Válóper előtt!


drbjozsef # 2020.03.21. 20:06

Nemigen hinném, hogy a német lakcímbejelentés rendszerét behatóan ismerné itt valaki. Létesíts magyar lakcímet, ha esetleg még nem tetted volna, hogy megtaláljanak a hivatalos iratok. A német kijelentkezéshez ajánlom a gugli barátot.

Első találata :

https://nemetorszagi-magyarok.de/…teljes-lista

galagonya09 # 2020.03.21. 16:49

drbjozsef

Értem. Az viszont nem világos, a kinti lakcímbejelentésemmel - ami állítólag ma is él - mit kell tennem? Nem jelentkeztem ugyanis ki a bérelt házból. Hogy a párocskám most ott él-e vagy sem, azt nem tudom. Tudja valaki, most mit csináljak? Ki lehet jelentkezni online? Magyar gyökereimet soha nem adtam fel! Köszönöm a választ.

drbjozsef # 2020.03.21. 13:36

galagonya09,

A különvagyon soha. A különvagyon értékén vett vagyontárgy sem.

Egy kivétellel :

4:38.§(3) Az a különvagyonhoz tartozó vagyontárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, ötévi házassági életközösség után közös vagyonná válik.

Ez egy kanapé, egy laptop, egy hűtő. Ilyesmik.

Egyébként vannak ezzel a kérdéssel egyéb gondok is, gondolok itt a "férj ott én itt" és a közös vagyonszerzés gondolatára. Nem is igen látom itt a házastársi vagyonközösséget feltétlenül...

galagonya09 # 2020.03.21. 13:14

Sziasztok!

Az lenne elsődlegesen a kérdésem, hogy a különvagyon mikortól közös? Adott egy rafkós, többszörösen elvállt férj Németországban, én itthon. Az esküvő is itt volt 2017-ben. Gyerek nincs, de feltételezésem szerint vagyon szerzés céljából velem majdnem minden létező kapcsolatot megszakított. Per pillanat komplett idiótának néz. A lakcímét sem árulja el. Ő tudja az enyémet. Mit tudok tenni? Köszönöm a segítséget.

Gonya

drbjozsef # 2020.03.14. 11:19

b.tu,

Nincs "általánosság". Konkrét körülmények vannak, és annak ismeretében kerül meghatározásra a gyerektartás, és a vagyonmegosztás is. Azt se tudjuk, ki mit akar.

Általánosságban megfelezik a vagyont és néhány tízezer forint havi gyerektartást ítélnek meg. Átlagban. Körülbelül.

Válás bejelentése? Mire gondolsz, újsághirdetésre, vagy kidoboltatásra?

b.tu # 2020.03.14. 10:34

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogyan történik a vagyonmegosztás, amennyiben anyuka gyesen lévő anyuka, tehát egykeresős család, kettő közös gyermek van, közös kassza és közös háztartás?
Milyen gyerektartásra lehet számítani nagy általánosságban?
Különköltözéssel meddig érdemes várni, illetve magával a válás bejelentésével? Köszönettel veszem válaszukat!

gumbóka # 2020.03.07. 16:15

Segítséget kérnék...
6 éve indítottam egy válópert, ami a békítő tárgyalás után “lezárult”, mondván megpróbáljuk rendezni a kapcsolatunkat. Nos, nem sok sikerrel.
Most ismét beadtam a vàlókeresetet.
A kérdésem az, hogy az előző per “anyagait” hozzácsatolják a jelenlegihez? Vagy az már elévült? Vagy mi a helyzet vele?
A kedves alperes (férj) kérése mindez.

lajcsó # 2020.03.05. 08:16

Ha nem sürgős, meg bizonytalan vagy, akkor várjál vele egy darabig! Nem lóverseny.
Egyébként nem kell várni az újabb keresettel.

Bella Black # 2020.03.04. 21:58

Jó estét!Ma volt a válóperem,de nem éreztem biztosnak,ezért nem váltunk el!De ahogy véget ért a tárgyalás,rájöttem nagy hibát követtem el!Egy éve külön élünk párommal,nekem már van egy másik párkapcsolatom.Közösmegegyezéssel zajlott tárgyalás.Azóta megbeszeltük a férjemmel hogy nem hoztunk jó döntést hisz válni szeretnénk..Mi a teendő ilyenkor?Mennyi időnek kell eltelnie egy újabb kereset benyújtásához?

klau22 # 2015.08.09. 15:26

Köszönöm, ObudaFan.

