nevelt gyermek


áldás # 2017.08.16. 00:30

Szeretnek erdeklodni
Van egy árva kislányom aki árva 12 évvel ezelott meghalt a ferjem.Ujra ferjhez mentem es tudom hogy a lányom nevelt gyermeknek számit.Most a ferjem munkahelyen beiskolázási utalványt adnak a dolgozoknak.Azt szeretnem megkerdezni hogy
a lányomat ez a juttatás megilleti e-
Válaszukat elore is koszonom

akvamarin2016 # 2017.06.30. 15:19

Az a baj, hogy azt se akarja. neki az az elmélete, hogy majd halála előtt 1 perccel megnevezi az örököst, annak függvényében, hogy ki mennyit gondozta. Hiába mondjuk neki, hogy ha ír is végrendeletet, akkor azon még változtathat.

ObudaFan # 2017.06.30. 11:35

Ajándékozza neked haszonelvezet fenntartasaval, ha az jobban hangzik.

akvamarin2016 # 2017.06.30. 07:00

Tisztelt Fórum!
Ha én nevelt gyermek vagyok, nem fogadtak örökbe és meghal a nevelőszülőm, akkor őutána nem öröklök semmit, ha nem ír végrendeletet. Végrendeletet nem fog írni, mert írtózik a halál témájától is.
A gyámhatósági szervtől ha ott nevelkedtem volna, kaptam volna lakhatási támogatást, de mivel a nevelőanyukám nevelt, így azt nem kaptam.
Mit tudok ez esetben csinálni?
Végrendeletet semmilyen körülmények között nem fog írni a nevelőanyukám az elvei miatt. 30 éve lakom nála, idős 85 éves.
Arra van lehetőség, hogy a gyámhatóságtól kapjak valami támogatást nevelőanyukám halála után?

Köszönettel: Anna