névváltoztatás


monalisa1 # 2010.11.14. 16:57
mazsi1776 # 2010.11.05. 08:46

Köszönöm a segítséget.

pazs # 2010.11.04. 16:36

mazsi1776: jól sejted, mindenütt (bankok, földhivatal, munkahely, cégjegyzék, ha céghez van közöd, sőt összes irat cseréje - forgalmi engedély, személyi igazolvány, tajkártya, útlevél, adókártya, lakcímkártya) be kell jelenteni a változást.

raffi: sajnos -né nem lehetsz, de a vezetéknevének felvételét valószínűleg engedélyezik.

Maya1982: valószínűleg igen. Főleg, hogy nem y-nal írnád :)

mazsi1776 # 2010.11.04. 15:32

Sziasztok!
Nem rég kaptam választ arra, hogy tudok-e nevet változtatni, úgy is, hogy nem váltam még el. A választ köszönöm, de felmerült benne még egy kérdés ezzel kapcsolatban. A házunk közös néven van a férjemmel, vajon az ingatlan tulajdoni lapján is kell nevet változtatni? És ha van közös banki tartozásunk annál mit kell tenni? Kell egyáltalán tenni valamit?
Köszi
Mazsi

raffi # 2010.09.26. 07:10

Abban kérném segitségüket hogy az élettársam meghalt 1 hónapja,az esküvőt terveztk de már nem sikerült.Én az Ő nevét szeretném elvenni pl.Kissné ...Utólag ez lehetséges?Sokat jelene üdv.Raffi

Maya1982 # 2010.09.24. 07:36

Üdvözlök Minden kedves Fórumozót!
Én egy középső keresztnevet szeretnék felvenni a hivatalos keresztnevem elé. Ez egy magyaros írásmódú, nem idegen hangzású név: Maja. Gyerekkoromban becenévként ragadt rám, azóta szinte mindenki így szólít, de mivel az eredeti keresztnevemből egyenesen nem következik, hivatalos helyeken, bemutatkozáskor megnehezíti a dolgom a folytonos magyarázkodás. Fentiek miatt szeretném, ha a hivatalos irataimban is ez a keresztnév szerepelne. A kérdésem, mekkora eséllyel hagyhatják jóvá a fenti indoklással e név felvételét.
Köszi előre is a választ,
Maja

mazsi1776 # 2010.09.14. 08:07

Köszönöm agyors segítséget

Üdv. Mazsi

Korall54 # 2010.09.14. 06:15

Mazsinak

Tehát nem kellett a férjem beleegyezése.


Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # 2010.09.14. 06:14

Mazsinak

Én 5 évvel ezelőtt tettem meg ezt a lépést válás nélkül. Bementem az anyakönyvi hivatalba, bejelentettem a szándékomat. Nem kellett hozzá semmi, csak megkérdezték, hogy válás miatt kérem-e.Mondtam, hogy nem, a házasság továbbra is fönnáll.Úgy emlékszem 5 ezer illetékbélyegért csináltak új házassági anyakönyvi kivonatot, amibe az új házassági nevet írták be, azaz a lánykori nevemet.Ezután csináltattam új személyit, majd taj-kártyát, adókártyát. Minden simán és gyorsan ment, kb 6 hét múlva megvoltak az okmányok.

Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

mazsi1776 # 2010.09.13. 11:27

Sziasztok!

Én még nem váltam el, de szeretném újra a lánykori nevemet viselni. Lehetséges? Kell a férjem beleegyezése?
Köszi előre is a segítséget.

sagit # 2010.08.25. 04:01

Hát tudod ha a pénze kell addig legalább kelljen a neve is...

Szabina_01 # 2010.08.24. 12:42

Szia!

Adig köteles fizetni még én iskolába járok és nappali tagozatos vagyok

Tordesillas # 2010.08.23. 19:50

Önmagában a névváltoztatás nem befolyásolja szerintem a tartásdíjfizetési kötelezettséget, a nagykorúság már komolyan befolyásolja.

Szabina_01 # 2010.08.23. 17:54

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 18 éves vagyok, szeretném megváltoztatni a vezeték nevemet mert egyszerűen nem vagyok büszke arra az emberre akitől kaptam. Állandó hazugságok nem köszönöm nekem az utcán más gyerekét neveli rám meg az öcsémre 12 éve kaput sem nyitott. De viszont fizet gyerektartást. Az lenne a kérdésem ha én megváltoztatnám a vezetéknevemet azok után is járna a gyerektartás?

Köszönöm, Szabina

csufi99 # 2010.07.29. 18:00

Itt egy kis segítség olvasható:
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/…0091202.html?…
Legegyszerűbb bemenni az anyakönyvezetőhöz, személyi iratokkal, anyakönyvi kivonattal(kivonatokkal), s megbeszélni, illetéket kell elróni és ezután minden személyes okmányban átvezetni, vagy újat kérni az okmányirodában, minden után illetéket kell fizetni, össszsenben kb. átlag 15-20 ezer Ft lesz a költség.

