Apasági teszt


littlered # 2009.08.26. 13:48

abban mi a rossz hogy valaki fizeti az apasági vizsgálattal kapcsolatos költségeket? nem értem egyébként?

_Wasp_ # 2009.08.26. 13:21

hát igen

viszont akik olvasták az ajánlatot, most már azt is olvasták, hogy legyenek óvatosak. innentől az ő felelősségük a gondos eljárás. :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

littlered # 2009.08.26. 13:17

Nincs benne titok:)

de természetes sőt érthető az alapvető gyanakvás:)

_Wasp_ # 2009.08.26. 13:09

hazudnék, ha azt mondanám, hogy életszagú a dolog, de sose fogom eszerint megtudni a nagy titkot....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

littlered # 2009.08.26. 13:02

Ez nem átverés!

Akit érdekel ez a lehetőség az jelentkezhet. Valóban ingyenes! és van több lehetőség is, nem csak a felsorolt három alternatíva...vannak akik segítenek másokon!

Minden jót!

az érdeklődök jeletkezését továbbra is várom a megadott e-mail címre!

Üdvözlettel: Kis Piroska

_Wasp_ # 2009.08.26. 12:44

ezt már mások is ajánlgatták ezt itt a fórumon. engem csak az érdekel, hogy mitől lesz ingyenes. valaki dolgozik vele, anyagot használ fel.
Ezt valakinek ki kell fizetni.
Aki kifizeti az lehetne:

  1. az állam valamiféle támogatás formájában (nem tudok ilyenről, de miért ne?) ez esetben nem kellene titkolni.
  2. a vizsgálatot kérő (ez esetben átverés az ingyenesség)
  3. az ellenérdekű fél.

lát valaki más egyéb lehetőséget?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 11:50

Khmmm. Százezres költségű DNS-tesztet végeznek grátisz, de gmail-címet adnak meg elérhetőségként...

_Wasp_ # 2009.08.26. 11:44

engem érdekelne, mitől lesz ingyenes egy fizetős szolgáltatás.... (pl meg nem állapított apaság esetén a pervesztessel fizettetik meg vastagon?)

nem lehetne ezt itt elmagyarázni?

ha nincs benne átverés, akkor biztos lenne sok érdeklődő, de ezek az ingyenes ajánlatok mindig igen gyanúsak.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Grád András # 2009.08.03. 08:38

Kedves Fokker70!

Alap: 1 kérés - 1 topik. Nem feltenni ugyanazt több helyen, mert attól nem kap jobb választ!


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

fokker70 # 2009.08.03. 08:08

Szép napot kívánok mindenkinek!

Hat éve élek külön az élettársamtól. A gyereket nem láthatom, mert nem engedi, gyerektartást fizetek. A gyerek 15 éves, ha felhívom telefonon azt mondja, hogy nem akar velem beszélni, vagy, hogy most nincs ideje. A ballagására sem kaptam meghivót, az anyuka nem engedte.

Abban a faluban ahol élek felröppent a hír és szinte mindenki azt mondja, hogy nem veszem észre azt, hogy ez nem is az én gyermekem hanem az XY-é.
Lehet benne valami igazság mert csak annak nem tartotta oda a volt élettársam akinek nem kellett.
Elköltözni is úgy és azért költözött mert terhesvolt egy másik férfitól.

Szeretném megtudni, hogy az én gyermekem - e vagy sem?
Hol kell elkezdeni? Kell az anya hozzájárulása vagy a bíróság elrendeli?

Minden választ előre is köszönök

_Wasp_ # 2009.07.29. 13:18

a mérgelődéssel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, a többivel pedig annyi költséget kell mondanod, amennyi valóban volt.

A bizonyítás egy másik kérdés, ha és amennyiben vitatja a hölgy, hogy pénzt kapott tőled, akkor annak megtörténtét valahogyan (pl tanúval, okiratokkal) valóban igazolnod kell, hiszen ha nem tudod, akkor pervesztes leszel.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

XyCyByN # 2009.07.29. 13:14

Szia! - KÖszönöm a gyors választ!

