házastársi különvagyon


roludom # 2017.07.15. 05:35

Válófélben lévő feleségemmel és kiskorú gyermekemmel abban a lakásban lakunk ami az én különvagyonom (házasság előtt már megvolt). A házasság alatt vettünk a közös vagyonból a feleségem nevére egy lakást. A válás kimondása után kérheti-e a feleség, hogy a jelenlegi lakást közösen használjuk tovább (ameddig a vagyonmegosztási vita tart), vagy én kérhetem, hogy a válás kimondása után költözzön a nevén lévő lakásba, amellyel kapcsolatban nincs vagyonmegosztási vita, vagyis az az ő külön tulajdona lesz.
köszönöm

roludom # 2017.07.15. 04:48

Válás előtt vagyunk. A vagyonmegosztáson megy a vita. A különvagyon meghatározásánál a törvényben csak "vagyontárgy" szerepel. Mi a helyzet a bankbetéttel? Kezelhető e különvagyonként a bankszámlákon lévő összegnek az a része ami igazoltan megvolt -igaz nem ezen a bankszámlán, de egyéb bizonylatokkal igazolhatóan- az egyik félnek a házasság előtt?
Köszönettel: M

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.07. 10:13

Nem.

nina1006 # 2017.07.07. 06:44

"ma már nincs ilyen, hogy a közös lakásban maradnak az elvált felek? Egyik szobában a volt férj, a másikban a volt feleség. Hacsak a fél lakás árát nem tudja kifizetni a fél lakás árát, több milliót."

„A bíró emiatt nem dönthet neki inkább? hogy a férjem maradhat az én lakásomban?”

"Ha mindketten meg akarjátok majd váltani a másiknak a hányadát, akkor az is egy szempont lesz, hogy ki lakik bent."

Külön vagyon a lakásom, ismeretségünk előtt örököltem. Ezt a férjem is elismeri. De mivel állandóan cirkuszol, fenyeget, agresszív, stb, kiköltöztem a saját különvagyonú lakásomból, arra az időre, míg kimondják a válást, és reményeim szerint neki kell mennie. Ez volt a kérdésem, h mivel én otthagytam a saját lakásomat, nem dönt-e a bíró úgy, hogy akkor maradhat a férjem benne (akinek semmi köze hozzá)

Rexor # 2017.07.03. 08:35
  1. Nem
  2. Nem
kérdező26 # 2017.07.03. 07:54

Az alábbi ügyben kérem a véleményeket: 2008-ban kötöttem házasságot. Nekem is és férjemnek is felnőtt gyermeke van. Közös nincs. 2009-ben örököltem egy lakást,mely a nevemen van,benne lakom.Férjem önkormányzati bérlakásban lakik. A Ptk 2015-ös változása miatt közjegyző előtt a férjem lemondott a lakásom ráeső részéről esetleges halálom esetére. Kérdésem a következő.1,Az örökölt lakás házastársi közös vagyonnak számít-e? 2, Ha a férjem halálozik el előttem,a lánya támaszthat-e igényt velem szemben a lakásommal kapcsolatban?
Köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2017.06.29. 13:47

OK, a házastársa szerint meg nem. Természetesen ha 100% különvagyon, akkor nincs mit megváltani. Ha meg nem 100% különvagyon, de ahhoz közeli, akkor hangsúlyos körülmény abban a kérdésben, hogy ki válthatja meg a másikét, hogy kinek van nagyobb hányada eleve.

drbjozsef # 2017.06.29. 11:38

Obudafan : nina a sajat, 1/1 hanyadu, kulonvagyonu lakasabol jott el, legalabbis szerinte.

ObudaFan # 2017.06.29. 07:46

A bíró emiatt nem dönthet neki inkább? hogy a férjem maradhat az én lakásomban?

Ha mindketten meg akarjátok majd váltani a másiknak a hányadát, akkor az is egy szempont lesz, hogy ki lakik bent.

nonolet # 2017.06.28. 22:39

drbjozsef

Tehát: NEM ugyanúgy létezik!