Arisa # 2010.07.29. 12:09

Sziasztok!
Szeretném tudni, ha özvegy lettem, megváltoztathatom-e a nevemet.Amikor férjhez mentem, még nem volt rá mód, hogy a férj nevével a lánykori neven is megmaradjon.
Pl:Horváth Péterné helyett: Horváthné Kiss Mária
Válaszotokat köszönöm.

kidon5 # 2010.07.27. 11:59

Sziasztok,

22 éves vagyok és meg szeretném változtatni a születési vezetéknevemet ill. a második keresztnevemet szeretném eltörölni.
Lenne pár kérdésem a névváltoztatással kapcsolatban:

1, Jelenleg érettségi(a felvételi tantárgyakból újraérettségiznék) és felvételi előtt állok (2011-ben szeretnék jelentkezni a felsőoktatásba). Ha megváltozik a nevem, akkor az eddig elért nyelvvizsgámat és érettségimet ugye újra ki kell kérnem az új nevemre ?

2, Ha szeptember elején elintézem, akkor november környékén meg lesz az új személyim, hogy elkezdhessem az OM azonosító,TAJ kártya stb kiváltását ?

3, Azt írtátok, hogy a nyomtatványon indokolni is kell a változtatást. Ezt mennyire részletesen kell megadni ? Pl. Családon belüli problémák miatt az elég vagy jobban ki kell fejteni?

4, Ha megváltozik a nevem, akkor a régebbi eredményeimet(érettségi, nyelvvizsga) mi alapján kötik hozzám ? A születési név megmarad ?

5, Névváltoztatás után új anyakönyvi kivonatot kell kérni ?

6, Elég csak bejelentkezni és elmondani a problémámat, utána megkapom a nyomtatványt ?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

kidon5

monalisa1 # 2010.07.18. 16:33

Az idézett link nem jelenik meg, de ha a gugliba beírod a "névhasználat szabályai" kifejezést, az első találat ez lesz. Aztán ott jó hosszan taglalják a témát - jó olvasását.

Üdv.

monalisa1 # 2010.07.18. 16:31

horvathb7

Valószínűleg annak nincs akadálya hol felvedd pl. a Sczhwarz nevet - vagy hasonlók, ennek valahol a net-en bizonyára van egy táblázata, próbálj a Goorgle keresőben keresgélni.

Amúgy én a következőt találtam, mindjárt a legelején a névhasználat szabályairól:

http://www.cegvezetes.cegnet.hu/…at-szabalyai

A magyar előírások szerint elől van a családi név., ha esetleg megkapnád az osztrák állampolgárságot akkor az ottani előírások szerinti használat...

Az egyik rokonom hosszú évek óta Ausztriában dolgozik és őt ott mindenki Jozef Kovacsnak szólítja, és ekként is írja alá ott a nevét.

ml.

horvathb7 # 2010.07.17. 16:27

Kedves Monalisa!

Köszönöm a választ, de a kérdésem inkább arra irányulna, hogy ezt a nevet amit fel akarok venni, milyen eséllyel engedélyezik. Van e gyakorlata annak hogy külföldön élő magyar, idegen nevet vesz fel.
Válaszodat előre is köszönöm.

monalisa1 # 2010.07.17. 15:09

A "... miként mondja a nevét" mondatrésznél "a" nevét szó után a vessző lemaradt.

monalisa1 # 2010.07.17. 14:35

Az hogy egy 5 éves gyermek miként mondja a nevét a bíróság előtt gyenge érv - nehogy csalódás érjen!...

Próbálj az apával beszélni, és őt meggyőzni kérj segítséget a családban, a rokonságban - vélem ekként előbbre jutsz "a" problémánál.

Klassz ha valakinek kettős vezetékneve van., egyedi, extravagáns.

monalisa1 # 2010.07.17. 13:35

Sajnálatos egy eset. Akkor nincs más mint az apai vezetéknév következetes "belevésése" a gyerkőc kobakjába.

Írtam: végső soron bírósághoz fordulhatsz., meghallgatják mindkét szülőt aztán döntenek: helyettesíthető-e az apai hozzájárulás vagy sem.

Csak külön és halkan: nem biztos hogy megéri "a" harc az apa ellen, a gyermek bő évtizeden keresztűl kényszerűen összeköt még benneteket...

ml.

monalisa1 # 2010.07.17. 13:13

Sőt, ha úgy dönt, onnantól csak és kizárólag az anyai vezetéknévet használja - lent körülírt kérelem jóváhagyása alapján.

monalisa1 # 2010.07.17. 13:10

Fordulj a gyámhivatalhoz., végső soron a kérdésben a bíróság dönt: helyettesítheti az apa beleegyező hozzájárulását.

A gyermek 18. életéve betöltését követően saját maga dönthet ezen kérdésben, akkor már semmiképp nem lesz szükség az apai szígnóra.