Válás külföldi állampolgártól


Dr.Attika # 2017.04.24. 04:45
Nitókrisz # 2017.04.23. 18:57

Köszönöm szépen a kedves segítségüket

Dr.Attika # 2017.04.23. 17:42

Keresse meg ezt a kairoi ügyvédi irodát. Biztosat ők tudnak mondani.

http://www.alzayatfirm.com/hu/Home

ObudaFan # 2017.04.23. 16:54

Nem fogjátok tudni honosítani, itthon mindenképpen végig kell csinálni a pert.

Nitókrisz # 2017.04.23. 13:02

Köszönöm szépen, de ezek közül egyik sem áll fenn.

Ha ő adja be a válást és azt honosítjuk, az hátrányos lenne rám nézve bármilyen formában?

Mint korábban írtam teljes az egyetértés köztünk a gyerekkel kapcsolatban is, a probléma csak annyi, hogy ő nem tud idejönni, hogy jelen legyen a tárgyalásokon.

Dr.Attika # 2017.04.23. 09:54

Feleség is kezdeményezheti a házasság felbontását,ha a férj:

  • impotens,
  • Hitehagyott lett,
  • szabadságvesztését, tölti,
  • gyógyíthatatlan bőrbeteg.
Nitókrisz # 2017.04.23. 09:10

Köszönöm a válaszod,
Egyiptomban az ottani törvények szerint csak ő indíthatja el a válást - ezt meg tudjuk tenni, de az ottani válás nem terjed ki a gyerek kérdésére, ott ez a válás után egy másik, független per szokott lenni.

ObudaFan # 2017.04.23. 08:26

Akkor eleve csak akkor fogja elismerni a magyar bíróság a külföldi ítéletet, ha

  1. az alperes házastárs szokásos tartózkodási helyén,
  2. a házastársak utolsó közös szokásos tartózkodási helyén, vagy
  3. a házastársak közös állampolgárságán alapult.

Tehát ha te indítod a pert Egyiptomban, és neki az a tartózkodási helye, akkor éppen lehet kint olyan ítélet, amit itthon is elismernek majd.

Nitókrisz # 2017.04.22. 18:59

Egyiptom

ObudaFan # 2017.04.22. 13:01

Melyik másik országról van szó?

Nitókrisz # 2017.04.22. 08:09

Az utolsó közös lakóhely szerinti ország Magyarország. Én tudok utazni, de különböző a két ország jogrendszere - azt meg tudnánk csinálni, hogy elválunk ott és itthon honosítom, de a gyerekről az ottani válás nem szól. Ezért nem tudom ilyen esetben például kellene-e itthon egy újabb per a gyerek miatt? Bonyolult

Burn Out # 2017.04.21. 20:17

Te sem tudsz utazni? Utolsó közös lakóhely szerinti állam?

Azért általában a közös megegyezés nem húzódik évekig :)

Nitókrisz # 2017.04.21. 19:57

Nekem a leggyorsabb verzió lenne a jó, ha jól tudom ez pedig évekig is eltarthat, ezért szeretném tudni, hogy mit tudnánk tenni.

alfateam # 2017.04.21. 16:39

Adjam be itthon és majd ha nem tud megjelenni idővel elválasztanak
Ez az opció miért nem jó neked ?

Nitókrisz # 2017.04.21. 16:31

Kedves Fórumozók,

Az alábbi ügyben szeretném a segítségüket kérni, hogy milyen módon tudnánk a leggyorsabban lerendezni a válásunkat.

Férjem külföldi állampolgár, házasságunkat külföldön kötöttük, amit itthon honosítottunk. Van egy közös gyerekünk, de vagyonunk semmi. Közös megegyezéssel szeretnénk elválni úgy, hogy a gyerekről is megállapodtunk, de a probléma az, hogy a férjem nem tud Magyarországra utazni a válás miatt, tehát a tárgyalásokra se tud eljönni.

hogy tudjuk ilyen esetben is véghezvinni a válást? Adjam be itthon és majd ha nem tud megjelenni idővel elválasztanak, vagy adjuk be külföldön és itthon honosítsuk, ahogy a házasságot is? Ez utóbbi esetben viszont, hogy rendezzük a gyerekkel kapcsolatos dolgokat?

Köszönöm szépen a segítséget