Magyarorszagon a BIROK Istenek, felelösegre vonhatok?


hókuszpók100 # 2016.10.25. 14:17

Jo rendben. Igazatok van.....
Azert kösz a velemenyetekert.

ObudaFan # 2016.10.25. 11:16

Az utolso mondat ket fele teljesen ellentmond egymasnak.

Nem mond ellent egymásnak. A két fele egymást egészíti ki. Az elképzelhető, hogy nem érted.

Megis az jött le nekem az utolso hozzaszolasbol hogy ha bebizonyosodik, a jogsertöt felelösegre lehet vonni, kiveve ha Birorol van szo. Rajuk nem vonatkozik a törveny.

Én ugyan semmi ilyet nem mondtam, de hogy neked valamiből mi jön le, azt nem nagyon tudom befolyásolni, hiszen van egy prekoncepciód, amihez ragaszkodni fogsz, bárki bármit is mond neked.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.25. 09:52

Hülye kérdést tettél fel, nem fogósat.

hókuszpók100 # 2016.10.25. 07:50

T. Obudafan!

Megis az jött le nekem az utolso hozzaszolasbol hogy ha bebizonyosodik, a jogsertöt felelösegre lehet vonni, kiveve ha Birorol van szo. Rajuk nem vonatkozik a törveny. Talan azert mert ember felettiek ugyanugy mint Magyarorszagon a politikusok a mentelmi jogukkal.

Az utolso mondat ket fele teljesen ellentmond egymasnak. Vagy pedig egy fogos kerdest tettem fel......

Na most a "rossz ítélet" az azért elsősorban jogorvoslati eszközökkel támadható, másrészt az ügy érdemében hozott jogerős döntés az azért kártérítési perben nem tehető vitássá.

Laszlo

groszfater@gmail.com # 2016.10.21. 15:50

Kedves Rexor !

Mi is az a " merész kijelentés " ?

hókuszpók100 # 2016.10.21. 14:21

Mindent az igazsagügyi szakertöi vizsgalat eredmenye fog eldönteni. Ebböl ki fog derülni ki is valojaban a hunyo.
Türelemmel kivarom.

Laszlo

hókuszpók100 # 2016.10.21. 14:18

Köszönöm Obudafan.
Talan segitettel

Laszlo

ObudaFan # 2016.10.21. 14:12

Pp. 2. §5 (1) A bíróságnak az a feladata, hogy - összhangban az 1. §-ban foglaltakkal - a feleknek a jogviták elbírálásához, a perek tisztességes lefolytatásához és ésszerű időn belül történő befejezéséhez való jogát érvényesítse.6

(3) Az (1) bekezdésben foglaltak teljesítésének elmulasztása esetén a fél - az alapvető jogait ért sérelemre hivatkozással - sérelemdíjra tarthat igényt, feltéve hogy a sérelem a jogorvoslati eljárásban nem orvosolható. Ha az (1) bekezdésben foglaltak teljesítésének elmulasztásából eredően a fél kárt is szenved és az a jogorvoslati eljárásban nem orvosolható, a szerződésen kívül okozott károkért való felelősség szabályai szerint követelheti a jogsértőtől kárának megtérítését. A sérelemdíj iránti igény, illetve a kárigény elbírálása során a bíróság soron kívül jár el. A sérelemdíj, illetve a kártérítés megítélését nem zárja ki, ha a bíróság nevében eljárt személynek az okozott jogsértés közvetlenül nem volt felróható.

Na most a "rossz ítélet" az azért elsősorban jogorvoslati eszközökkel támadható, másrészt az ügy érdemében hozott jogerős döntés az azért kártérítési perben nem tehető vitássá.

hókuszpók100 # 2016.10.21. 13:18

Ok, türelemmel kivarok es kellö komolysaggal kezelem a dolgot.

Ha megsem az anya lesz a nyerö a szakertöi vizsgalat szerint, akkor arra a követekeztetesre kell jussak, a birosag nem jol vegezte a feladatat. Rossz iteletet hozott

Rexor # 2016.10.21. 13:01

Groszfater: elég merész kijelentés ez a részletek ismerete nélkül :)

drbjozsef # 2016.10.21. 12:44

T. hókuszpók100,

csak eldöntendő kérdésről volt szó. Tudod: igen/nem.

groszfater@gmail.com # 2016.10.21. 12:29

ugyan-már,a "laszti" a gyámügy térfelén pattog,
szakértői vizsgálatot rendelt el, a vizsgálat eredményétől függ kezdeményezi-e az elhelyezés megváltoztatását...
hókuszpók100-nak csak az lenne a feladata, hogy kellő komolysággal kezelje az ügyet...

