öröklés,ingatlan


drbjozsef # 2018.03.19. 05:35

hencerik,

,fizetnie kell hét és félmillió forintot

Ez így önmagában elég fura, jó lenne kibontani ezt a dolgot. Öröklésnél általában pénzt kap az ember, vagy legfeljebb semmit sem örököl ha sok az adósság, de fizetni nem jellemző.
Gondolom, esetleg az ingatlan másikfelének/másikrészének megváltása lehet, de azt meg nem "kell" elméletileg.

nonolet # 2018.03.18. 19:27

hencerik

Az elhalt utolsó lakóhelyén lévő közjegyző az illetékes.

Ezek szerint Szegeden lakott éppen...
Legalábbis a lakcím kártyája szerint.

nonolet # 2018.03.18. 19:25

Júli@

Már megkaptad a választ!

  • közös megegyezéssel

vagy

  • perben

tudsz előrébb lépni.

Tisztázd a tesóval, hogy Ő MIT AKAR!!!, hogy miért kekeckedik.

De alighanem PÉNZT akar TŐLED PLUSZBAN...
99%-ban az a VALÓDI ok ilyenkor.

Aztán, ha megtudtad mi a célja, hát döntsd el, hogy belemész-e?

Mert, ha nem túlzó az igénye,
akkor az még mindig olcsóbb lesz,
mint perrel támadni, ami idő és pénz!

Ennyi.

hencerik # 2018.03.18. 19:01

40 éve Dániában élő unokatestvérem egy házat örökölt féltestvére után. A ház itt van,Magyarországon, ezért egy távoli rokon segít neki az ügyek intézésében, aki azt mondta,fizetnie kell hét és félmillió forintot és jelenjen meg a a májusi hagyatéki tárgyaláson Szegeden, ahová az elhunytat semmilyen kötelék nem fűzi.
Szeretném tudni és tudatni vele, hogy helyes-e ez az eljárás, mire kell fizetnie és miért Szegeden lesz a tárgyalás az albertirsai ingatlan ügyében.
Köszönöm!

Júli@ # 2018.03.18. 16:10

Köszönöm a válaszokat!
Tisztelt Kovács Béla Sándor, ezt mondták, de utánaolvasva sok 100ezer, akár 1M Ft kell, és akár évekig is elhúzódik, ezt nem tudom vállalni. Én nem tudom megvenni, ő nem akarja, patt helyzet van, szándékosan gáncsoskodik, nem lehet vele egyezkedni. Szóban rááll aztán mint utoljára is amikor hozok kp-s vevőt eláll. Ezért kértem tanácsot, mert elkeseredtem.
A részem, vagyis a fele 6-7MFt lenne, nem tudom ezt milyen költséggel és mennyi idő alatt lehetne végigvinni, a lakás üresen áll, jó helyen van és jó fekvésű is.
Köszönöm.

nonolet # 2018.03.18. 15:37

Júli@

De lehet tenni :-)
A megoldás neve: "Közös tulajdon megszüntetése"

  • közös megegyezéssel

vagy

  • perben

(ha legalább az egyik fél elé elég hülye, hogy per kelljen hozzá)

A lehetőségek önként vagy perben megítélve.

  • eladjátok és felezitek a pénzt
  • megveszed tőle az ő részét
  • megveszi tőled a te részed
  • árverés lesz és a MARADÉK pénzen osztoztok
Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.18. 15:11

Pereld be! Ezt még nem mondták?

Júli@ # 2018.03.18. 14:13

Üdvözlök mindenkit!

Olvasgatva, sem találtam megnyugtató megoldás az esetemre.
Többször 20 ezer ide oda és semmivel nem érzem előrébb magam:
Lassan 4 éve örököltük édesanyánk lakótelepi lakását 50/50% arányban a testvéremmel, aki folyamatosan meghiúsítja az értékesítését. Hasonlókat olvastam itt is, tényleg szinte lehetetlen megoldani egy ilyen helyzetet? Tényleg semmit sem lehet érdemlegesen tenni?
Esetleg csak, valahogy áron alul eladni a 50% tulajdonrészt?
Köszönöm a válaszokat!

Immaculata # 2018.03.13. 11:58

Úgy kell felszólítani, hogy határnapot kell adni, és abban leírni, hogy a határnapot követően az ingóságokat értékesíted és az árából levonod az eddigi megőrzés és az értékesítéssel járó költségeket.

Ancsamancsika # 2018.03.13. 11:44

Az ingatlan, amiben a bútorok vannak, csak az enyém! Az édesanyám élt benne, az ő bútorai vannak benne. Amikor meghalt, beköltöztem, hoztam a saját bútoraimat is, úgyhogy most jelenleg egy "raktárban" lakom.
Nekem is útban vannak a bútorok. Pénzt nem érnek, és nem is óhajtok értük fizetni, mert nekem sem kell. Bíróságra sem szeretnék menni...
Többször fel lett szólítva, hogy szállítsa el.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.11. 17:32

Békesség, testvéreim... :)

nonolet # 2018.03.11. 16:22

Már nem először teszi szóvá, hogy miért írok valamiről.

Köze hozzá?!

Velem ne kekeckedjen, akkor nem bántom én sem...

Ennyike.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.11. 11:10

Naaa... Senkivel nem kellene, de Lyonee végképp ne adott okot rá.

nonolet # 2018.03.11. 10:54

Azt minek nevezed, hogy
mindenről osztod az az észt, ha kell ha nem...

A kutya sem kíváncsi rá, hogy mit gondolsz rólam pl.
Szakadj már le rólam vakparaszt!

Anyádnak oszd az észt oké?!