Tehát akkor, ha jól értem (de kérlek javíts ki, ha nem), a következő bírósági tárgyaláson (ha lesz - bár remélem nem) előállhatok azzal a panaszommal, hogy engem becsaptak, és visszakövetelem az általam adott pénzt?! - ezzel a baj csak az lehet, hogy az egész összegről nem tudok bizonyítékot mutatni, hogy átadtam csak kb.:40.000 Ft-ról!... És még az is kérdésessé teszi a dolgot, hogy az utolsó tárgyaláson én minden követelésemtől elálltam.
Valamint az ügyvédi költségemet, és stb. költségemet is "ráterhelhetem", és erre mekkora összeget mondhatok? Mert ugye utazási költség ide-oda, stb...
Lenne mit idesorolnom, plusz még a méreg, amiért így meghurcoltak!

Köszi a "segítséget"!

Üdv:EvN

_Wasp_ # 2009.07.29. 12:47

a kártérítés az okozott kár értékéig terjedhet. Ilyen például, ha az ellenérdekű fél pervesztes lesz, akkor a költségeidet meg kell hogy térítse. (utazás, munkából kiesés, illetékek, ügyvédi díjak, stb.)

Ha pedig adtál a lánynak 150.000 Forintot, a vélt gyermekedre tekintettel, de utólag az apaságod kizárttá vált, akkor erre hivatkozva utólag azt is visszakövetelheted. Ez viszont nem "kártérítés".


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

XyCyByN # 2009.07.29. 12:38

Szebb napot!

A pert az Anyához+gyermekhez legközelebb álló gyámhivatal indította, anno 2007-ben a gyermek születése után! Természetesen nem tettem apai elismerő nyilatkozatot,mert szinte biztos voltam abban, hogy a lánynak mással is volt nemi-vagy nem nemi kapcsolata.
Elkezdődött a folyamat, mindenhol elfogúltság a gyermek mellett, amit meg is értek, de ezért emberség is létezik! No de lezajlott a dolog, elálltam mindenféle követelésemtől, csak hagyjuk már egymást békén alapon gondoltam, jobb lesz ez így! (Holott én ennek a lánynak legalább 150.000 Ft-tal támogattam az orvosi ellátátsait!)
Erre tessék: Megint kezdődik minden előröl? - Remélem nem!
Viszont amit írtál, hogy követeljek tőle anyagi kártérítést (nem emléxem pontotsan, hogyan is fogalmaztál), ebbe érdemes volna belevágnom? Mert engem nem érdekelne az a pénz, csak már tényleg legyen vége ennek az egésznek!
És ha lehetne visszakövetelnem pénzt, akkor mennyit lehetne?

KÖszi a válaszokat! Üdv.:EvN

_Wasp_ # 2009.07.29. 08:17

Ezt csak te láthatod az iratokból. Ki indította az eljárást? Miért? Igazat mondott?

most álljunk neki találgatni? felesleges.

Ettől még nem lenne rossz a rendszer, de mindig vannak akik nem tudnak beletörődni a döntésekbe, és minden eszközt megragadnak, hogy a másik fél életét megkeserítsék.

Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy a költségeidben való marasztalást kérni kéne a másik fél felé.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.07.29. 08:17

Ezt csak te láthatod az iratokból. Ki indította az eljárást? Miért? Igazat mondott?

most álljunk neki találgatni? felesleges.

Ettől még nem lenne rossz a rendszer, de mindig vannak akik nem tudnak beletörődni a döntésekbe, és minden eszközt megragadnak, hogy a másik fél életét megkeserítsék.

Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy a költségeidben való marasztalást kérni kéne a másik fél felé.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

XyCyByN # 2009.07.29. 06:17

Sziasztok!