ObudaFan # 2015.08.08. 19:24

Elvileg a gyermektartás körében a bíróság hivatalból is vizsgálhatja ennek megfelelőségét, de azért ha egy normális összegben megegyeztek, akkor talán nem kéri.

klau22 # 2015.08.08. 08:29

A bontóper során valamikor szükség lesz erre? Hiszen közös akarattal kerület megállapításra a fix tartásdíj.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.08. 08:19

A keresethez nem.

klau22 # 2015.08.08. 08:04

Közös megegyezéses válás esetén amennyiben a két gyerek után járó tartásdíjat gyermekenként havi fix összegben állapították meg a váló felek, kell-e a bontóperi keresethez csatolni jövedelemigazolást?

köszönöm

klau22 # 2015.08.07. 11:14

A jó választ is köszönöm ObudaFan.

ObudaFan # 2015.08.07. 07:05

XIV. keruleti lakcimmel a PKKB-n kell beadni a keresetet, tehat nem Thokoly utra kell menni.

klau22 # 2015.08.06. 21:31

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

groszfater@gmail.com # 2015.08.06. 16:48

Beütöd a keresőbe "Válóper menete, illetéke 2015"
1400 találat jön, miért kell neked személyesen elmagyarázni melyik busszal éred el a kerületi Bíróságot?

klau22 # 2015.08.06. 15:41

Valaki még esetleg tudna válaszolni?

Köszönöm

groszfater@gmail.com # 2015.08.06. 15:09

igen az mára.már 30 ezer

klau22 # 2015.08.06. 15:03

groszfater, a kollégám szerint a cikk régi, mert pl. az illeték biztos hogy már nem 12.000 Ft.

De nagyon köszönöm a segítő szándékot.

groszfater@gmail.com # 2015.08.06. 14:48
klau22 # 2015.08.06. 14:39

Közös megegyezéssel válunk. Nincs jogvitánk, sem az anyagiakat, sem a gyermekelhelyezést illetően. Most adjuk be a válóperi keresetet.

  1. Van-e közös megegyezéses válóperi kereset nyomtatvány, esetleg beszerezhető ez a bíróságon?
  2. Budapesti, XIV. kerületi állandó lakcímmel rendelkezőként melyik bíróságon adhatjuk be a keresetet?
  3. Hány forint az illeték összege?

Köszönöm.

ObudaFan # 2015.07.21. 20:59

mi a különbség az önálló és a közös szülői felügyeleti jog között?

Közös felügyelet esetén a gyermek nevében a jognyilatkoztokat a szülők közösen teszik meg, míg ennek hiányában ez főszabály szerint csak a kiskorú gyermek nevének meghatározása és megváltoztatása, a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének, huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helyének kijelölése, állampolgárságának megváltoztatása és iskolájának, életpályájának megválasztása vonatkozásában van így. De az új törvény szerint egyébként bármilyen köztes fora elképzelhető, tehát ezek az ügycsoportok bővíthetők.

van e valami jelentősége, hogy a feleségem megcsalt és ezért történik a válás?

Ajándék visszaköveteléssel kapcsolatos tényállásokban lehet jelentősége. És nagyon ritkán figyelembe vehető a gyermekelhelyezés, szülői felügyelet kérdésében is, de ez kivételes.

a gyermektartás megoldható e, hogy én nem fizetek gyerektartást a feleségem pedig a közösen felvett lakáshitelt?

Egyrészt a gondozó szülő hozzájárulása nélkül ilyen jellegű szabályozás biztosan elképzelhetetlen. Másrészt szerintem ha meg is egyeznétek, erősen kérdéses, hogy a bíróság jóváhagyna-e ilyen egyezséget, ugyanis önmagában abból, hogy nem kell lakáshitelt fizetni, még nem tartható el a gyerek.

Egyébként gondolom, hogy ezt a hitelt nem te vetted fel az utolsó kérdésedben említett ingatlan megszerzésére, mert ha az a különvagyoni ingatlanod, akkor a megszerzésére felvett hitelhez a feleségednek nincs köze, sőt, neked kell megtérítened felé az együttélés alatt, tehát vélhetően közös vagyonból fizetett törlesztőrészletek felét.

a házassági szerződést nem kötöttün, több, mint 5 éve vagyunk házasok, az én tulajdonomban lévő, házasság elött szerzett, lakásból követelhet e részt?

Ha jelentős értéknövelő beruházást együtt nem végeztetek az ingatlanon, akkor nem.

sanyee # 2015.07.21. 10:54

Tisztelt Ügyvédek!

Válás előtt állunk. Úgy néz ki talán mindenben meg tudunk egyezni de volna pár kérdés amire nem tudom a választ:

  • mi a különbség az önálló és a közös szülői felügyeleti jog között?
  • van e valami jelentősége, hogy a feleségem megcsalt és ezért történik a válás?
  • a gyermektartás megoldható e, hogy én nem fizetek gyerektartást a feleségem pedig a közösen felvett lakáshitelt?
  • a házassági szerződést nem kötöttün, több, mint 5 éve vagyunk házasok, az én tulajdonomban lévő, házasság elött szerzett, lakásból követelhet e részt?

Segítségüket előre is köszönöm!