ! Annyit szeretnék még kérdezni, hogy amíg ki nem mondják a válást elküldhetem a lakásból? Jelenleg arra hivatkozik, hogy azért nem tud (akar) elmenni mert nincs annyi jövedelme, hogy béreljen. Egyébként egy kis lakás bérlésére van pénze. És nem tudom, hogy ilyen esetben számít-e, hogy van ingatlan a nevén amit a szüleitől kapott.
Köszönöm!

ObudaFan # 2016.08.17. 20:23

Ha a lakasba semmit nem tettetek az együttélés alatt barmelyikotok által megkeresett pénzből, sem a hitelbol, hanem valoban az egesz a te korabban, az együttélés előtt megszerzett vagyonodbol volt es az ingatlanon mas pénzből kesobb sem tortent beruházás, akkor az a kulonvagyonod valoban. Amit viszont a hitelosszegbol, vagy az együttélés alatt barmelyikotok által megkeresett pénzből vettetek, az kozos. Annak egyebkent házastársak között semmi jelentősége, hogy ki keresett tobbet.

Levendula23 # 2016.08.17. 19:13

Üdvözlöm!
Válás előtt állok és eléggé bizonytalan bizonyos kérdésekben. 16 éve hozzám költözött a jelenlegi férjem akivel 12 éve vagyunk házadok. A házasságkötés elött az én lakásom, telkem és félretett pénzemből házat építetünk. Az Ő nem tett bele pénz, minden az én nevemen van. Hitelt vettünk fel közösen a beköltözés után amit még 2 évig fizetnem kell. Most válni akarok de nem hajlandó elmenni mert azt mondja ő keresett menet közben egy pár évig jobban. Félre tett pénzünk nincsen és nem is volt. Tényleg volt egy év amikor jól keresett de a többi évben nem volt jelentős. Semmi pluszra nem telt. A házban a mai napig az én régi bútoraim vannak. Ha kifizetem a fennmaradó hitel felét tényleg létezik, hogy nem kell elmennie? Milyen követelésekkel kell számolnom?Egyébként a szüleitől tavaly kapott ajándékba egy lakást amiben még a szülők laknak. Előre is köszönöm a választ!

Ferenc1526 # 2016.08.17. 12:45

Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.17. 12:15

Az közös.

Ferenc1526 # 2016.08.17. 12:05

Tisztelt Tanácsadók!

Ha házasságon belül az egyik fél pl. 10 milliót örököl, az természetesen az ő különvagyona. Ha ezt beteszi bankba, ennek a hozama is a különvagyona marad az öröklő félnek, vagy a hozam közös?

Gioiosa # 2016.08.12. 16:18

Köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2016.08.12. 14:33

Vagy az, vagy bizonyos mértékű tulajdoni hányad. Fg a munkálaok jellegétől és mértékétől.

Gioiosa # 2016.08.12. 09:18

A külön költségvetés nem jogilag rendezett, sajnos. Tehát gyakorlatilag a felújításra költött összeg felé járni fog a férjemnek?

ObudaFan # 2016.08.12. 09:08

Gioiosa

Az átutalás tényét azt éppen igazolja a bankszámlakivonat, gondolom, esetleg tanúkat is lehet hozni szükség esetén. Viszont az a külön költségvetés csak akkor lesz jogilag is külön költségvetés, ha házassági vagyonjogi szerződést köttök, így ennek hiányában a beruházások vonatkozásában gond lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.12. 09:06

de külön költségvetéssel.
Ügyvéd által ellenjegyzett vagy közokiratba foglalt házassági vagyonjogi szerződés van-e?

hogy hogyan bizonyítható egy esetleges válás esetén, hogy ez az ingatlan az én különvagyonom?
Miért, válni akarsz?

Gioiosa # 2016.08.12. 08:59

Tisztelt Jelenlévők! A férjemmel több, mint 10 éve házasságban élünk, de külön költségvetéssel.Közös gyerekünk nincs, csak az én, előző kapcsolatomból született gyermekem.Jelenleg a férjem külön vagyonát képező ingatlanban élünk.Édesanyám pár évvel ezelőtt a bankszámlámra utalt egy összeget, abból a célból, hogy egy kisebb ingatlant megvásároljak. Ajándékozási szerződés nem készült, az ingatlan az én nevemen van, és az elmúlt években jelentős összeget költöttem a ház lakhatóvá tételére.Az a kérdésem, hogy hogyan bizonyítható egy esetleges válás esetén, hogy ez az ingatlan az én különvagyonom? Köszönöm a válaszokat.

