Segítség!


vastag.eszter # 2023.09.20. 15:54

Tisztelt Koltozo2018!

Kérem jelölje meg, hogy pontosan mely hozzászólások törlését kéri - hogy azok melyik témában találhatóak, illetve hogy pontosan milyen időpontokban lettek közzétéve. Pontosítás nélkül sajno igen nehéz azokat megtalálni.

Köszönettel,

A Moderátor

Koltozo2018 # 2023.09.09. 09:13

Tisztelt Jogi Fórum, szeretném kérni hozzászólásaim, témáim és profilom végleges törlését. Köszönöm

igazsag kereso # 2016.10.27. 13:31

Harmadszor irom be üzenetemet, de mindig eltűnik.

igazsag kereso # 2016.10.10. 17:00

Tisztelt Dr. Attika!
Nagyon köszönöm részletes tájékoztatását. A Pp.263. §. (2) bek.-nek megfelelően "a perújítás alapjául szolgáló tények" összefoglalásával "és azok bizonyítékai" mellékelésével ké- szült beadványomat, az ön tájékoztatásából számomra kiderült a bírósági titkár nézte meg és mondta adjam be a polgári iro dán. Más nem került szóba. Az én hibám, hogy ott, akkor nem érdeklődtem a részleteket illetően. Mégegyszer köszönöm tü-relmét és segítségét.

Dr.Attika # 2016.10.10. 15:04

Ön sem tért ki arra, hogy büntető vagy polgári eljárásban terjesztette elő a perújítási kérelmet. Büntetőeljárásban cca. 9 hónap. Polgári eljárásban lehet rövidebb. Nyilvánvalóan a bírósági titkár tájékoztatta, hogy a kérelem nem elegendő. A perújítás megengedhetősége kérdésében még külön fog dönteni a bíróság. A határidőt az is befolyásolja, hogy megengedhetőnek tartja vagy sem. Ha nem, akkor a fellebbezési eljárás még több hónap lehet, ami az elbírálási határidőt növeli.

Nikolett85 # 2016.10.10. 14:55

Tisztelt Jogi Fórum szerkesztőség!

Az alábbi panasz kapcsán szeretném a segítségüket kérni:

kb 8 napja rendeltem az internetről ( megveszed.hu) egy terméket, szeretnék élni az elállási jogommal, azonban nem válaszolnak e-mailre sem telefonra sem, továbbá a visszaküldést 3200.-ft-ra állapították meg a honlapjukon- ezt megtehetik? mikor a csomagküldésért 990.-ft-ot fizettem. ( tudomásom szerint csak a csomagküldés díját kell kifizetnem)

Mit tudok ilyenkor tenni?

Sajnos korábbi levelemre sem válaszoltak, csak automatikusan küldték a csomagot, ami sajnos át lett véve.

Válaszukat megköszönve,

Üdvözlettel:
Nikolett

igazsag kereso # 2016.10.10. 14:48

Tisztelt Dr. Attika! Köszönöm tájékoztatását!Arra azonban nem tért ki, tapasztalata szerint a döntés általában mennyi idő múlva derülhet ki.A választ előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2016.10.10. 13:35

"Perújra felvétel ügyében jártam az I. fokú bíróság panasznap ján, ahol az engem fogadónak bemutattam az általam készített beadványt, valamint az abban foglaltak bizonyítékait. Alkal masnak tartotta a beadásra és az meg is történt."

Tisztelt Kérdező! Ebből ne vonjon le messzemenő következtetést. Beadásra minden beadvány alkalmas, ha azt írásba foglalják. Nyilvánvaló, hogy a bírósági titkár az alapügy ismerete nélkül nem tudhatja, hogy eredményes-e. Nem akarom lelombozni, de a titkár csak lerázta Önt.Ettől függetlenül még lehet eredményes a perújítási indítványa.

igazsag kereso # 2016.10.10. 06:50

Perújra felvétel ügyében jártam az I. fokú bíróság panasznap ján, ahol az engem fogadónak bemutattam az általam készített beadványt, valamint az abban foglaltak bizonyítékait. Alkal masnak tartotta a beadásra és az meg is történt. Érdekelne, kb. mennyi idő mulva értesülök a befogadásra vonatkozó hiva talos döntésről. Olvasva "Gerbera" általi, valamint a hozzá csatlakozó ügyvédi elmarasztalást, remélem akad olyan szakem ber, aki korrektebb, segítőbb tájékoztatást ad. A választott ügyvéd perbeli tevékenységében csalódva, a hozzá nem értő számára igen kiábrándító az ilyen válasz.

pukkancs # 2014.07.28. 17:09

Tisztelt szerkesztőség! Szeretnék segítséget kérni a fórumban, de nem tudom , hogy lehet ott hozzászólást beirni, csak jelen rovatban jelenik meg az új hozzászólás rovat.
Ingatlanfedezet, kezesség témakörben szeretnék segítséget kérni? Hogyan tudok a fórumban belépni? Segítségüketköszönöm!

