Távoltartás kerese nagyszülökre


hókuszpók100 # 2017.12.06. 13:07

Tisztelt Fórumozok!

Meg lehet-e szüntetni a nagyszülöknek az unokájuk láthatását? Azt tudom, hogy max 60 napig lehetséges távoltartást kérni.

Ha viszont egy hivatalos pszichologiai vizsgálat igazolja, hogy az ellennevelö nem az édesanya hanem a nagyszülök, akkor lehetséges-e biróságon távoltartást kérni hosszabb idöre?

Köszönöm a választ
László

Burn Out # 2017.12.06. 13:09

nem

ObudaFan # 2017.12.06. 14:05

Hozzátartozók közötti erőszaknak minősül

  1. a bántalmazó által a bántalmazott sérelmére megvalósított, a méltóságot, az életet, a szexuális önrendelkezéshez való jogot, továbbá a testi és lelki egészséget súlyosan és közvetlenül veszélyeztető tevékenység,
  2. a bántalmazó által a bántalmazott sérelmére megvalósított, a méltóságot, az életet, továbbá a testi és lelki egészséget súlyosan és közvetlenül veszélyeztető mulasztás (a továbbiakban együtt: hozzátartozók közötti erőszak).

Ha ilyen magatartást folytattak a nagyszülők, lehet távoltartást kérni, ha nem, akkor nem lehet.

hókuszpók100 # 2017.12.06. 14:35

Köszönöm a választ ObudaFan!

Nem tudom hogy a szülöi elidegenités bántalmazásnak minösül-e? Szerintem igen, mégpedig lelki bántalmazásnak.

Az interneten lehet ilyeneket olvasni....
Egyet idézek ezekböl...
,,Érzelmi agresszió lett a szülői elidegenítés"
Kérdés hogy a magyar törvények minek minösitik.

Szülöi / nagyszülöi elidegenitést nem könnyü dolog bizonyitani, de azért nem reménytelen....
Pl. egy pszichiátriai vizsgálattal, vagy objektiv tényekkel. Pl. gyermekláthatas egyszeri vagy sorozatos akadályoztatása tanúkkal bizonyitva.
Szerintem ezek is a gyermek lelkét kárositó folyamatok.

László

ObudaFan # 2017.12.06. 14:49

Igazából azt kellene leírnod, hogy pontosan mi történt.
Mindenesetre egy távoltartási eljárásban, ahol 3 nap alatt kell dönteni, semmi esély szakértői vélemények beszerzésére, vizsgálatára. A szakértői bizonyítással bizonyítható tényeket ebben a vonatkozásban a gyámhatóság tudja vizsgálni a kapcsolattartás szabályozása körében.

hókuszpók100 # 2017.12.06. 16:13

Mi történt??
Következö a helyzet....

Nyolcszor történt rendöri intézkedés 3 honap alatt. Gyermekemet 8x nem tudtam elhozni, mert láthatás idejének kezdetén nem tartozkodott otthon. Anyukája nem biztositotta a láthatást. Bujtatta a gyereket.
Nem egyszer, hanem sorozatosan.

2. foku biroság elrendelte a pszichiátriai vizsgálatot.
Ennek az eredénye fog landolni a biroság asztalán.
Csak reménykedek, hogy az ellennevelés ténye bizonyitott lesz. Gyermekek meghallgatása után a pszichologusok talán megállapitják ezt.

Gyámhivatal azért nem foglalkozik a láthatás akadályoztatásával, ezért nem rendeli el a gyermekláthatás végrehajtását, mert jelenleg nincsen jogerös biroi itélet.
Azért nincs, mert az 1. foku itéletben szereplö gyermekelhelyezést megfellebeztem, ezert megyünk másodfoku tárgyalásra.

László

Vadsuhanc # 2017.12.06. 16:26

És most ehhez, hogy jön a nagyszülő láthatása ?
Kinek rendelték el a vizsgálatát és milyen indokkal ?

Kicsit zavaros amit írsz kedves László.

Burn Out # 2017.12.06. 17:46

kérted, hogy a bíróság ideiglenes intézkedéssel döntsön a kapcsolattartásról?

ObudaFan # 2017.12.07. 05:37

Erre szerintem távoltartást nem lehet elrendelni.

hókuszpók100 # 2017.12.07. 06:33

T. Vadsuhanc!

A pszich. vizsgálatot anyának, apának + két gyermeknek rendelte el a biróság.

Normális esetben a kapcsolattartás a következöképpen müködik, ill. az 1. foku itéletben is ez szerepel.
Páratlan hétvége édesanyáé páros hétvége édesapáé.

Ehelyett páratlan hétvégén a nagyszülöknél van gyermekem agymosáson, az édesanya szüleinél, páros hétvégén az édesanya lakásán un. ,,szinlelt" láthatás folyik.
Ez azt jelenti, hogy bemehetek az édesanya lakásába, de nem vihetem el a gyerekemet a saját lakásomba. Egyszerüen nem száll be az autómba, mert a nagyszülök ellenem nevelték.
Ezt elégeltem meg, ezért vannak a rendörségi intézkedések. Sajnos a rendör sem alkalmazhat kényszeritö intézkedést, csak jegyzeteket készit a tényállásról.
Ha a gyerek nem akar beszállni, akkor nem tudom elvinni.
Mindig ez a vége.

T.Burn Out!
Igen kértem, hogy ideiglenes intézkedéssel döntsön a biróság a kapcsolattartásról?

Egyedüli reményem, hogy a pszich. vizsgálat leleplezi majd a nagyszülöket mint elidegenitöket, ami a birósági tárgyaláson nekem fog kedvezni. Talán....
Szerintem a láthatás akadályoztatása az elidegenités egyik eszköze.

László