házastársi különvagyon


nina1006 # 2017.08.03. 07:58

Távoltartást rendelt el a bíróság velem, a kiskorú gyermekünk és az ingatlanommal szemben. Akkor miért kapna birtokvédelmet? Van örökölt ingatlana, egy társasházi lakás 1/3 része. Mehet oda hivatalosan. És egyébként van egy nője is, nem hivatalosan meg oda. A távoltartási végzésben pedig fel vannak sorolva hajléktalan szállások... Akkor mire kapna birtokvédelmet?

nina1006 # 2017.08.03. 07:42

Mire kap birtokvédelmet? Távoltartás van ellene. Enyém a lakás. És miért lenne magánlaksértés? A saját lakásomról van szó! Folyamatosan bántalmaz minket évek óta. A bíró úgyis ki fogja rakni. Egyszer, 91-ben már elváltunk. Hosszú lenne leírnom, miért maradtunk együtt. Akkor is el kellett volna hagynia a lakásomat. Csak nem tudtam a bírósági ítéletnek érvényt szerezni. De ez hosszú. Szóval enyém a lakás, a nagymamámé volt. Még nem is ismertem a férjemet egyáltalán, amikor megörököltem az ingatlant. Ugyan miért lenne magánlaksértés, ha zárat cserélek???

ObudaFan # 2017.08.03. 04:47

nina1006

Csak úgy nem, mert birtokvédelmet kap, téged pedig magánlaksértés miatt még el is ítélhetnek.
A bontóperben kérhetsz a bíróságtól ideiglenes intézkedésben kizárólagos lakáshasználatot.

nina1006 # 2017.08.03. 03:12

Örököltem a lakásomat, amiben élünk, még a férjem megismerése előtt. Tehát külön vagyon, ezt a férjem is elismerte. Az első tárgyaláson jegyzőkőnyvezték is. Azóta változtak köztünk a dolgik: megígérte a férjem, hogy "normális"lesz, csak menjünk haza. Két hétig sem tartott. Megrúgott, ambulancia, látlelet, bíróság, távoltartás 60 napra. Épp addig, amikor a második tárgyalás lesz. Távoltartás tőlem, a kiskorú gyerekünktől és az ingatlanomtól is. Lecserélhetem a zárat? Nem tudom kijelentkeztetni? Amíg nem mondják ki a válást, ezeket nem tudom megtenni?

drbjozsef # 2017.07.18. 12:52

Szivi. :o)

nonolet # 2017.07.18. 12:28

...és faszfej is, akadj le rólam barom!
Köszike..

drbjozsef # 2017.07.18. 08:42

De miért?

Csak nem olyat értettél valami bele, ami nincs is ott, és nem szól róla? Megdöbbentesz, bazmeg, megdöbbentesz.

nonolet # 2017.07.18. 07:22

Bunkó vagy öcsike...

drbjozsef # 2017.07.18. 06:04

„Innentől már elállt a közös vagyon esete
mindarra, amit már EZUTÁN szereztetek,”
Tehát: EZ igaz :-)
Az előtte lévő időszakról ugyanis EZ nem szól...

Valóban. Bár az "innentől" szó, meg az EZUTÁN nagybetűvel beleordítva valakinek az arcába azt a képzetet keltheti, mintha csak innentől, ezután érvényes valami, tehát előtte nem, ez tényleg önmagában nem szól mi van előtte.

Úgyhogy én is csak annyit tudok mondani : MIELŐTT megszülettél, Te se voltál idióta. Más időszakról nem nyilatkoznék.

nonolet # 2017.07.17. 20:01

De!!! még csak egymás között számolnak el...

Majd ha válnak az más lesz.

-

Gondolom az sem lesz túl soká, ha már ott tartanak,
hogy számolgatnak, felemlegetnek dolgokat egymásnak.

De hátha lenyugszanak a kedélyek egy matek végén és maradnak együtt.

