Hogy tud egy kft. ügyvezetője lemondani?


hhapci # 2019.11.07. 20:32

Kedves fórumozók,
kérlek adjatok tanácsot.
Van egy Kft amelyben ügyvezető vagyok, és 50% os tag.
A kft már vagy 6-7 éve nem végez tevékenységet csak van.
Én azóta nem is foglalkoztam vele, mivel vannak más elfoglaltságaim. A másik 50%os tag külföldön van már régóta, és megszakadt a kapcsolat vele. A cégbíróságtól kaptam egy végzést hogy a másik tagnak nincs bejelentett magyarországi lakcíme, és hogy 30 napon bellül intézkedjek. De én mit tudok tenni ha őneki nincs lakcíme? Mikor én elérni sem tudom. Ezt nem értem hogy én mit tudnék tenni? A kft-nek csak ingatlan tulajdona van, pénzeszköz már csak minimális. Tagi hitel van bent mindkét tag részéről.
Hogy szabaduljak meg a leggyorsabban. Lemondás, felszámolás, stb? Nem akarok ezzel többet foglalkozni.

Valaki esetleg tudna segíteni?
Köszönettel

oligaliga # 2019.10.02. 12:16

Mit jelent a kis idő? És miért hiszed, hogy nem lett megindítva?

Csak azért kérdezem, mert a tényálláshoz tartozik.

Sherlock # 2019.10.02. 11:36

Törvényességi felügyeleti eljárást kell kezdeményezni (ill. előtte akár lehetne írni is neki, hogy intézkedjen). Ilyen esetben illetékmentes.

robert85 # 2019.05.27. 06:49

Rendben és köszönöm a segítségeteket!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.26. 20:06

Akkor bejelented, hogy lemondasz, és kész. Mi ebben a kérdés?

De már mondtam: a saját vállalkozással nem feltétlenül összeférhetetlen az ügyvezetői tisztség, a mögöttes felelősségen pedig nem változtat a lemondás.

robert85 # 2019.05.26. 17:51

Kovács_Béla_Sándor

Nem vagyok tag a cégben! Csak alkalmazott!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.24. 16:08

Az ügyvezetők többsége nem munkaviszonyban, hanem megbízással látja el a tisztséget. Ha tag, ha nem tag. Sőt, megkockáztatnám, hogy épp azok, akik nem tagok, gyakrabban
állnak munkaviszonyban. (Persze, nem a strómanokról beszélek.)

oligaliga # 2019.05.24. 15:43

Szomorú örökös

El se hinnéd, mennyi ügyvezető nem tudja a különbséget.

Szomorú örökös # 2019.05.24. 13:11

oligaliga

A kérdés igen egyszerű: TAG VAGY?

Szerintem ha megbízott ügyvezető, akkor nagy valószínűséggel nem tag.

oligaliga # 2019.05.24. 12:03

robert85

A kérdés igen egyszerű: TAG VAGY?

robert85 # 2019.05.24. 12:00

A cégben megbízott ügyvezető vagyok!

Szomorú örökös # 2019.05.24. 04:22

robert85

Igazából a cél az lenne, hogy se én se az egyéni vállalkozásom ebből az ügyből adódóan ne feleljen a NAV felé

Hát ez az, ami nem fog menni. És ahogy írtam, te és az egyéni vállalkozásod nem különválasztható, ha adótartozásod merül fel. Egyébként valóban lényeges a kérdés, amit KBS tett fel. Tagként vagy ügyvezető vagy nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.23. 20:33

Ezen már nem lehet utólag segíteni. Vagy megvan a mögöttes felelősséged - és akkor hiába mondasz le; vagy nincs mögöttes felelősséged - és akkor lemondani is fölösleges.

Egyébként pedig nem válaszoltál a kérdésemre.

robert85 # 2019.05.23. 18:46

Szomorú Örökös

Igazából a cél az lenne, hogy se én se az egyéni vállalkozásom ebből az ügyből adódóan ne feleljen a NAV felé. Az megoldás lehet ha jogutóddal hagyom el a céget?

Szomorú örökös # 2019.05.23. 13:15

robert85

Jelenleg egy egyszemélyes kft-ben dolgozom mint ügyvezető! Szeretnék kilépni a cégből mert saját vállalkozásba szeretnék kezdeni!

Egyszerű! Meg kell szüntetni a céget, bár az egyéni vállalkozás szempontjából ez irreleváns. Egyetlen gond van ezzel kapcsolatban:

a cégnek van adótartozása (ami nem a vezetésem alatt halmozódott fel...)