Ferenc1526 # 2016.08.11. 13:29

Kedves ObudaFan!

Köszönöm szépen a választ!

Üdvözlettel:
Ferenc

ObudaFan # 2016.08.10. 21:24

Még egy kérdés: az önkéntes magánnyugdíjpénztárba a házasság alatt befizetett összeg a saját tulajdonom marad válás esetén, vagy feleződik?

Magát a magánnyugdíjpénztári megtakarítást nem lehet felezni, de az értékével természetesen el kell számolni - kivéve, ha különvagyonból fizetted.

Ferenc1526 # 2016.08.10. 15:11

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Köszönöm a gyors válaszát!
Tisztelettel:
Ferenc

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 13:58

Miért, nem az?

Ferenc1526 # 2016.08.10. 13:40

T. Ügyvéd Úr!

A kérdés arra vonatkozott, hogy a feleségem hivatkozhat-e arra, hogy ez az összeg, noha a házasság alatt került a számlájára, nem tartozik a váláskor megfelezendő vagyonba, mivel a saját édesanyjától származik, és ez az ő öröksége.
Tisztelettel:
Ferenc

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 13:10

??

Ferenc1526 # 2016.08.10. 12:57

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A feleségem, néhány nappal az édesanyja halála előtt kivette a mamája bankszámlájáról az összes pénzét, kivonva ezzel a hagyatéki eljárás alól az összeget. Volt hozzáférése a számlához. A pénzmozgás utalással történt, tehát pontosan igazolható, hogy a feleségem édesanyjától származik a pénz. Ajándékozásról semmi dokumentum nincs, valójában kimentés történt. Kérdésem: egy esetleges válásnál ez a feleségem saját vagyonának számít, vagy feleződik?
Még egy kérdés: az önkéntes magánnyugdíjpénztárba a házasság alatt befizetett összeg a saját tulajdonom marad válás esetén, vagy feleződik?
Köszönettel,
Ferenc

mikuka # 2016.08.09. 08:37

ObudaFan

Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2016.08.09. 06:50

Ha csak polgári perben bíróság útján, gondolom az nagy pénz, hisz illetéket kell a követelt összeg arányában leróni ha jól tudom.

Polgári perben. Meg lehet próbálni költségmentességet, vagy illeték-feljegyzési jogot kérni.

Mi a helyzet a kiköltözéssel tényleg el kell hagynom a lakást??
A vevő szerintem is jogszerűen járt el, vagyis nem szép dolog de nem ő nem követett el jogsértést?

Ha a vevő jóhiszemű volt, akkor biztosan el kell hagyni a lakást.

mónika007 # 2016.08.09. 05:01

Persze a férjemnek nincs más vagyona, csak fizetése, gondolom abból hosszabb bírósági per után valamit letilthatnak.

A válás így hamar meg lesz...nincs min osztozni, mert gondolom csak bírósági kölön perben kérhetem a ház valamennyi értékét...bár ki tudja mennyit ha az ő nevén volt az összes.
Elkeseredtem...
Móni

mónika007 # 2016.08.09. 04:58

Gondolom hogy nem volt jogos, de hogyan tudom követelni. Ha csak polgári perben bíróság útján, gondolom az nagy pénz, hisz illetéket kell a követelt összeg arányában leróni ha jól tudom.
Mi a helyzet a kiköltözéssel tényleg el kell hagynom a lakást??
A vevő szerintem is jogszerűen járt el, vagyis nem szép dolog de nem ő nem követett el jogsértést?
Várom válaszotokat
Móni

mónika007 # 2016.08.09. 04:58

Gondolom hogy nem volt jogos, de hogyan tudom követelni. Ha csak polgári perben bíróság útján, gondolom az nagy pénz, hisz illetéket kell a követelt összeg arányában leróni ha jól tudom.
Mi a helyzet a kiköltözéssel tényleg el kell hagynom a lakást??
A vevő szerintem is jogszerűen járt el, vagyis nem szép dolog de nem ő nem követett el jogsértést?
Várom válaszotokat
Móni