Megidéztek, mint egy jó kis szellemet! Tegnap volt ez a kis "manőver",lezajlott! De azért érdekes kis dolog ez! - Az ügyintéző benn a gyámügyön szinte szószerint ezt mondta, idézem: "Én még ilyennel nem találkoztam! - Ha valakinek az igazát már egy DNS vizsgálat eredménye is bizonyítja, nem lehet, nem szabad újra ez ügyben meghallgatni! - Természetesen ha egy újabb apa van megjelölve, akkor igen, de egyébként NEM!" Én is úgy gondolom, hogy az "Állambácsi" nem olyan tobák, hogy ebben az ügyben már felmerűlt költségeket megduplázza magának! (Gondolok itt az újabb vizsgálatra, mert ugye az előzőt is a pervesztesnek - a gyermeknek kellett volna fizetni...) Természetesen köszönöm a választ, azért még mindíg aktuális a kérdés!
  • MIÉRT van ez az egész Herce-hurca előről kezdve?!

Szebb napot: EVn

_Wasp_ # 2009.07.28. 16:04

egy rövid és velős válaszom lenne: azért kell megjelenned, mert megidéztek.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

XyCyByN # 2009.07.28. 15:20

Szép napot kívánok mindenkinek!
Egyetlen rövid és velős kérdésem lenne felétek hozzátok, és ebben szeretném a segítségeteket kérni!
A helyzet a következő volna:

  • Kb. 2009 Március hónap végén jogerőre emelkedett az ellenem indított apasági per során, hogy: „Nem lehetek én a gyermeknek az Apja“

Erre most (ugye már Július végét írunk), kaptam a Legközelebbi városi gyámhivataltól egy Idézést, hogy jelenjek meg, az X.Y.Z. családi jogállásának rendezése ügyében! Felháborító!!!

  • De miért kellene megjelennem ismét, amikor a dolog már jogerőre emelkedett! Egyszerűen nem értem, és nagyon bosszant!

Ez ügyben kérném szépen mihamarabbi segítségeteket!
Köszönettel: EvN

_Wasp_ # 2009.07.28. 11:32

a költségeket végső soron a pervesztes állja, szóval nagyjából mindegy, hogy kér e még egy tesztet a bíróság. Vagy megállapítja az apaságot az első teszt, és akkor nyilván az apa inkább eláll a pertől, csakhogy olcsóbb legyen a dolog, vagy kizárja az apaságot, ekkor a pervesztes anya fogja fizetni a tesztet, ha ragaszkodik hozzá.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

mezosi # 2009.07.28. 11:26

Még egy kérdésem lehetne,hogy akkor a mi teszt eredményünk nemlesz jó a biróságnak,újat fognak kérni?Már csak a pénz miatt kérdem.Merthogy kifizetjük amit magunknak csinálunk meg,és ha nem felel meg a biróságnak ők is kérnek egyet egyet,akkor azt is kikell fizetni.
Mit jelent,hogy igazságügyi szakértőt fog kirendelni?Már bocsánat!

ObudaFan # 2009.07.25. 09:18

A bíróság igazságügyi szakértőt fog erre kirendelni.

mezosi # 2009.07.25. 08:16

Köszönöm a gyors választ!
Ha mi megcsináltatjuk az apasági vizsgálatot magunknak,a papírra a teljes nevünket írjuk,mert valahol csak jeligéket kérnek,az ügyvédeknek elég lesz az eredmény,merthogy válunk is, vagy a bíróság is külön fog kérni egy vizsgálatot?

ObudaFan # 2009.07.24. 20:24

mezosi

Akkor ő pert indíthat az apasági vélelem megdöntése iránt, aminek a végén a gyermekkel kapcsolatos jogai (pl. kapcsolattartás) és kötelezettségei (pl. tartásdíj fizetése) megszúnnek.

ObudaFan # 2009.07.24. 20:18

skrisz

De, ha nincs vélelmezett apa, akkor indíthatsz apasági pert.