természetben nyujtott tartás (szerződés nélkül)


drbjozsef # 2017.02.22. 07:33

http://birosag.hu/…rozatok-tara

Elég macerás a használata szerintem, vagy csak béna vagyok.

oliver777 # 2017.02.21. 23:18

BH-khoz hozzá lehet férni az interneten?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.16. 21:55

Hát ez így nem megy. Ha az nem tartozik a tartás ellenértékével, aki kapta, akkor az örököse (a jogutódja) miért tartozna.

Egy halvány esélyed lehet: ha bizonyítani tudod, hogy a tartást öröklési juttatás reményében teljesítetted. De ehhez konkrét ígéretet kellene igazolni.

oliver777 # 2017.02.16. 21:14

Édesapám volt. Édesapámtól nem akartam volna követelni, pusztán gondoskodásból, de nem kis összegnek megfelelő mértékben nyújtottam. Másik törvényes örökös a halált követően tanúsított számomra elfogadhatatlan magatartása miatt szeretném érvényesíteni rajta az ő törvényes öröksége terhére.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.16. 10:37

Feltéve, ha...
Milyen rokoni kapcsolatban voltál az örökhagyóval? Miért nem tőle követelted a tartás ellenértékét?

oliver777 # 2017.02.16. 10:18

Tisztelt Jogi Fórum és Fórumozók!

A következő kérdést szeretném feltenni. Amennyiben törvényes örökösként örökhagyó életében részére természetben tartást nyújtottam (étkeztetés), akkor hagyatéki hitelezői igényként érvényesíthetem-e a többi törvényes örökös tekintetében (arányosan rájuk eső részt) ennek a tartásnak az összegszerűségét. Tehát ha pl. éveken át étkeztettem, melynek összköltsége 500.000 Ft volt, akkor a másik törvényes örököstől követelhetem-e a felét, 250.000 Ft-ot?

A válaszokat előre is köszönöm!