Válási nehézségek


ObudaFan # 2017.06.28. 13:43

Van-e rá esélyem, hogy olyan döntést hoz a bíró, hogy a férjem hagyja el a lakást, tekintettel az elmérgesedett helyzetre és arra, hogy van másik lakás a tulajdonában (van hová mennie), és ezzel egyidőben kötelezhet-e engem hogy kifizessem neki a közös lakásunk értékének rá eső részét? Ez lenne a legoptimálisabb megoldás számunkra, feltéve, ha lehet kérni részletfizetést.

Részletfizetést nem tudsz kérni. Egyebekben erre lesz lehetőség, csak hát a per végén. Hogy közben ideiglenes intézkedéssel kitegyék, ahhoz meg igen komolyan kell az agresszióját bizonyítanod.

lajcsó # 2017.06.28. 09:43

"Kérdésem, hogy erre van-e bármi esélye a 2 hét távollétem okán?"
Alapvetően nincs, a nyaralás miatti távollét nem minősül elköltözésnek. Az más kérdés, hogy ő majd ezt a tényt miként adja elő a bíróságon. Ezért próbáld magad bebiztosítani (tanúk, ha szervezett utazás, akkor van írásbeli nyoma, stb.)
"Van-e rá esélyem, hogy olyan döntést hoz a bíró, hogy a férjem hagyja el a lakást, tekintettel az elmérgesedett helyzetre és arra, hogy van másik lakás a tulajdonában (van hová mennie),"
Nem csak ezek miatt van esélyed, hanem az is jelentősen megnövelné az esélyeidet, ha a kiskorú gyermekek felügyeletét egyedül te kapnád.
A megváltási ár fizetéséről célszerű lenne megállapodni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.28. 09:40

Miért nem keresel ügyvédet? Ha már tényleg elhatároztad magad.

Dolby # 2017.06.28. 09:19

Tisztelt Fórumozók!

Válni szeretnék, mert a férjemmel nem tudok zöldágra vergődni, réges rég kiszerettem belőle, mert egyre megalázóbb módon viselkedett velem. 3 éve próbáljuk megoldani (csak még egy esély, ezredik esély), de nem sikerül, ráadásul nemhogy jobb, de rosszabb a helyzet. Ő viszont semmi szín alatt nem akar válni, és megmondta, hogy keresztbe tesz, ahol csak tud. 2 gyermekünk van 15 és 16 évesek.

Jelenleg az a problémám, hogy mivel a gyerekek a nagyszülőkkel elutaztak 2 hétre, én is el szeretnék utazni valahová erre a két hétre. Férjem megmondta, hogy ha el merek menni otthonról, tőle, azzal fog érvelni a bíróságon, hogy kiköltöztem a közös tulajdonú lakásunkból, és így majd kihúzza alólam a lakást. Kérdésem, hogy erre van-e bármi esélye a 2 hét távollétem okán?

Másik kérdésem, hogy ha neki van egy másik lakástulajdona, ami az ő különvagyonát képezi, akkor muszáj nekünk megosztva élni a közöstulajdonú lakásunkban, vagy kérhetem a bírótól a különélést, hivatkozva a mindennapos szóbeli és lelki erőszakra? Ehhez talán hozzá tartozik még, hogy a gyerekek mindenképp velem akarnak maradni, mivel az apjuk velük sem foglalkozott soha, gyakorlatilag apa nélkül nőttek fel.

Van-e rá esélyem, hogy olyan döntést hoz a bíró, hogy a férjem hagyja el a lakást, tekintettel az elmérgesedett helyzetre és arra, hogy van másik lakás a tulajdonában (van hová mennie), és ezzel egyidőben kötelezhet-e engem hogy kifizessem neki a közös lakásunk értékének rá eső részét? Ez lenne a legoptimálisabb megoldás számunkra, feltéve, ha lehet kérni részletfizetést.

Előre is köszönöm a segítségüket!
Egy elkeseredett anya