házastársi különvagyon


Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.08. 11:59

Hosszú, kínos per lesz ez még... Vagy ezt már mondtam?

nina1006 # 2017.08.08. 10:54

Reggel hazajött, evett, aludt, stb. Nekem közben dolgozni kellett jönnöm, nem voltam otthon, ráküldtem a zsarukat. Nagyon nehezen hozták csak el, szövegértelmezési gondjuk volt a távoltartási végzést illetően. Nem volt nekik világos, h mitől van távoltartva. Behozták a kapra., de nem teszik előzetesbe, mert holnap már viszik is bíróságra. És ha nem volt előzmény - már pedig nem volt - akkor ki is engedik holnap. Megint összezártak a volt kollégák... Kíváncsi lennék egy civilt mennyire vágnak be, de valszeg a 72 órát megkapja...

drbjozsef # 2017.08.08. 07:37

Én elmennék a rendőrségre, és megtenném a feljelentést a távolságtartás megszegése miatt. Tanúd van, a gyereked (aki ilyenkor áthívhatná valamelyik segítőkész szomszédot is aki hajlandó tanúskodni), ha jól értettem, még akkor is, ha nem voltál otthon.
Aztán ha újra megjelenik, újra megtenném a feljelentést. Amikor csak újra jön, feljelenteném.
Azért a néhányadik eset után már csak csinálnának valamit (vagy nem).

drbjozsef # 2017.08.08. 07:31

Óvatosnak és is óvatos lennék. Azért megtenném.
De ha egyszer elromlik, és meg kell javítani, ez van.

ObudaFan # 2017.08.08. 04:40

Megmondom én mit csinálnék : lecserélném a zárat. Amíg a távoltartási végzés van, úgysem mehetne a közelébe sem.

A magánlaksértés joggyakorlata miatt a zárcserével óvatos lennék.

Egyébként a törvény szerint: akivel szemben ideiglenes megelőző távoltartást, illetve megelőző távoltartást rendeltek el, a távoltartás hatálya alatt köteles

  1. magát távol tartani a bántalmazottól,
  2. magát távol tartani a bántalmazott életvitelszerű tartózkodására szolgáló ingatlantól,
  3. magát távol tartani az ideiglenes megelőző távoltartó határozatban, illetve a megelőző távoltartó határozatban megjelölt más személytől, és
  4. tartózkodni attól, hogy a bántalmazottal közvetlenül vagy közvetve érintkezésbe lépjen.

Tehát a lakásba akkor sem mehet be, ha a kérdező éppen nem tartózkodik ott.

És nem csak a tettenérés számít. Elzárással is büntethető szabálysértés miatt indulhat ellene eljárás, ha a távoltartást megszegi.

nina1006 # 2017.08.07. 20:49

Es mivel tudja,utólag kimenteni magát"? Hogy jött tiszta ruháért és telefont tölteni?

nina1006 # 2017.08.07. 20:45

Akkor mos is rakdhetem a zsarukat azzal, h napkozben itthon volt?

drbjozsef # 2017.08.07. 20:03

Küldd ki ilyenkor a rendőröket mindenképpen, persze, az igazi az lenne, ha Te is ott tudnál lenni.

"Ha a terhelt a távoltartás szabályait szándékosan megszegi - és ezt utólag nem menti ki - előzetes letartóztatása rendelhető el vagy rendbírsággal sújtható."

Megmondom én mit csinálnék : lecserélném a zárat. Amíg a távoltartási végzés van, úgysem mehetne a közelébe sem.
Ha lejárt a távoltartási, akkor majd szépen elmegy az új kulcsért hozzád.

Ha kérdezik, a zár elromlott, kénytelen voltál lecserélni.

Biztosan jönnek majd páran, hogy ez nem jogszerű, de őszintén szólva, ha nem tartja be a lakásra (is) vonatkozó távolságtartást valaki ÉS semmi esélyem normál ügymenetben azonnali jogorvoslatra (kijön a rendőr, jegyzőkönyvezi hogy ott van, aztan 30+30 nap múlva megbírságolják tízezer forintra, na az nem megoldás arra, hogy ma este a kanapémon böfög), akkor én ezt tenném. Semmilyen hátrányt nem szenved, hiszen a lakás közelébe sem jöhetne.

nina1006 # 2017.08.07. 20:03

És hogy lehet rendőrt hívni rá? Csak, mikor a lakásomban van? A tetten érés számít? Így utólag nem küldhetem rá a zsarukat, ha tudom, higy most hol van, azzal, h egész nap a lakásomban volt?