Vastag Eszter # 2014.02.18. 14:48

Tisztelt Zora19, Tisztelt Felhasználók,

Munkatársaink folyamatosan dolgoznak a Jogi Fórum, és ezen belül is a fórum zavartalan működése érdekében. Kérjük szíves türelmüket, és - esetleges hosszabb várakozási idő esetén - megértésüket.

Üdvözlettel,

Vastag Eszter
szerkesztő
Jogi Fórum

Zora19 # 2014.02.18. 14:08

Üdvözletem!

Érdeklődnék, hogy új felhasználónak, mennyi időn belül jelentetik meg a moderátorok az írását, esetlegesen hozzászólását?

Választ előre is köszönöm!

bibolyc # 2014.02.16. 12:38

Üdvözletem!

Senkitől nem kapok választ :((-.
Volt egy kérésem, hogy töröljék a két kérdésemet. Volt, hogy email címre írtam a kérdést, szerkesztőnek, de nem reagáltak rá. Szeretnék töröltetni, miért nem lehet úgy, hogy én magam is kitörölhessem ha már nem aktuális?
Tud valaki nekem segíteni?

Köszönöm bibolyc

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.14. 13:30

Nincs mit.

wers # 2014.02.14. 13:25

Köszi, megvan.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.14. 13:21

Felül, középen apró betűkkel: regisztráció.
Megnyomod, és kilépsz.

wers # 2014.02.14. 13:16

Segítsetek, hogyan tudok úgy kilépni a fórumról, hogy legközelebb erről a gépről már ne ismerjen fel, be kelljen lépni?
Most ha minden nap belépek ide, akkor automatikusan felismer.

Pamikutyus # 2014.02.12. 11:31

Tisztelt Mindenki!
Nagy gondban vagyok: 5 éve lakom albérletben ugyanazon a címen, lejárt a jogosítványom és a személyi/lakcím kártyám is lejár. A főbérlő nem akar bejelenteni, így "hajléktalan" címen az önkormányzat nem adja ki a jogosítvány meghosszabbítását sem. Mit tehetnék? Hova tudok bejelentkezni, hogy ezeket a okmányokat meg tudjam hosszabbítani! Köszönettel: Ágnes

bibolyc # 2014.02.12. 10:10

Tisztelt Szilágyi Úr!
A bibolyc néven lévő kérdéseimet törölni szíveskedjen.
az egyik a "pénz bírság részletfizetés" címen található, a másik pediglen," gyors hajtás sérültet vittem" Itt rosszul választottam meg a helyet.

Köszönöm szépen!

Üdvözlettel. P. Ibolya

végrehajtó1 # 2009.10.16. 19:26

Lehet , hogy én vagyok béna de nem tudom meg nézni hogy mely fórumozok vannak fent.

Meg lehet egyáltalán nézni?Ha igen hogyan?

Köszönöm

Szilágyi Károly # 2007.10.23. 20:55

A hozzászólások törölve.

ica13 # 2007.10.20. 05:25

SOS technikai segítségkérés

polgári ügyek / kábeltv szolgáltatóval per ügyben írtam - sajnos ügyetlen vagyok..
Megnéztem, megjelent-e fórumon, amit küldtem
( többször visszajött hibaüzenet, hogy cím hosszú - javítottam, de úgy tűnt, nem sikerült a javítás, próbánál újra visszajött a hosszú cím - feltételeztem, emiatt nem ment el az egész üzenet.) Addig ügyetlenkedtem, míg végül egyszerre, többször megjelent. (De addig legalább 5-10 perc telt el.)Le tudják törölni sürgősen vagy segíteni, én hogyan tehetem meg? Nem találtam erről leírást.Így nagyon bunkóságnak látszik!! Bocs!

Szilágyi Károly # 2007.09.11. 08:50

Kedves Egyjogász,

Érdemes lenne a böngésző gyorsítótárát törölni, vagy ha ez sem segít, egy ingyenes de korszerű böngészőt telepíteni:

Opera: http://www.opera.com/ | http://origo.hu/…alsetup.html
Firefox: http://firefox.hu/
IE7: http://www.microsoft.com/…default.mspx | http://origo.hu/…x86-hun.html

Egyjogász # 2007.09.11. 07:28

T. Szilágyi Úr!

Gépemen az új formátumra történő átállás óta a Fórum főoldala, illetve az Ingatlanügyek fejezet nem frissül, a Fórum főoldalán és a jelzett fejezetben 09.O3. dátummal láthatóak a "legfrissebb" beírások.
A Fórum megnyitásakor a épernyő felső részén kb 20 soros sűrűn írt szöveg látható.
Mi ennek az oka, hogyan tudnék ezen segíteni?
Válaszát előre is köszönöm.

Zummike # 2006.04.10. 06:44

Tisztelt Szilágyi Úr!

Értem, köszönöm!