ObudaFan # 2017.07.17. 18:45

Hiába tekinted úgy, a törvény és a bírói gyakorlat nem úgy tekinti. A házasságkötés folytán a házasságkötést megelőző élettársi együttélés időszakára teljes egészében ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a házastársi együttélésre.

nonolet # 2017.07.17. 15:21

„Innentől már elállt a közös vagyon esete
mindarra, amit már EZUTÁN szereztetek,”

Tehát: EZ igaz :-)

Az előtte lévő időszakról ugyanis EZ nem szól...

-

Az előtte lévőt pedig direkt vettem úgy,
hogy az ELSZÁMOLÁS alapú, mert úgy látom,
hogy
a zemberek inkább ezt az értelmezést veszik alapul.

Úgy gondolják-érzik, hogy
amíg csak együtt éltek, addig
külön kasszán voltak valójában.

A kérdező is ezt sugallja.

Sőt, a kérdező még a házasság időszakára
is
ezt érzi jogosnak és e szerint számol magában.

Hisz ilyeneket ír, hogy "az én pénzemből"...

-

Magam is úgy gondolom, hogy:
nem bejegyzett együtt élés az
igazából külön kassza jellégű.

Ezért szerint javasoltam
a számok tisztába a tételét a fejükben.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.17. 06:51

Bizony.

drbjozsef # 2017.07.17. 05:55

Innentől már elállt a közös vagyon esete
mindarra, amit már EZUTÁN szereztetek,

Ha jól tudom, ez nem teljesen igaz, házasság előtti élettársi kapcsolat alatti szerzések is a házasság szabályai szerint számolandók, ha utóbb összeházasodnak.

ObudaFan # 2017.07.17. 04:36

50% erősen soknak tűnik, de egészen biztosan lehet követelése.

nonolet # 2017.07.16. 21:55

Szerintem,
Mivel ekkor még nem állt fenn a házasság így

"ott vettem ingatlant 1/1 arányban. "

Ez a te külön vagyonod.

"A páromnak is volt ingatlanja."

Ez meg az ő külön vagyona (volt).

"3 évvel ezelőtt hozzámentem feleségül. "

Innentől már elállt a közös vagyon esete
mindarra, amit már EZUTÁN szereztetek,
függetlenül attól, hogy ki mennyit tett
a jövedelméből a közös életbe-gyarapodásba.

Kivéve persze a házasság előtt már meglévő
különvagyonok közös életbe forgatását!

Szerintem, két dolgot kell elszámolnotok egymással anyagi téren.

1.
A férj külön vagyonát, amit a házasság során
a közösbe tett be, mivel az visszajár neki, ha kéri.

2.
A házasság előtti együttélés anyagi egyenlegét.
A lakhatásod értékétől az utolsó kaja számláig.

Azonban, amit csak magadra költöttél mint pl. ezt,
hogy: "+ a saját házam számláit"
Az nyilván nem kerül a mérlegre.

Mindent felszámoltok szépen egymásnak
az együttélés időszakára, költségként.
Aztán a jövedelmekkel összevetitek és
elő is áll az együttélés anyagi egyenlege.

Aztán

A mostani teljes családi vagyonotokból
(ingatlan, ingó, pénz is, szóval minden)

  • kivonod MAI értéken a férjed VOLT külön vagyonát

(az csak az övé)

  • kivonod MAI értéken a saját külön vagyonod

(az csak a tiéd)

  • a maradékot elfelezed

és

  • aki számára az együttélés egyenlege negatív

lett az "kifizeti" a másikat a maradék feléből.

Így előáll
a TELJES közös életetek
jelenlegi egyenlege is.

Lehet elszámolni... vagy válni.
(mert alighanem ez lesz a vége ennek)

Ha ez egyenleg netán negatív lesz valakinél.
Akkor lehet azon tűnődni, hogy mi legyen?!

