Gyermektartásdíj végrehajtása


Adorjan67 # 2022.05.31. 16:13

Másik kérdésem, amennyiben a másik, nagykorú munkaképes, felsőfokú szakképesítéssel rendelkező gyermekem úgy dönt, hogy gépészmérnöki tanulmányait az egyetemen két év után abbahagyja és újra kezdi az alapképzést informatikusi szakon, mennyiben vagyok ezt, mint tartásra kötelezett tolerálni? Kérhetem-e esetében a gyerektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetését? Mennyiben számít ez, a tanulmányok megszakitásának?

Adorjan67 # 2022.05.31. 09:11

Köszönöm! Nem volt világos, hogy Kérhetem-e a gyerektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetését. A rokontartást gondolom majd megegyezés alapján vagy külön perben fogja rendezni a bíróság.

drbjozsef # 2022.05.31. 07:21

nappali tagozatos, hallgatói jogviszony esetén 25 éves koráig.
Ezt elsősorban, normál esetben, csak az első adott szintű végzettségig kötelező. Ha a második, azonos végzettséget adó szakmájában tanul, akkor már nem feltétlenül.
A továbbtanuló nagykorú gyermek fejezetben a hátrányos helyzetre nem szerepel passzus.
Arról már nem is szólva, hogy ha anyuka szerint nem is munkaképes, akkor rá ez a passzus egyáltalán nem vonatkozik :
4:220.§ (1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra...

Legfeljebb a rokontartás általános szabályai szerint, a 4:205.§ (4) alapján kötelezhető rá, de akkor a feltételek fennállása esetén akár korhatár nélkül is.

Szóval van itt egy kis ellentmondás a foglalkoztatható - nem foglalkoztatható szempontból.

papinianus88 # 2022.05.31. 06:44

nappali tagozatos, hallgatói jogviszony esetén 25 éves koráig.

Adorjan67 # 2022.05.31. 06:10

Jó napot kívánok!

Gyerektartásdijjal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Tartásdíjat fizetek nagykorú autista gyermek után. Anyukája szerint 70%-osan rokkant, nem foglalkoztatható. Ennek ellenére felvették szakiskolába, a második szakképesítését fogja megszerezni ha végez. Az állam hármat támogat. Kérdésem, hogy meddig kell még fizetnem a gyerektartásdíjat?

Majordomus # 2022.05.12. 17:25

Egyszerübb lenne ha felhívnád,mert neki is olcsóbb lenne ha önként fizetne.

gyorgyi79 # 2022.05.12. 12:02

Sziasztok!

Tavaly októberben beadtam a bíróságra a végrehajtási kérelmemet a gyerektartás miatt, apuka felé. Mivel Németországban dolgozik az Igaszságügyi Minisztériumnál van az ügy. Onnan már visszajeleztek, hogy meg van apuka, és, hogy behajtható az összeg. Azt szeretném kérdezni, hogy járt-e már így valaki? Mire számíthatok, mennyi idő mire megkapom a pénzt? köszönöm a válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.03. 12:34

Tartásdíj közokiratba foglalásával van mód egyidejűleg kérni a havi állandó munkabér letiltást?
Ha nincs végrehajtható határozat, akkor lehet úgyis.

szlyagnes (törölt felhasználó) # 2019.11.03. 11:31

Tisztelt Jogifórum!
Volt élettársam gyermekünkkel kapcsolatosan tartásdíj fizetését vállalta. Közben elárverezték egy devizahitel kapcsán az ingatlanát és a fennmaradt hiteltartozását végrehajtják munkabér letiltással! Emiatt nem tudja nekem fizetni a gyerektartást. Ő vállalta, hogy hozzájárulna, hogy fizetéséből a javamra letiltsák a gyerektartást, mellyel fizetése 50%-át tilthatnánk részemre, így az megelőzné a banki letiltást. Van-e mód arra, hogy egy tartozásismerő nyilatkozattal vagy más formában folyamatosan letiltsák a tartásdíjat (visszavonásig) a béréből és ne kelljen időközönként fix összegekre FMH-t vagy más vegrehajtást kezdeményezni? Tartásdíj közokiratba foglalásával van mód egyidejűleg kérni a havi állandó munkabér letiltást? Köszönöm válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.12. 09:20

Ha az a kérdés, akkor a tartásdíj összegének a megváltoztatását bármikor lehet kérni a bíróságtól. Jósolni viszont elég kevesen tudnak itt. Így hirtelen senkit sem tudnék mondani...

