Meghalt a szomszéd


Csuklósbusz # 2017.01.15. 11:18

Tulajdonit néztük, nincs rajta senki sem, 1/1 a szomszéd.

Mivelhogy ismertük a lépcsőházon belül, sőt még dicsekedett is hogy "ígérni kell ezeknek valamit hogy dolgozzanak" így tudtuk hogy senkiben nem bízik annyira hogy átírassa a házat.
Mi csak nevettünk " az új áldozatokon" akik nyalták a seggét amíg rá nem jöttek hogy kamus a dolog.

Mostmár nem poén mikor itt lepzsel mindenki akit etetett.

Ezekből is jött a gondolat hogy eltették láb alól, azért volt gyors a hamvasztás mert valami sumák van és azért sem szóltak semmiről sem.

Telefontanún ha teszek bejelentést hogy lehet kinyírták akkor mit tudnak tenni így hogy nincs meg test?

Annyi fejlemény van hogy az igazi rokonok illetve a gondozó összefuttottak, vita alakult ki, majd megegyeztek hogy jövő héten közösen átkutatják a házat ( ezt már megtették a gondozók). Kutyát elvitték.
Addig meg közös megegyezéssel senki nem megy be a lakásba.
Azóta senki nem zárta le a lakást, a közös képviselő a postaládát kinyitva kiveszi majd a leveleket hogy értesítse a szolgáltatókat a halálesetről.

Bea1 # 2017.01.11. 05:09

A tartási/életjáradék szerződések rendszeres eleme a helyben szokásos módon történő temetés, ami, sajnos, bizonyos esetekben csak hamvasztás lehet.

Természetesen ha Önök fedezik is a többletköltséget, akkor akár aranykoporsó is lehet.

Megnézték már legalább az ingatlan friss tulajdoni lapját?

Előfordulhat, hogy a szomszéd csak haszonélvező volt,és már akár évtizedekkel ezelőtt a kötelezett nevére került az ingatlan.

ObudaFan # 2017.01.10. 22:01

Illetve ha bejelentkezés alapján megy a dolog... mi van akkor ha valaki lemarad a hagyatékiról..
Rokon de későn tudja meg?

Egy éven belül a hagyatéki eljárás megismétlését lehet kérni, később hagyatéki per indítható.

Feljelentést azt bárki tehet.

Csuklósbusz # 2017.01.10. 18:35

Meg lett kérdezve egy temetkezési vállalkozó:
Halottvizsgálati Bizonyítványt, személyi igazolványt kérnek, meg a pénzt.

Tehát amint a kórház kiadta ezt az igazolást, utánna azonnal temethető.

A kórház adja a halottvizsgálatit, a személyi nála volt... ergó odamegy bárki, kicsekkolja és már el is van tüntetve a holttest.

Ha én rokon lennék, akkor mit mondana egy ügyvéd arra hogy dehát:

  • én mikor róhatom le a kegyeletem, nomeg ha koporsós temetést szerettünk volna.. és egy idegen... igaz hogy kicsekkolta az összeget de akkor is.
  • A másik dolog meg hogy kutya baja volt. Mi van ha megmérgezték vagy bárhogy rásegítettek a halálához?

Így hogy pikk-pakk elhamvasztották így utólag már semmit sem lehetne rájuk bizonyítani?

Én tehetek feljelentést ismeretlen tettes ellen gyilkosság gyanújával?

Mert felettébb gyanús nekem ez a gyors hamvasztás.
Tudom, paranoiás vagyok.. :-)

Csuklósbusz # 2017.01.10. 16:57

Nemcsak a konkrét ügy érdekel, hanem ebből kiindulva ezek az eljárások is.

Pl jött magától ma egy igazi rokon, most jutott el oda a halálhír is.
Ő is elképedve hallotta tőlünk a sztorit, de ugye semmi többel nem tudunk szolgálni.

Pl senki nem tudta megmondani hogyan fordulhatott elő hogy elhamvasztották..

Ezért ( ha joggal, ha jogtalanul) csinálták a gondozói lehet érte valami jogsegítséget kérni?

Illetve ha bejelentkezés alapján megy a dolog... mi van akkor ha valaki lemarad a hagyatékiról..
Rokon de későn tudja meg?

Illetve kiket értesít a kórház a halálhírről? Kinek mi a feladata és kötelessége?

ObudaFan # 2017.01.10. 15:57

Az elektronikus anyakönyvezéssel elvileg ez megoldható lesz szerintem előbb-utóbb, mert a szülő-gyermek viszonyokból mindez felépíthető.

drbjozsef # 2017.01.10. 11:22

Milyen adatbázisban szerepel rokoni kapcsolat rekord?
Szülő-gyerek viszony talán (?), de van nyilvántartva valahol, hogy nekem kik az unokatestvéreim, esetleg másod-, harmadunokatestvéreim?

ObudaFan # 2017.01.10. 07:53

Biztos eljutunk majd oda is egyszer.

Csuklósbusz # 2017.01.10. 06:05

Bejelentések alapján?

Azt hittem beütik a gépbe és már listázza is a hozzátartozókat..

ObudaFan # 2017.01.09. 06:05

A hagyatékin mi alapján kutatják fel?

Bejelentések, esetleg anyakönyvek alapján.

A szolgáltatók értesülnek róla automatik vagy majd csak az örökösök útján?