nina1006 # 2017.08.07. 18:05

Lehet, fogyatékos vagyok, de segítsen valaki értelmezni. Tehát a lakás a saját külön vagyonom, ezt férjem sem vitatja. A bintóperünk első tárgyalása 06. 07 án volt. Akkor még kénytelen voltam eltűrni a lakásomban, azok miatt, amiket írtatok. Hogy nincs zárcsere stb míg nincs ítélet, joga van a lakásomban lakni. A brutalitásai miatt kb 3 hete távoltartási van ellene. Ami miatt viszont ugye kerülnie kellene minket is meg a lakásomat is. Hogyan adjak neki oda olyan dolgokat (ruhák, tisztálkodó szerek, telefontöltő, stb), amikre figja, higy napközben ezek miatt jön haza, és megteheti, hiszen ezek az ő dolgai. Ezt ti is írtátok... Hogy tudom megakadályozni - ha zárat nem cserélhetek - higy ne mászkáljon be a lakásomba? Én dolgozom ő pedig volt nyugdíjas rendőr, most szilgálati járadékos a huvatalos megnevezés. A lényeg, h egész nap nem csunál semmit a kocsmázáson kívül. Mit tehetek?

nonolet # 2017.08.07. 12:28

Küldd ki... azért vannak.

pogyor # 2017.08.07. 11:57

Július 20án 11 óra 45 perctől él a távoltartás 60 napig (jogerőre emelkedett 07. 28-án), az ingatlanomtól, a kiskorú fiunktól és tőlem. A 60 nap szept. 18án telik le. Szept. 20án a bontóperünk 2. tárgyalása lesz, reményeim szerint végre kimondja a válást a bírónő. A lakás pedig saját külön vagyonom. Tehát, a tárgyalás után néhány napon belül el kell majd költöznie. De mit tudok csinálni, ha napközben, mikor nem vagyok otthon, hazamegy? Neki nincs munkája, nem dolgozik, szolgálati járadékos. A kocsmában ül 8-tól mikor meddig... Tehát ha szól a fiam, hogy napközben hazamegy a férjem, küldjek ki rendőrt??

drbjozsef # 2017.08.07. 11:47

Még a távoltartási végzés szerinti időn belül ment haza?

nina1006 # 2017.08.07. 09:20

Erről beszéltem, most írt a fiam, h. mit csináljon, mert hazament a férjem. Evett, zuhanyzott, tv-t nézett, most pihizik, stb. Én meg dolgozom, nem tudok hazamenni. Most küldjek rendőröket ki?

pogyor # 2017.08.07. 08:53

Jaj, most látom, hogy rossz helyre írtam. Nem vagyok itt ismerős még, olvasgattam közben, hogy másoknak ilyen kínjaik vannak...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.07. 08:44

Ez is te vagy?

pogyor # 2017.08.07. 08:13

Köszönöm, most megnyugodtam... :D

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.07. 07:47

Hosszú, kínos per lesz ez még...

nina1006 # 2017.08.07. 06:45

Ezt is értem, nyilván, ami az övé, vigye. Fel is ajánlottam neki ezt, hogy pakoljon össze, és cuccoljon ki. De nem akar, mert nem akar elköltözni. Csak hát ez nem így működik.
De mivel távoltartás van ellene elrendelve a fiunk, velem szemben és a lakásomat is illetően, akkor felmehet összeszedni a cuccát, ha nem vagyok otthon?

ObudaFan # 2017.08.07. 05:53

Hacsaknem örökölted az összes ingóságot, akkor elvihet abból, ami közös.
Egyébként ha olyat visz el, ami különvagyonod, akkor feljelentést tehetsz, birtokpert indíthatsz.

nina1006 # 2017.08.06. 18:26

Ok.De én napközben nem vagyok itthon. Ő viszont nem dolgozik. Mi van, ha elvisz valamit a lakásból?

nonolet # 2017.08.03. 14:04

nina1006

Gondolom,
Mert a távoltartás

  • csak egy időre szól és utána visszatérhet
  • és ha betartja, akkor addig nem is megy oda, tehát nem kell cserélni semmit
  • utána meg joga lesz ismét belépni, amíg ott lakik

Ezért nem zárhatod ki, amíg nincs rá ítélet, hogy nem lakik ott, vagy ki nem költözik magától.

ObudaFan # 2017.08.03. 12:51

A BH1999. 349. sz. döntés kimondja, hogy a lakást jogszerűen használó tulajdonos is megvalósíthatja a magánlaksértést, ha a zárat lecserélve a lakás használatára úgyszintén feljogosított volt házastársát megakadályozza abban, hogy a lakásba bejussanak, a magánlaksértés tényállásszerűségéhez megkívánt erőszak dolog elleni erőszakkal is megvalósulhat, amelynek fogalomkörébe az új zár felszerelése is beletartozik.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.03. 11:56

De ha jobban tudod, miért kérdezel itt minket, tudatlanokat?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.03. 11:55

A távoltartási végzés szükségképpen határozott időre szól.