házastársi különvagyon


chava # 2017.06.27. 10:53

Adj neki minél kevesebb napot, és addig/akkor cseréld le az összes zárat, szereltess riasztót stb. Hadd verje e fenekét a földhöz, hogy márpedig a válásig, neki joga van a lakásban élni.... gyakorlatilag 2-4 hétről beszélünk.

Ne költözz el a lakásodból. Nehéz időszak, "csak" ezt kell túlélni. Ne költözz ki!

nonolet # 2017.06.27. 10:28

Én elköltöznék, ha nem költözik ki rövid úton.

A saját különvagyon lakásodban
aligha (szerintem)
fogja a bíró benne hagyni a férjet.

A válás végéig, ítélet híján
viszont
erővel kirakni nem igazán tudod.

Kivéve, ha az agresszió miatt érsz el kitiltást.
Azonban júliusig ez sem valószínű...

-

Nos, tértivevényes levélben felszólítanám,
hogy
15 napon belüli költözzön ki a lakásomból.

(közben fotóval-videóval-leltárral dokumentálnám a lakás állapotát és hogy mi van benne és milyen állapotban.)

Közölném, hogy

A 15. naptól HA marad .... Ft/hó lakáshasználati díjat fogok kérni tőle. Az összeg legyen a reális bérleti díj ~90%-a.
Továbbá az a saját bérleti költségeim megtérítését is,
mert miatta fogok albérletbe költözni! ha ő tovább marad.

A 16. napon aztán...

Kifizetném Az addigi szolgálattói díjakat az óraállások alapján és tulajdonos-szerződőként kérném a közművek kikötését is.

... és elköltöznék a bérletembe.

Aztán jöjjön, aminek jőnie kell.

A követelések gyűlnek és lesz velük valami.
Beszámítódnak vagy végrehajthatók lesznek majd.

lajcsó # 2017.06.27. 10:01
  1. Szerintem nem jár.
  2. Költözzön el ő, elvégre neked van több jogod a lakáshoz!
nina1006 # 2017.06.27. 09:54

Igazából nem csak ez a pénz érdekel, hanem még az is, hogy a válás kimondásáig elköltözhetek-e a lakásomból? Alkoholista, durva, agresszív ember, a válást is ezért indítottam el. Mióta belevágtam még őrültebb. Belefáradtam, nem tudom kibírni mellette. A bíróság még nem küldte ki az idézést a második tárgyalásra, a bírónő azt ígérte, még júliusban megtartja, az ítélkezési szünet előtt. De nem bírom a mindennapost szidást, megalázást. És hozzáteszem, nője is van a férjemnek, ő az isten, a csoda. Nem bírom elviselni az "együtt élést" már. Teljesen elvesztette az önuralmát.

Szóval:

  1. jár e neki bármilyen jogon is pénz a lakásomból?
  2. elköltözhetek-e a lakásomból a válás kimondásáig mindenféle hátrány nélkül?
nina1006 # 2017.06.27. 09:09

Az 1997es "felújításra" hivatkozik. Ismétlem, ketten csinálták édesapámmal a két szoba, konyha, előszoba tapétázását, fürdőszoba festését, és a két szoba parketta lakkozását. Az apám még a villamoshálózatot javítgatta, vezetékelte a mi igényeinkhez (mert régi lakás, és öreg néni lakott benne). Ennyit csináltunk, nem volt többre pénzünk. Erre hivatkozik, hogy ez mekkora munka volt. És hogy ő, mint a férjem lakott ott, és mint a férjemnek jár a lakásomból pénz neki. Az én különvagyoni lakásomból, amit ő is elismer. Erre hivatkozik. A közös költségekhez nem járult hozzá (számlák fizetése).

lajcsó # 2017.06.27. 09:03

Ok, ez a te álláspontod. Ő mire hivatkozik a perben, ami miatt pénzt követel tőled? Feltételezem, hogy nem a csapszerelésre.

nina1006 # 2017.06.27. 08:25

Ő semmit sem fordított rá. 1997től nem volt felújítás, tapétázás, ablakcsere, semmi se. Max. izzócsere, amit szinte mindig én csináltam, vagy csap szerelés, gumizás, na ezt ő. Ennyi.

nonolet # 2017.06.27. 08:13

" de nem tudtam a különvagyonomat képező lakásból kiköltöztetni a volt férjemet."

Erre az időre neked jár lakáshasználati díj a volt férjtől.