  • elengedésre kerül-e

vagy

  • "tartozás"-ként lesz nyilvántartva

-

Nos, kb ez a módja az anyagi vita tisztázásának.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.16. 16:07

Nem írtam az előbb, mert annyira triviális: az életközösség megszűnésekor kell elszámolni.

Vadvirág013 # 2017.07.16. 16:00

Tisztelt Ügyvéd Úr !

Segítségét, tanácsát szeretném kérni. 5 évvel ezelőtt ismerkedtem meg jelenlegi párommal.4 évvel ezelőtt eladtam az ingatlanomat,kifizettem a hitelemet és gyermekeimmel együtt költöztem egy másik településre, ott vettem ingatlant 1/1 arányban. A páromnak is volt ingatlanja. Először azt akarta, hogy fizessem ki az ő hitelét kb, 3,5 millió ft-t, költözzem albérletbe, és építkezzünk. Nem mentem bele, így vettem az ingatlant. Közösen éltünk az ő házában. Az ő fizetése elment a hitelre,tankolás, 1-2 számla, én meg fizettem a többi számlát + a saját házam számláit, és éltünk a fizetésemből. 3 évvel ezelőtt hozzámentem feleségül. 2 évvel ezelőtt pedig átköltöztünk az én ingatlanomba. Anyagilag továbbra is én vállaltam nagyobb részt, a nagyobb beruházásokat is. Folyamatosan alakítottuk, szépítettük a házat. 1 hónappal ezelőtt a férjem eladta az ingatlanját.Garázst kezdtünk építeni, a nagyobb részt 266000 ft-t a férjem fizette. Most már azt mondja, miattam adta el az ingatlanát,kisemmiztem őt és a gyermekeit. Követeli, hogy rendezzem a helyzetet, az ingatlanom 50%-t akarja. Jogos - e amit követel?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.16. 15:22

Akárhogyan is el kell számolni a különvagyonból a közösbe és a közösből a különvagyonba utalt vagyonelemekkel. Ez nagyjából és kissé leegyszerűsítve azt jelenti, hogy ha a felek teljes vagyona az életközösség megszűnésekor meghaladja a különvagyonaikat, akkor a különvagyoni értékeket ki kell adni, a maradékot pedig meg kell felezni.

ObudaFan # 2017.07.16. 14:57

Ha igazolható, hogy az ugyanaz a pénz, mint ami megvolt, akkor különvagyon.

nonolet # 2017.07.16. 11:41

A pénz az: vagyon is és tárgy is ...

roludom # 2017.07.16. 04:28

T. Ügyvéd Úr!
Szeretném kérni a véleményét:
Válás előtt vagyunk. A vagyonmegosztáson megy a vita. A különvagyon meghatározásánál a törvényben csak "vagyontárgy" szerepel. Mi a helyzet a bankbetéttel? Kezelhető e különvagyonként a bankszámlákon lévő összegnek az a része ami igazoltan megvolt -igaz nem ezen a bankszámlán, de egyéb bizonylatokkal igazolhatóan- az egyik félnek a házasság előtt?
Köszönettel: M

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.15. 09:39

Kifejezetten egyre? Sehogy. Úgy általában "új hozzászólás". Jobbra fent.

roludom # 2017.07.15. 09:14

segítsetek! hogyan kell egy bejegyzésre válaszolni? kösz

ObudaFan # 2017.07.15. 07:08

Szerintem kérheted.

Ptk. 4:83. § (3) Kivételesen indokolt esetben a bíróság a házastársat a másik házastárs kizárólagos tulajdonában vagy haszonélvezetében álló lakás kizárólagos használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult kiskorú gyermek feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a szülőt illeti meg és a kiskorú gyermek lakhatása másként nem biztosítható. Ebben az esetben a házastársat a bérlő jogállása illeti meg, azzal, hogy lakáshasználati joga rendes felmondással megfelelő cserelakás felajánlásával szüntethető meg.

Jelen esetben megoldható máshol a lakhatás.