ajándékozás


Rexor # 2017.07.20. 11:36

150 ezer forint felett ajándékozási illeték alá esik és 18% illetéket kell fizetni. Bejelentés AVBA nyomtatványon.

Polgikacska # 2017.07.20. 11:01

Sziasztok.

A testvèrem folyamatosan legalisan èl külföldön, hàlistenek nagyon jòl keres ezèrt szokot havonta haza kűldeni pènzt a rèszemre havi rendsseressègel. Ami 150 e ès 260 e forint között mozog pay palon keresztul. Pròbàltam utànna olvasni hogy van e bejelentèsi kötelessègem vagy nincs de nem egyèrtelműek a szàmomra a netes vàlaszok. Kèrem aki tud valami hasznosat mondani ezzel kapcsolatban az segitsen. Előre is köszönöm. Szèp napot :)

bonny # 2017.06.21. 07:34

Köszi a választ,akkor majd jelzem a hagyatékin,feltéve hogy értesítenek.

ObudaFan # 2017.06.20. 13:54

Ha visszterhes lenne, akkor adasvetel, tartási szerződés, stb. lenne a jogcím.
Elsősorban az örökös, másodsorban a megajándékozott felel.

bonny # 2017.06.20. 06:22

Köszi a választ.A földhivatali bejegyzésben csak ajándékozás szerepel,semmi más.Ha visszterhes lenn,az be lenne jegyezve?Ha jár a köteles rész,az fizet elvileg aki az ingatlant kapta?

ObudaFan # 2017.06.20. 04:48

Az attól függ, hogy milyen jogcímen ruházta át. Ha visszterhes jogcímen, akkor nincs kötelesrész, ha ingyenesen, akkor jár a kötelesrész. A tulajdoni lap tartalma ebben eligazítást nyújthat, ugyanakkor természetesen ha ott visszterhes szerzés van feltüntetve, de tudod igazolni, hogy az csak egy ajándékozást leplező színlelt ügylet, akkor arra alapozva lehet perelni.

bonny # 2017.06.19. 16:57

Tisztelt Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni egy hagyatéki ügyben. Az anyám a testvéremre íratta ajándékozási szerződéssel a házát,halála előtt 3 évvel.Ingóságai szerintem értékben nem jelentősek,a kérdésem az lenne ilyenkor is van-e köteles rész?Köszönöm

ObudaFan # 2017.04.21. 11:50

Bárkinek bármit ajándékozhat, te azt nem tudod megtámadni.
Majd kötelesrészt kérhetsz, ha elhalálozik, az elhalálozása előtti 10 évben adott ajándékok után.

SACA02 # 2017.04.21. 08:24

Tisztel Uram!
Az ajándékozást meddig lehet megtámadni? Édesanyám a hugomra kezdi átiratni az ingatlanokat, hogy sem én, sem a fiam ne részesüljön semmiben majd halála esetén. Tudok ezzel valamit kezdeni? Illetve az unokájának is tud ajándékozni vagy ő nem számít egyenesági leszármazottnak?

Segítségét előre is köszönöm!