kitagadási tervezet


ObudaFan # 2017.06.15. 04:28

Hát vita esetén majd az bizonyítja, aki a végrendelet alapján örököl és nem szeretne kötelesrészt fizetni.
Egyébként azért fordulj ügyvédhez azzal a végrendeleti szándékoddal.

dejure # 2017.06.14. 13:44

ObudaFan,
valóban az e a helyzet, hogy kitagadás nem létezik
peranyagként? Ha a végrendeletben beírom:köteles
részre sem javaslom a lányom és amennyiben létezik, az unokámat(unokáimat), ki fog arra bizonyítékot adni-
post mortem -,hogy én ezt joggal fogalmaztam így?

ObudaFan # 2017.06.12. 17:15

Az alperes lakóhelye szerinti törvényszéken. A költségeket a pervesztes viseli majd. Az illeték főszabály szerint a követelt összeg 6%-a, de egyéb költségek is lehetnek.

dejure # 2017.06.12. 09:14

ObudaFan,köszönöm a tippet, még egy kérdésem van:hol indítsam el a pert,közjegyzőnél,ügyvédnél?
Ki fizeti a költségeket és átlagosan mennyibe
kerül az?

ObudaFan # 2017.06.09. 04:26

Milyen keresetet? Ahogy írtam, nem gondolom, hogy itt a bíróság tudna valamit tenni, szerintem a gyámhatóságot kellene jobban noszogatni.
A bíróságon legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy személyiségi jogi pert indítasz sérelemdíjra, amiért elzár az unokádtól.

dejure # 2017.06.08. 14:14

ObudaFan
akkor milyen fogalom létezik az ő viselkedésére?
Mégis a kitagadás lenne helyes, majd akkor feltárja
a bíróság azt ami szükséges?
Hol lehet ilyen keresetet indítványozni?

ObudaFan # 2017.06.08. 14:02

Nem létezik ilyen jogi fogalom.

dejure # 2017.06.08. 08:45

ObudaFan
az unoka megléte letagadható , ha úgy akarja az anyja?
Tehát mi számít eltitkolt családi információknak?

ObudaFan # 2017.06.08. 04:09

A gyámügy akkor tudna lépni, ha
egy bírósági ítéletben köteleznék az unokáról szóló információ kiadásáról

A gyámügy akkor tud lépni, ha van unoka.

dejure # 2017.06.07. 13:14

ObudaFan...
ebben a dologban lenne eljárás:eltitkolt családi információ kiadatásának kérelme.Ezt a tippet egy TV adásban láttam. A gyámügy akkor tudna lépni, ha
egy bírósági ítéletben köteleznék az unokáról szóló információ kiadásáról, ismert lenne a lányom lakcíme(jelenleg a Pf és az e-mail címe ismert, ezeken át már megpróbált egy ügyvéd kapcsolatba lépni vele, nem sikerült.

ObudaFan # 2017.06.07. 12:05

Egyébként én akkor is leginkább arra tudok gondolni, hogy a gyámhatóság akkor hozzon végzést arról, hogy nem indítanak eljárást, aztán az ellen meg lehet próbálni egy fellebbezést.

ObudaFan # 2017.06.07. 12:04

Mármint milyen pert szeretnél indítani?

dejure # 2017.06.06. 16:54

ObudaFan...
voltam ebben ügyben még a múlt évben a gyámhatóságnál,semmit sem tehetnek, amíg nincs
bizonyíték az unoka meglétéről.
Voltam három ügyvédél érdeklődni,hogyan bírható szóra
a lányom, én úgy gondolom ez eltitkolt családi információ...ezért perelhető lenne..de egyik sem tartja annak és nem vállalták a megbízást.

ObudaFan # 2017.06.06. 14:41

Ha van gyermeke, akkor az unokáddal jogod van kapcsolatot tartani, tehát elvileg fordulhatsz ezzel a gyámhatósághoz. Mondjuk én is kíváncsi vagyok, mit kezdenek az üggyel.

dejure # 2017.06.05. 13:20

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A lányom 46 éves, sokáig külföldön élt, ott férjhez ment , most Magyarországon él, nem nyilatkozik arról,hogy van e gyermeke.
Úgy gondolom ,hogy ezzel ő durván megsérti az alapvető emberi jogokat.
A kapcsolat felvételre nem hajlandó/személyes találkozás,telefon/.
Életveszélyes állapotba kerültem 1 évvel ezelőtt,
de ő ezzel a magatartásával sokféle dologban akadályozott meg/például a végrendeletem másként hangozna, ha ő a fentiekben nyilatkozna