Rexor # 2016.10.21. 12:08

Szerintem már régen megkaptad a választ: fordulj egy családjogban jártas ügyvédhez, aki az iratok részletes ismerete alapján megteszi a szükséges lépést.

hókuszpók100 # 2016.10.21. 12:01

Hogyan groszfater@gmail.com?

A kezem meg van kötve a birosagi itelet altal, ugyanis
a gyermek nem nekem valo itelesevel pl. a szülöi felügyeletet is csak korlatozva gyakorolhatom.

Laszlo

groszfater@gmail.com # 2016.10.21. 11:53

A FRANCBA, ne ezen lovagolj, hanem azon légy, hogy a gyerekeid végre kerüljenek jobb körülmények közé !

hókuszpók100 # 2016.10.21. 11:37

T.elfmage999,

,,Felelősségről szó sem lehet mert minden szabályos"

Birosag megallapitotta hogy a ,,ho fekete es a korom feher".
Ugye el kell fogadni, mert a birosag mondta ill. anya erdeke ezt kivanta meg.

Itelet utan következik az igazsagügyi szakertö gyamügyi hivatal felkeresere aki pontosan az ellenkezöjet allapitja meg, vagyis a ,,ho feher es a korom fekete".

Mit csinalnal ezutan elfmage999? A biro tevedett vagy nem?

Laszlo

hókuszpók100 # 2016.10.21. 11:21

T. drjoszef!

Megfelelö bizonyitekok birtokaban hol, kinel tudok a biroi mulasztas ellen tenni? Pl. egy polgari peres eljaras kereten belül eljarast inditani?

Laszlo

elfmage999 # 2016.10.21. 10:32

Ugyanmár!

Házassági perben a férfi - jogosan - hátrányból indul.
Neki úgy kell bizonyítani hogy a bíró kifejezetten akadályozza ebben, mert ezzel kompenzálják az erősebb-gyengébb nem közötti különbséget.

Mert Igazságszolgáltatás folyik, és így igazságos!

Felelősségről szó sem lehet mert minden szabályos.

drbjozsef # 2016.10.21. 10:19

Igen.

hókuszpók100 # 2016.10.21. 05:57

Helyesbies:

En csak eldöndendö kerdest tettem fel.

hókuszpók100 # 2016.10.21. 05:54

Tisztett Obudafan!

Az en alapkerdesem csak az lett volna, hogy ha a targyalasi folyamatban a biro mulaszt, akkor lehet-e következmenye?
En csak eldöndendö kerdest teszek fel, semmi mast.
Igen / Nem?

Laszlo

ObudaFan # 2016.10.19. 12:55

Lehetseges hogy nem irtam konkret kerdest, csak egyszerüen nem ertem hogy ha Magyarorszäg jogällam, akkor a bizonyitäsi inditvänyaimat miert söprörtek le folyamatosan es miert a volt felesegemnek iteltek a gyerekeket?

És ezt az iratok ismerete nélkül szerinted bárki meg tudja válaszolni? A bíróságnak erről az ítéletében számot kell adnia.

hókuszpók100 # 2016.10.19. 09:42

helyesbites:

vallalom-e a gyerekekeim neveleset?
Mivel elsö körben erösen megkerdöjelezödött a gyamügy elött az anya alkalmassaga.

hókuszpók100 # 2016.10.19. 09:22

T. Burn Out,

,,vagy egyszerűen nem vagy alkalmasabb a gyermek nevelésére, mint a feleséged, hiába érzed magad alkalmasabbnak"

Magamrol nem nyilatkozom hogy alkalmasabb vagyok-e vagy nem.
Ellenben a gyamügy volt felesegemnek igazsagügyi szakertö kirendeleset kerte. Engem is megfognak vizsgalni.
Gyamügy csak azt a kerdest tett fel hogy vallanam-e a gyerekekeim neveleset?
Ezt a szituaciot a gyamügynel en ertem el az anya multbeli tettei miatt bejelentest tettem!!! + gyerekeim iskolaja is!!!

Miert nem jutott a birosag ide 3 ev alatt? Ez az en kerdesem. Pedig kertem a bizonyitast

Laszlo

bokros # 2016.10.19. 07:57

Nem értem, hogy egy olyan ügyben, ahol a felek között nincs semmiféle konszenzus miért nem bíznak meg ügyvédet. én mindenkinek ezt javaslom, aki felkeres ( én családjoggal nem foglalkozom) A bizonyítás a felek dolga polgári perben és bizonyos szűk körben vannak olyan bizonyítások, melyeket lehet indítványozni, hogy azt a bíróság rendelje el, de ezeket az indítványokat is kellőképpen alá kell támasztani


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000