Lakashasznalati jog ellenerteke


Olvido2014 # 2017.05.03. 13:57

Ez a jegyzőkönyv a birtokvédelmi per során készült, holott ha jól értem a bontóper jogerős végzését kellene Figyelembe venniük, nem elvitatni a "kényszerítő hatást, amiért elmentem.

Elnézést, ha bármit rosszul értelmeztem és minden hozzászólásért hálás vagyok.

Immaculata # 2017.05.03. 12:31

A bizonyításodon múlik, hogy az ideiglenes kizárólagos lakáshasználatból lesz-e végleges.

Olvido2014 # 2017.05.03. 12:28

Tisztelt Obudafan! Nagyon köszönöm, kaptam némi reményt.

Az utolsó jegyzőkönyv részletét beillesztem, félek ez számomra aggodásra ad okot:

"Bíró tájékoztatja az alperest, hogy abizonyítási teher őt terheli a vonatkozásában, hogy elköltözéskor nem új megállapodás jött létre a lakás használatára vonatkozóan közöttük, hanem a lakásból való elköltözését a felperes felróható magatartása miatt foganatosította"

Hálásan köszönöm

ObudaFan # 2017.05.03. 11:35

Amíg fennmarad ez az ideiglenes intézkedés, addig a birtokperben a bíróság attól nem fog eltérni.

Olvido2014 # 2017.05.02. 14:37

Köszönöm szépen drbjozsef és Immaculata,
Mindent megtettem és visszatértem otthonunkba, de a bíróság az elköltözés időpontját vizsgálja.

Annyiban szeretném kérni még a segítséget, hogy a bontóper IH alapján megszerzett jogerős lakáshasználati jogom ellenére birtokvédelmi perben lehetek jogtalan birtokló, ha nem bizonyítom a 2016.08.13-i férj vétkét, és a kényszerítő hatást.

Ameddig az ideiglenes határozat érvényben van, nem az az irányadó, a birtokvédelmi per dönthet másként?

Köszönöm előre.

drbjozsef # 2017.04.13. 09:29

Olvido,

most egyelőre annyit tehetsz, hogy birtokbavételkor két tanúval mész, jegyzőkönyvet felvesztek, akár fényképekkel is, hogy milyen állapotú a lakás, mi hiányzik, hogy Te eddig nem laktál ott, és a tanúkkal együtt ez talán elég lehet vita esetén. Vagy nem. De ezt senki sem tudhatja előre.

Immaculata # 2017.04.13. 08:09

Kizárólagos lakáshasználatot kaptál.

Élj vele.

Ha a kazánon rugóztok, annyit érsz el vele, hogy bizonyítod, egyedül nem vagy képes fenntartani a lakást.

Ha kell a lakás, cseréld le a zárat, old meg a fűtést és használd.

Olvido2014 # 2017.04.13. 08:00

valaki esetleg tudna segiteni? elore is koszonom

Olvido2014 # 2017.04.11. 05:36

Köszönök minden hozzászólást!

Két ellehetetlenitett év után sikerült megkapni a kizárólagos lakáshasználatot.
Nagyon szeretnék élni a jogommal a bontóper végéig.

Amennyiben nem tudom konkrétan bizonyitani a birtokvédelmi perben, hogy a férj elvitte a kazánt, a biróság a bontóperben megváltoztathatja a kizárólagos lakáshasználatom, arra alapozva, hogy ideiglenes eltávozásomkor nem volt kényszeritő hatás?

Nagyon nehéz bármit bizonyitani, de a szomszédok látták, hogy távollétem alatt a férj többször utánfutóval szállitott el javakat, annak ellenére, hogy ő tagadja, hogy bement a házba. A tanúk tételesen nem tudják felsorolni a férj miket vitt el.

Elutazásomkor van tanú, hogy a kazán a házban volt.
Egyébként sem indokolt, hogy végre a jogerős végzés birtokában én vittem volna el a kazánt, igaz a férj ezzel vádol.

A biróság a férj korábbi magatartása alapján életszerűnek tarthatja, hogy ő vitte el a kazánt? Mire számithatok legrosszabb esetben?

Köszönöm szépen

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.09. 13:22

Vagy valamely egyéb feltétel bekövetkeztéig. De itt nem ez a lényeg, hanem az, hogy minden ok nélkül nem hoznak ideiglenes intézkedést. Sőt, nagyon is nyomós ok kell hozzá. (Van egy ügyfelem, aki élettársi vagyonközösség miatt a nyilvántartás szerint is tulajdonosa - egy amúgy üresen álló - ingatlannak; havi jövedelme 60K; ténylegesen hajléktalan. Egyelőre nem sikerült elérnem, hogy ideiglenes intézkedéssel jogosítsák fel a beköltözésre.)

Immaculata # 2017.04.09. 12:35

Vagy az élete végéig, vagy a gyermek nagykorúságáig. Amelyik hamarabb bekövetkezik.