Nem értesülnek automatikusan.

ki vizsgálja érvényes-e, tényleg a néni írta-e stb?

A formai érvényességet már a közjegyző a hagyatéki eljárásban. Hogy valódi-e és hogy tartalmilag érvényes-e, azt a bíróság, ha valaki vitássá teszi és pert indít.

Burn Out # 2017.01.08. 20:51

komolyan nem tudom eldönteni, hogy azon izgulsz, hogy örököltél-e, vagy pedig tényleg segíteni akarsz...

majd az önkormányzat megkeresi a hozzátartozókat

Csuklósbusz # 2017.01.08. 20:08

80 éves korosztályt nehezen találunk meg ott.

A hagyatékin mi alapján kutatják fel? Magánemberként fel tudjuk kutatni?

Mennyi idő múlva lesz a hagyatéki?

Burn Out # 2017.01.08. 19:46

facebook? :)

Csuklósbusz # 2017.01.08. 19:29

Rögtön másképp látnád ezt a "miköze a szomszédoknak" dolgot hogyha mondjuk te lennél a jogos örökös, de valaki idegen meg szétlopja az örökséget...

Az igazi hozzátartozókat hogyan tudjuk felgöngyölíteni?

pappcs # 2017.01.08. 18:05

Fogadjunk debreceni... azok ilyen birkák hogy beleugatnak mindenbe ami nem rájuk tartozik... Mi köze a szomszédoknak ehhez? SEMMI!

Burn Out # 2017.01.08. 15:54
Csuklósbusz # 2017.01.08. 15:48

De tegyük fel, találtak ezek egy végrendeletet... akkor még nem kellene megvárniuk a hagyatékit?

ki vizsgálja érvényes-e, tényleg a néni írta-e stb?

De meséljétek már el légyszi mi ennek a menete?

Tehát meghal valaki... akkor a kórház gondolom automatik lejelenti a nyugdíjfolyósító felé, meg a hivatalok felé vagy hogyan működik ez?

A szolgáltatók értesülnek róla automatik vagy majd csak az örökösök útján?

Mert ha az államhoz kerül a lakás akkor is vagy 10 évig biztos hogy elhúzódik. ..

ObudaFan # 2017.01.08. 09:23

Hiába bizonyítjuk hogy létezett végrendelet, ha nem tudjuk hogy kire. Mert a néni mindig mást jelölt meg szóban, szóval mindig éppen az aktuális beszélgetőpartner lett volna az örökös.

Ha van olyan végrendelet, ami bizonyítható, akkor a legkésőbbi bizonyítható végrendelet lesz hatályos.

Burn Out # 2017.01.07. 20:45

kicsit eltúlzottnak tartom, hogy "senki nem tud válaszolni" a kérdéseidre...

karácsony után hunyt el a szomszéd. karácsony után konkrétan négy munkanap volt, illetve ez a hét. szerinted mennyi az átfutási ideje ennek az egésznek?

kórházban érdeklődtél, hogy tényleg meghalt-e?

beköltözött oda valaki? nem...

sok bonyodalmat fog okozni, hogy nincs tulaj - ha más nincs, akkor megörökli az állam a lakást.

a lakás amúgy biztos a nénié volt? más tulajdonos nincs?

szerinted korábban a településeteken senki se halt meg örökösök és végintézkedés nélkül? hát de...

ha látod, hogy bárki viszi el a dolgokat a néni lakásából, miért nem hívod ki a rendőrséget, aztán majd igazoltatják az illetőt és ennyi.

Csuklósbusz # 2017.01.07. 20:13

Azt mondták hogy el van hamvasztva. De erről sem láttunk semmi bizonyítékot.

Hogy miért kattogunk rajta ennyire?

Mert mondjuk egy társasházban sok bonyodalmat fog még okozni egy ilyen "senkié" lakás.

Nomeg a kérdéseimre nemcsak itt a fórumon, de senki más sem tudott még választ adni.

De ahogy látom hogyha meghal valaki akkor nyugodtan el lehet hordani a cuccait és beköltözni a lakásába, mondván ha kulcsom van akkor jóhiszemű vagyok?

Burn Out # 2017.01.07. 18:04

mások is ennyit kattognak a néni halálán, vagy pedig te érsz rá ennyire?

Burn Out # 2017.01.07. 18:04

honnan vagy benne biztos, hogy elhamvasztották?

"jogilag nem kerek" - miért kellene mindennek joginak lennie?

Csuklósbusz # 2017.01.07. 18:02

Mert azért az is fura hogy meghal pl a nagyid, és mire észreveszed addigra már el is van hamvasztva.. xd
Tehát jogilag itt valami nagyon nem kerek..

Csuklósbusz # 2017.01.07. 17:59

Illetve a tényleges hozzátartozók élhetnek kifogással az ellen hogy milyen jogon lett elhamvasztva úgy hogy senki rokonnak nem lett szólva?

Csuklósbusz # 2017.01.07. 16:41

Hiába bizonyítjuk hogy létezett végrendelet, ha nem tudjuk hogy kire. Mert a néni mindig mást jelölt meg szóban, szóval mindig éppen az aktuális beszélgetőpartner lett volna az örökös.

Két gondozó már kereste volna, de persze ilyet hogy közös költség nem akar fizetni egy sem.

Pár dolog viszont csoportos beszedésivel ment. Ilyenkor a bankszámláját tiltják vagy megy tovább a csoportos beszedési pl gázszámlára?