Csak valami kicsit hasonló előállhat.

walowilag # 2017.06.28. 19:10

ma már nincs ilyen, hogy a közös lakásban maradnak az elvált felek? Egyik szobában a volt férj, a másikban a volt feleség. Hacsak a fél lakás árát nem tudja kifizetni a fél lakás árát, több milliót.


Letiltások

limma # 2017.06.28. 14:10

Milyen alapon maradhatna a lakásodban?
A bíró biztos nem ítélhet ilyet.
Az más kérdés, hogy hogyan fogod végrehajta(t)ni az ítéletet.

nina1006 # 2017.06.28. 13:46

Ez nem érdekel, nem akarok behajtani semmit. Csak hogy takarodjon ki a lakásomból. A bíró emiatt nem dönthet neki inkább? hogy a férjem maradhat az én lakásomban?

ObudaFan # 2017.06.28. 13:41

Ha lesz költséged a lakhatással, akkor azt igen nehezen fogod tudni behajtani, igen nehéz lesz ugyanis bizonyítani, mi történt. Ennyiben kitöltál magaddal.

nina1006 # 2017.06.28. 13:32

Akkor most, hogy eljöttem otthonról, és nem is megyek vissza a saját különvagyoni lakásomba, míg a férjemnek ki nem kell költöznie onnan, akkor én így most kitoltam magammal?

drbjozsef # 2017.06.28. 10:02

nonolet,

ugyanúgy létezik élettársi vagyonközösség is, mint házastársi, úgyhogy, ahogyan ObudaFan írta, harmadik fél felé nem lehet kötelezettsége az élettársnak (ha nem vállalta elve), de egymás között rendszerint keletkezik vagyonközösség.

nonolet # 2017.06.28. 08:16

walowilag

Csak ÉLET társ és nem vagyontárs, mint a házasságban.

nina1006 # 2017.06.28. 05:41

Helyesbítek: "nyugdíjas", ill. ma már járadékos rendőr. 10 éve nyugdíjba jött. De a kollégái, akik még ott vannak, összezárnak. De tegnap este eljöttem otthonról, mert megint nekiállt szétverni a konyhabútort, és hiába hívtam a 112t, azt mondták, nem tudnak mit csinálni, mert nem engem bánt, ez csak rongálás. Így inkább eljöttem, akár jó, akár nem. De nem is akarok hazamenni, amíg ki nem mondják a válást. Tulajdonképp ez a válóok is, az italozás, agresszió.

ObudaFan # 2017.06.28. 04:56

Külső jogviszonyban az élettárs nem felel. Egymás közti jogviszonyban már lehet, hogy igen, jobban kellene ehhez ismerni a tényállást.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.27. 19:44

Ha jól sejtem, te nem vagy se nav, se bank. Mi is a konkrét problémád?

walowilag # 2017.06.27. 19:32

Élettársak!
Élettársak több évi együttélés után felelnek-e egymás tartozásaiért?
Vagy az (egyik) élettárs -mosom kezeimet címmel- adósságmentesen áll az Úr- jelen esetben a Nav és bankok hitelezői előtt?
Az adósság az a másik élettársé, és kész? Ő nem felelős?


Letiltások

nonolet # 2017.06.27. 18:14

"Rendőr."

Akkor megemlíteném, hogy
ha az is akar maradni...
Akkor mérsékelje magát!

Vagy az ügyészséghez fordulok
a rendőrhöz
méltatlan viselkedése miatt.

ObudaFan # 2017.06.27. 15:53

Lakashasznalati jog ellenértékét alighanem kell majd fizetned. Egyebkent önmagában az hátrány, hogy kikoltozol és semmilyen kompenzáció nem jár neked erre az időszakra (hacsak nem tudod igazolni, hogy az ő magatartása miatt volt erre szükség, de az nem egyszerű). Viszont kirakni meg megintcsak nem könnyű. Ha az erőszakos magatartása igazolható, akkor lehet erre ideiglenes intézkedést kérni a bíróságtól. Ha nem, akkor marad az, hogy az ítéletet megvárod.

nina1006 # 2017.06.27. 13:20

Rendőr. Ezért nem tudtam kirakni eddig sem. Összezárnak a kollégák.

chava # 2017.06.27. 10:54

A közművek kikötését nem ajánlom. A gázóra visszaköttetése 60 ezer forintnál kezdődik...