Gyerek felügyelet


ObudaFan # 2017.02.22. 14:55

Igen, de nincs halasztó hatálya a fellebbezésnek.

Beryl21 # 2017.02.21. 20:51

Koszonom a valaszt, ObudaFan. Akkor is fellebbezheto az ideiglenes gyermekelhelyezes iranti birosagi vegzes, ha az azonnali hatalyu?


Beryl 21

ObudaFan # 2017.02.18. 14:06

Igen.

Beryl21 # 2017.02.17. 20:37

T. Forumozo ugyvedek! Kerdesem az lenne, hogy ideiglenes gyermekelhelyezes iranti kerelem ugyeben hozott elsofoku birosagi vegzes megfellebbezheto-e? Koszonom valaszukat!


Beryl 21

ObudaFan # 2017.02.09. 15:20

Ha az egyik szülő megkér erre, akkor szerintem vigyázhatsz rá.

SJózsef # 2017.02.09. 14:20

Tisztelt fórumozók!

Rövid történet: egy hölgybarátom nem rég kilépett a párkapcsolatából és mivel dolgozik a kapcsolatból született gyermek nap közbeni felügyeletét szeretné megoldani. Bölcsődébe ahova helyet kapott, nem igazán van felkészülve egy ilyen kicsi baba fogadására (10 hónapos), legalábbis elég sok dolgot várnának el a picitől amit még csak részben képes megcsinálni. Felmerült természetesen a bébiszitter, de én is felajánlottam a segítségemet. Az Apa ezt erőteljesen ellenzi (persze, minden joga megvan rá), és azzal állt elő hogy ha idegenre bízza a gyereket azt a gyámhatóság bünteti.
(Még a kapcsolatuk tartott Én voltam felkérve a gyerek keresztapjának, születésétől ismerem a gyermeket, nagyon sokszor vigyáztam már rá, baja egyszer sem esett és nem is hanyagoltam el a rám bízott idő alatt)

Az igazi kérdés: hogy ki vigyázhat jogilag a gyerekre?

Nem volt eddig semmilyen hivatalos per/stb, megegyeztek abban hogy Anyánál marad a gyerek, és hétvégenként viszi el egy-egy napra Apa.