Immaculata # 2019.10.10. 19:29

Eldöntheted, hogy beállsz volt feleségként a volt feleségek mellé és osztozkodhatsz a 40%-on, vagy befejezed a számolgatást és békében élsz a maradék 60%-kal.

glitter # 2019.10.02. 09:58

Köszönöm a válaszokat.

gerbera317 # 2019.10.02. 09:09

A 7. § (3) a) pont utolsó fordulata alapján gyakorlatilag bármilyen számlaegyenleg végrehajtás alá vonható inkasszóval. Ha pedig mégsem, akkor még mindig le lehet foglalni követelésként.

drbjozsef # 2019.10.02. 08:50

Tekintve, hogy a törvény engedi a hitelkeret terhére is az inkasszót (hacsak a 2009. évi LXXXV. 62§(2) szerint nem tiltja le a számlatulajdonos a banknál előre), ezért a bankszámlához tartozó ilyen technikai alszámlákról szerintem simán lehúzza a bank az átutalandót.

oligaliga # 2019.10.02. 08:48

Ha fizetési számlának minősül, akkor az alszámlára és a netszámlára is lehet végrehajtást vezetni.

glitter # 2019.10.02. 08:46

Netszámla. Csak internetes vásárlásra lehet használni.

wers # 2019.10.02. 08:42

Milyen az az internet számla?

glitter # 2019.10.02. 08:20

T. Fórumozók!

Végrehajtási eljárásnál bankszámlára történő inkasszó esetében mi vonatkozik az alszámlára vagy internet számlára? Arra is tud a végrehajtó inkasszót tenni vagy csak a főszámlára?

drbjozsef # 2019.07.20. 10:23

kisbaglya,

Magyar bíróság végzését EU-n belül a külföldi végrehajtó végrehajtja. Ha bejelentett állás, nem számít, hogy közvetítik, vagy kölcsönzik.
Indítsd el a végrehajtást minél előbb.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.20. 08:06

Ha bejelentett állása, jövedelme van, akkor levonják azt Ausztriában is.

Előbb utóbb pedig végrehajtható szabadságvesztést fog kapni, ha nagyon makacskodik. (Persze, akkor aztán tényleg nem lesz jövedelme.)

kisbaglya # 2019.07.19. 23:53

Tisztelt Ügyvéd nő/úr!
A problémám a következő: 2015 - ben váltunk el. Van két gyermekünk akik után 100.000 ft gyermektartás van megállapítva. Sajnos volt férjem nem fizeti a tartásdíjat, emiatt két év próbaidőt kapott és visszamenőlegesen 2 év elmaradt tartásdíj megfizetésére ítélték. 1 éven keresztül a havi tartásdíjnak megfelelő összeget az ő szülei rendeztek, amit már ők sem fizetnek ettől a hónaptól. Természetesen az elmaradt tartásdíjból sem kaptam semmit és a gyerekekkel sem tart semmilyen kapcsolatot. A kérdésem az lenne, ha most bírósághoz fordulok milyen büntetést szabhatnak ki, mivel fizetni biztosan nem fog. Ausztriában dolgozik de nem vonható le összeg, mert egy munkaközvetítő cég által foglalkoztatott és nincs semmilyen vagyontárgya vagy ingósága.Segítségét előre is köszönöm!

gerbera317 # 2019.07.14. 09:46

Előbb azt kellene eldöntened, mit akarsz: megbüntetni őt, vagy gyermektartást?

D.Norbert # 2019.07.14. 09:13

Tisztelt ügyvéd úr/nő!
Közel 8 év pereskedés után nálam helyezték a gyermeket
.Renderesen vonták tőlen a tartásdíjat mindaddig míg a bíróság nem ítélte nekem a gyermeket .Gyerektartásdíjat nem fizet a volt feleségem.Amikor a bíróság kötelezte őt a fizetésre lelépett külföldre.Közel 1.300.000 Ft tartozást halmozott fel ,de nem tudják tőle behajtani ,mert tartózkodási helye nem Magyarország.Végrehajtás van ellene.Rendőrségen feljelentést tettem,ügyészségen végrehajtónál már voltam ,de nem lép senki az ügyben .Mindenhol csak egymásra mutogatnak ,hogy ez a másik feladata nem az övék.Kinek lenne a feladata megkeresni őt "esetleg körözést kiadni ellene" vagy " EU -ban felkutatni őt".A lányom ebben az évben lesz 18 éves. 4 éve a láthatást sem gyakorolja az anyja,de még a kapcsolatot sem tartja a lányával.Mit tudok tenni és hová forduljak segítségért?Hogyan jutunk a pénzünkhöz?

aprilismajus # 2019.07.06. 13:40

Tisztelt Dzsasztin1, kiskorú gyermek tartása iránt indított perben kérni kell a tartási kötelezettség megváltoztatását.

Dzsasztin1 # 2019.07.06. 12:32

Tisztelt ügyvéd úr/nő.
Az elmult 4 évben külföldön éltem/dolgoztam(UK). Idén Februárban költöztm haza, a jövedelmem drasztikusan megválltozott. Ezért a bíróság álltal meghatározott gyermektartásdijat(75,000 Ft) nem tudom fizetni, csak (40,000 Ft)-ot ez már több mint a fizetésem fele.
Kérdésem, hogy milyen problémám keletkezhet ebből?
Válaszát előre is köszönöm.