Anyakönyvi kivonat javítása


drbjozsef # 2017.03.26. 18:09

limma,

szerintem egyszerű a kérdés : ha bizonyítani tudod, hogy ők rontották el, akkor nem jogosan kérnek pénzt, nem is névváltoztatás akkor a dolog, csak adminisztratív hiba javítása. Tudod egyértelműen bizonyítani? Mondjuk a papírral, amit aláírtatok a születéskor. Mert ha nem, akkor a hivatal szempontjából ez névváltoztatás, és fizetni kell érte. Értem én, hogy nem esik jól, de ez így megy, még ha igazatok is van, de nem tudjátok bizonyítani, akkor le kell nyelni ezt a békát.

Immaculata # 2017.03.26. 12:12

agyfszt kapok, ha Eötvös Lóránd Tudományegyetemet írnak.

:)) Jó vagy!

limma # 2017.03.22. 09:02

Az a baj a Lóránddal, hogy akkor még nem létező, nem anyakönyvezhető név volt. Meg különben is...ha egyszer Lorándot akart, akkor Lorándnak kellett volna lennie. Lásd Eötvös Loránd, Áronffy Loránd. Attól is agyfszt kapok, ha Eötvös Lóránd Tudományegyetemet írnak.

Hibajavító nem ér semmit, mert a rendszerben hosszú óval szerepel.

Sajnos nem mostanában történt. A kórházban az anyuka még biztosan jól adta meg, de a papír nyilván az enyészeté lett már.

efi99 # 2017.03.21. 20:32

Hibajavító nincs otthon?

Vadsuhanc # 2017.03.21. 16:28

Jajj... és mikor történt ez a bejegyzés ?

Vadsuhanc # 2017.03.21. 16:27

Komoly a kérdés ? Kérd ki a benyújtott kérelmet és ha azon az szerepel, ami az anyakönyvi kivonaton, akkor igenis jogos.

limma # 2017.03.21. 15:42

Az ügyfél nem adhatja meg tévesen, hiszen akkor, ha teszem azt Virányocskácska-t mond, azt is beírnák? Nem kéne ellenőrizniük az utónévkönyvben?

limma # 2017.03.21. 15:40

Elírták. Sajnos az apuka nem volt a helyzet magaslatán, nem szólt azonnal.

limma # 2017.03.21. 15:25

Sziasztok!

Szerintetek jogos-e, hogy az anyakönyvi hivatal névváltoztatásért pénzt kér, holott ők állították ki rosszul az anyakönyvi kivonatot.

Loránd helyett Lórándot anyakönyveztek, pedig akkor még csak a Loránd illetve a Lóránt volt bejegyezhető utónév.