Lyonee # 2018.03.11. 10:37

Azt minek neveznéd, hogy mindenhez hozzászólsz, akár értesz hozzá akár nem? Én grafomániának!

nonolet # 2018.03.10. 12:59

Lyonee

... és a találgatást szóvá tenni ÉPPOLY fölösleges!
Túlbuzgás.

SaireyVMK # 2018.03.10. 12:59

Elnézést. Kicsit félreírtam. Viszterhesnél nem az eladó(más örökös javára lemondó) fizeti az összeget, hanem nyílván az,akinek a javára lemond, és ezért nem az "általa fizetett",hanem a kapott összeg után fizet SZJA-t (amennyiben kell.Szóval ha többet fizettek érte mint a hagyatékiban szereplő érték tulajdoni hányada szerinti érték, és akkor is csak a különbözet 15%-át)

SaireyVMK # 2018.03.10. 12:53

markata 2018.03.07. 22:49
Le lehet mondani az örökségről, DE CSAK MÁSIK TÖRVÉNYES ÖRÖKÖS JAVÁRA. Felteszem a testvér gyermeke nem az(hacsak nem azon szerencsétlenségből,hogy halott a testvér) így ez közvetlen módon nem lehetséges. Először a testvér javára(amennyiben az örökös) kell lemondani az ön örökösi részéről.Majd az öröklés után az örökös testvér dönthet úgy,hogy a gyermekének ajándékozza(illetékmentesen). Ez utóbbi külön eljárás, földhivatali bejegyzés és ügyvédi eljárás szükséges hozzá ,annak költségét meg kell fizetni.

Az öröklésről való lemondás (a fentiek szerinti módon) történhet:

  • ingyen.

ekkor a jogcím ajándékozás lesz, az illetéket pedig annak kell fizetnie akinek a javára történik a lemondás,illetve úgy,mintha közvetlenül az elhunyttól kapta volna(tehát egyenes ági rokonok közötti öröklésnél- szülő-gyermek-unoka-feleség-férj illetékmentes, tehát 0 Ft)
- visszterhesen (vagyis pénzért)
Ekkor a jogcíme adás vétel, ahol az örökségről más örökös javára lemondónak öröklési illetéket(az elhunyttal való egyenesági rokonságnál 0Ft-ot), annak akinek a javára lemondanak pedig ugyanolyan vagyonszerzési illetéket kell fizetnie az így szerzett rész után,mintha vette volna (4%,de az illetékhatóság szabja ki).
Illetve ott a SZJA, (amit az eladó, vagyis jelen esetben a lemondó fizeti) amit akkor kell fizetni, ha a viszterhes átruházás összege(amit fizet érte) az átruházott tulajdoni rész arányának és a hagyatékiban szereplő érték alapján több,mint annak az értéke,akkor a különbözet után 15%-os szja fizetési kötelezettség terheli az így tulajdonrészt szerzőt.

Lyonee # 2018.03.10. 11:38

1 éve kapták meg a hagyatéki végzést.
Pontos információk hiányában felesleges találgatni.

nonolet # 2018.03.09. 20:38

Ezt írta:
"testvérem és én örököltünk 50-50%-ban."

Bár, valóban nem tudható mit ért "saját lakásom" alatt...

Lehet, hogy csak azt, hogy: ő lakja egészében régóta.

Sőt (szerintem) ez valószínűbb, ha a bútorok is benne vannak még.
Amik ez elhalté voltak és maga a lakás is (gondolom).
Így esélyes, hogy ő lakot benne az elhalttal együtt korábban.

Így most a magáénak érzi az 50-50% ellenére is...

Lyonee # 2018.03.09. 11:43

Ezt honnét veszed? Mivel a kérdező a saját lakásáról ír, valószínűleg ezt a részét már lerendezték.

nonolet # 2018.03.08. 21:49

Közben ne feledd, hogy a fél ingatlan az övé!
(ha jól értem)

Amit ő is használhatna, ha bosszantani akarna
vagy pénzt csinálni belőle. mint a tulajdonából.

HA akarna beköltözhetne bele
vagy éppen bérbe is adhatná idegeknek.

- -

Jól értem, hogy...

Jelenleg te ingyen használod
az ő tulajdonát képező fél ingatlan részt IS ?

nonolet # 2018.03.08. 21:42

"pedig ő ezt szeretné"

Hát akkor pedig jobb lenne engedni a vágyának...
HOGY
ésszerű volna valami alkut kötni vele.

Mert addig úgysem lesz vége az ügynek, amíg PÉNZT nem lát a bútorokból, ezt találta ki magának.

Főleg nem lesz békésen vége.

- -

Örököltél egy fél házat.

(szerintem)
100-150 eFt-t megér a nyugalmad, a békesség és az ügy lezárása.

Alkudj meg vele, írjátok meg az adásvételit, fizesd ki és hagy menjen isten hírével a megszerzett pénzével, boldogan.

A bútorokat meg használod tovább vagy eladod amennyiért sikerül, ha neked már nem kellenek.

Több is veszett Mohácsnál.... alapon.

Ancsamancsika # 2018.03.08. 19:52

És nem akarok bíróságra menni, az megint csomó idő, és pénz! Ekkora összegért pláne nem. Én nem tudom, és nem is akarom neki kifizetni, pedig ő ezt szeretné. De 30-40 éves bútorokról beszélünk, amik nekem is csak útban vannak...

Ancsamancsika # 2018.03.08. 19:40

Az érték kb 150000 Ft. nem túl nagy összeg. Csak szóban egyeztünk meg, és természetesen nem akadályozatam. Sőt, még azt is felajánlottam, hogy elviszem neki.