Zöldövezeti11 # 2017.04.08. 20:16

Nem kellett volna azt a kazánt elvinni. Elég lett volna valami fontos alkatrészt kiszerelni !
KBS úgy gondolod ,hogy az biró a panaszosnak az élte végéig biztosítja azt a lakást ?

a ferjem tulajdonaban levo ingatlan kizarolagos lakashasznalati jogat a bontoper idejere.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.08. 08:55

Nono. Ideiglenes intézkedéssel többnyire azt rendeli el a bíróság, amit aztán meg is ítél.

Zöldövezeti11 # 2017.04.08. 08:44

Olvido2014 !
Úgy nevezik ezt ,hogy háború !
Majd csak vége lesz annak a botópernek „ a birosag nekem itelte a ferjem tulajdonaban levo ingatlan kizarolagos lakashasznalati jogat a bontoper idejere.
és akkor csak meg kell oldani a lakhatást, jobb már most elkezdeni !

Olvido2014 # 2017.04.08. 05:17

Tisztelt Forumozok!

Jogeros ideiglenes intezkedessel a birosag nekem itelte a ferjem tulajdonaban levo ingatlan kizarolagos lakashasznalati jogat a bontoper idejere.
Ferjem a vegzes atvetele utan, videki tartozkodasom alatt kiuritette a hazat es leszerelte a kazant ellehetetlenitve a hazhasznalatot.
Tel idejen elkoltoztem, most mennek vissza, de azt allitja, hogy ameddig nem igazolom, hogy kenyszerito hatasra hagytam el a hazat a kisgyermekkel, addig onkent mentem el, es ez felulirja a jogeros vegzest.

A jegyzoi birtokvedelmi kerelmem elutasitottak -nyujtottam be keresetet a birosagra, folyamatban van-, hiszen nem nyert bizonyitast hogy a ferj vitte el a kazant. Szomszedok lattak, hogy tobbszor fordult utanfutoval, de sajnos konkretan a kazan kipakolasat nem tudjak tanusitani.
Ferj azt is tagadja, hogy bement a hazba a tavolletembe.

Korabban bizonyitottan elvitte a riaszto rendszert, kesobb a kaput mukodteto motort, szoval rendszeresen ezt az onkenyes magatartast tanusitotta.

Ilyen esetben mennyi esely van, hogy a biro eletszerunek tartja, hogy ha valotlan allitas ellenere bement, es ramolt, a kazant is elvihette?

A biro is azt allitja, ha nem tudom bizonyitani hogy a kazant a ferj vitte el, akkor a kenyszerito hatas hianyaban onkent tavoztam el, es jogtalan a birtoklasi kerelmem. A haz egy eroditmeny, csak az lathatta volna az eltulajdonitast, aki mellette all, marmost ez lehetetlenseg.

Van barmi javaslat, amivel alatamaszthatom az allitasom. Rendorok fotoztak hazateresem utan, de felek ez sem jelent semmit.

Nagyon koszonom

Beryl21 # 2017.03.20. 07:31

ObudaFan, koszonom a valaszodat! Lenyegretoro es egyertelmu, a szamomra segitseget jelent.


Beryl 21

ObudaFan # 2017.03.20. 05:49

hogy jogosult -e lakashasznalati dijra az anya azert, hogy elhagyja a lakast sajat elhatarozasabol

Nem.

ha azt allitja, hogy az apa magatartasa miatt hagyta el a lakast sajat elhatarozasabol (es ezt kell-e bizonyitania)

Igen, ha tudja bizonyítani.

fugg-e a jogosultsag megallapitasa attol, hogy az anyanak van-e masik, rendelkezesre allo lakasa

Véleményem szerint nem.

Beryl21 # 2017.03.20. 04:37

Nonolet! Nem mindegy. Anya penzt szeretne... lakashasznalati ellenerteket. A kerdesem az:

  • hogy jogosult -e lakashasznalati dijra az anya azert, hogy elhagyja a lakast sajat elhatarozasabol
  • ha azt allitja, hogy az apa magatartasa miatt hagyta el a lakast sajat elhatarozasabol (es ezt kell-e bizonyitania)
  • fugg-e a jogosultsag megallapitasa attol, hogy az anyanak van-e masik, rendelkezesre allo lakasa

Koszonom a valaszt, ha lehetseges, a jobszabalyhely megjelolesevel!


Beryl 21

Beryl21 # 2017.03.19. 22:02

Tudom, hogy a tema mar mas forumon felmerult, lala002 eseteben.Ugyanakkor meg sem tudom vilagosan ertelmezni a jogszabalyt. Az eset: Anya kozli e-mail leveleben (apa szuleinek irta), hogy apa elhagyta ot es apa vilagossa tette, hogy nincsen otthon. Anya kijelenti, hogy mielobb elkoltozik a kk gyermekkel a lakasbol, es visszaadja a lakas kulcsat. A lakas az apa kulon tulajdonat kepezi (hazassag elotti szerzemeny).
Hogyan lehet ezt az esetet ertelmezni? Jar az anyanak lakashasznalati jog? Kerlek, irjatok meg, ha nem egyertelmuen fogalmaztam.


Beryl 21