Amiből levonható az a pénz, amit
az idők során többletként ő fordított
a te lakásod fenntartására.

nina1006 # 2017.06.27. 08:10

A "felújítás" 1997ben volt, az ügyvédem és a bíró szerint is azt a munkát már "lelakta".

nina1006 # 2017.06.27. 07:47

Üdvözlök Mindenkit!
Bonyolult kérdésben szeretnék tanácsot kérni. 1986ban örököltem egy 2 szobás szöv. lakást. 1988ban férjhez mentem. 1991ben elváltam, de nem tudtam a különvagyonomat képező lakásból kiköltöztetni a volt férjemet. 1997ben nagyobbra cseréltem különvagyoni lakásomat, a különbözetet a szüleim adták. 2000ben újra összeházasodtunk az ex-férjemmel. Most újra válok. Első tárgyalás megvolt. Férjem nem hajlandó közös megegyezésre. Az "új" lakáson minimális felújítást végeztünk, a férjem és az édesapám, ketten. Csak festés és tapétázás volt. Azóta eltel lassan 20 év. A férjem arra hivatkozik, hogy fizetnem kell neki a munkájáért, és addig nem költözik el. Ugyanis az az ügyvédem szerint is egyértelmű, hogy a lakás maradt különvagyonom. A bíróságon idáig még nem jutottunk el. De tegnap olvastam olyat is, hogy létezik valami lakáshasználati jog is, és hogy azt fizetnem kellene neki. Igaz ez? A különvagyont a férjem is elismeri, de ragaszkodik ahhoz, hogy jár a lakásból neki pénz. Az ügyvédem szerint nem jár, erre a lakáshasználati jogra se. Megerősítést szeretnék kapni az itt fórumozóktól, mert kétségbe vagyok esve.

lajcsó # 2017.05.31. 12:56

"Ehhez elég az, hogy csak az egyik nevére van bejegyezve...?"
Ez még nem elegendő.
"Vagy több is kell?"
Egy esetleges per során mindenképpen (pl. ajándékozó tanúvallomása az ajándékozás tényéről.)

nonolet # 2017.05.31. 11:53

Ez esetben miből lehet tudni, hogy:
CSAK az EGYIK házasfélnek lett juttatva?

Ehhez elég az, hogy csak az egyik nevére van bejegyezve...?
Vagy több is kell?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.31. 08:11

Az egyik házasfélnek juttatott ajándék az ő különvagyona.

Trilla Lilla # 2017.05.31. 07:59

Tisztelt Ügyvéd úr!
Anyukám vásárolt üzleti ingatlant, amit a nevemre íratott, de ő és a cége a haszonélvező. Ez az ingatlan külön vagyonnak számít-e válás esetén vagy szerzett közös vagyonnak? (Házasságkötés után kaptam az üzletet, több mint 5 éve).

lajcsó # 2017.05.23. 17:55

"Az hogy a jövedelméből képes volt-e összehozni az ajándékot azt vizsgálja valaki? :)"
Bizonyítás tárgya lehet.

elfmage999 # 2017.05.23. 17:44

Az hogy a jövedelméből képes volt-e összehozni az ajándékot azt vizsgálja valaki? :)

Dr.Attika # 2017.05.23. 15:00

"Ki ad 25m Ft ot ajandekba csak ugy??"

Pl. Gáspár Győzike édesanyja , Gáspár Győzike lányának Evelinnek 120 millió forint értékű aranyékszert.

ObudaFan # 2017.05.23. 14:14

A házastárs különvagyonához tartozik

  1. a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;
  2. a házastársi vagyonközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás;
  3. a házastársat mint a szellemi tulajdon létrehozóját megillető vagyoni jog, kivéve a vagyonközösség fennállása alatt esedékes díjat;
  4. a személyét ért sérelemért kapott juttatás;
  5. a személyes használatára szolgáló szokásos mértékű vagyontárgy; továbbá
  6. a különvagyona értékén szerzett vagyontárgy és a különvagyona helyébe lépő érték.
mme deer # 2017.05.23. 12:12

Vétel.
Egyertelmu a datumok alapjan hogy nem all szandekaban a vagyonmegosztas beszamitani. Ez azota problema hogy nem egyezik az eletkozosseg megszakadasanak datuma.
Na ezert trukkoznek.
Ki ad 25m Ft ot ajandekba csak ugy??
Vagy mi lehet meg ami kulonvagyonnak szamithatna (mert tudomasom szerint SEMMI)

lajcsó # 2017.05.23. 11:39

"a datum alapján hogy még közös szerzeménynek számít."
Ha jól értelmezem akkor a szerzés időpontja a házassági életközösség fennállásának idejére esik.
A következő fontos kérdés: a szerzés jogcíme?
Amennyiben adásvétel a szerzés jogcíme, akkor még hivatkozhat arra, hogy a vételár volt ajándék.

drbjozsef # 2017.05.23. 11:26

Ott van jogcím is. Vásárolta? Ajándékba kapta?

mme deer # 2017.05.23. 10:43

Igen lekértem, onnan tudom a datum alapján hogy még közös szerzeménynek számít.

Dr.Attika # 2017.05.23. 10:31

mme deer!
Lekérte már a ház tulajdonjogi lapja szemléjét? Abból minden kiderül. Egyszerű a dolog. Ha Ön az ingatlant házassági közös vagyonba tartozónak gondolja, akkor kérje annaknnek érdekében keressen fel egy ügyvédet. ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzését. Ügyvédkényszeres a dolog. E

mme deer # 2017.05.23. 10:29

Valahol ez elkeserítő hogy amíg telnek a hónapok, eltüntethető a vagyon
Én meg tehetetlenül nézem, hisz az életközösség hónapok óta megszakadt.
Ezért kérdzném, mi modon teheti ezt, milyen különvagyon elemek jöhetnek szóba.

mme deer # 2017.05.23. 08:19

Van az több is.