Teljesen mindegy, hogy kinek a vezetése alatt halmozódott fel, most te vagy az ügyvezető, tehát rajtad kérik számon nagy valószínűséggel. Ha esetleg egyszer csak az adótartozás miatt felszámolást indítanak a cég ellen és a mögöttes felelősséget is megállapítják, akkor az gáz, mert egyéni vállalkozóként már nem különülsz el a magánszemély mivoltodtól, tehát anyagi felelősséggel fogsz tartozni a NAV felé.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.23. 11:25

A szék határozza meg a tudatot. :D

wers # 2019.05.23. 10:44

Egyébként akárhány cégnek lehetsz egyszerre az ügyvezetője

Jogilag igen, de egyébként ütközhetnek érdekek.

Egy régebbi cégnél az igazgató szuperjó árat és egyéb félteleket préselt ki egy beszállítóból, csakhogy időközben a beszállító ügyvezetője lett. Abból a székből azonnal fel akarta mondani a szerződést.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.23. 09:56

A tag nem te vagy?
Egyébként akárhány cégnek lehetsz egyszerre az ügyvezetője, sőt, az egyéni vállalkozósággal sem összeférhetetlen a dolog. A kérdésednek ebben a vonatkozásban nincs értelme.

robert85 # 2019.05.23. 09:17

Tisztelt Szakértő!

Jelenleg egy egyszemélyes kft-ben dolgozom mint ügyvezető! Szeretnék kilépni a cégből mert saját vállalkozásba szeretnék kezdeni! A dologban a csavarban az, hogy a cégnek van adótartozása (ami nem a vezetésem alatt halmozódott fel, valamint a vezetésem alatt jelentős összegek kerültek befizetésre) A kérdésem az lenne, hogy milyen opciók vannak a kilépésre illetve ezek után van e lehetőségem a saját vállalkozásomat elindítani!
Válaszukat előre is köszönöm!

zeni55 # 2018.11.29. 17:44

Köszönöm szépen. Akkor várok türelemmel :(

Sherlock # 2018.11.29. 16:21
  1. 60 nap után nem.
  2. Ld. 1. pont.
  3. Majd a törvényességi felügyeleti eljárás éri el, jó sokára.

Az egyik ilyen ügyünkben a volt ügyvezetőt képviselve kezdeményeztük tavaly (!) májusban (!), aztán most november 20-án kaptuk meg a nem jogerős, képviselő törlését elrendelő végzést. Ez Pest megye volt.

Veszprém megyében volt még idén 2 ilyenünk, azok 5 hónap alatt lementek.

zeni55 # 2018.11.29. 13:36

Tisztelt Szakértó!

Egyszemélyes Kft. egyedüli ügyvezetője voltam kinevezéssel, nem megbízással. Az ügyvezetésről 2018.tavasszal irásban lemondtam és ezt a tulajdonos képviselője aláírással átvette. Ezt követően is segtettem a cég működését, de ügyvezetőként már semmit nem jegyeztem. A tulajdonos beadott változás bejelentést, de azt a Cégbíróság elutasította, mert az új ügyvezetővel szemben eltiltás van érvényben. Azóta se történt semmi, nem adtak be semmit, csak ígéreteket keptam, ezért szeptemberben törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményeztem, mely azóta is folyamatban. Kérdéseim:
1/ Felelős vagyok lemondásomat követően a Kft tevékenységéért,
2/ Ha igen medig?
3/ Hogy érhetném végre el, hogy a hatályos cégkivonaton és ennek alapján egyéb nyilvántartásokban már ne szerepeljek ügyvezetőként. Rengeteg problémát, nehézséget és kellemetlenséget okoz ez nekem.

Üdvözlettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.19. 05:29

Lehet.
Miért ne lenne érvényes?

Mi az igazi problémád?

boo85 # 2018.10.18. 19:23

Tisztelt Szakértők!

Valaki tudna abban segiteni hogy Magyarországon lehet-e valaki Zrt.-ben igazgatósági elnök ha nincs magyarországi lakcíme???
Ebben az esetben eljárhat-e a Zrt nevében?
Plusz bevont személyigazolvánnyal igazolta magát egy szerződés kötéskor ebben az esetben érvényes az szerződés?

Előre köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.26. 10:27

Nem. Elválaszthatatlan. Egyébként sem volt cégvezető, azt csak úgy írta, mert ennyire ért hozzá. Ügyvezető volt, méghozzá stróman.