Hogy tud egy kft. ügyvezetője lemondani?


energetikai ügyvéd # 2018.02.25. 20:04

Köszönöm a válaszokat!
Adódnak olyan helyzetek az életben, amikor van ennek értelme, ha lehet ilyet csinálni... Csak nekem ez olyan "joglemondás-szerűnek" tűnik, amit nem tudom, hogy érvényesen meg lehet-e tenni, és adott esetben bírósági úton ki lehet-e kényszeríteni a fizetést? Való igaz, hogy a Ptk-ban ilyen irányú tilalomról semmit sem találtam.
Szóval akkor lehet???

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.25. 16:02

És a szabadságvesztés büntetés nem olyan, amiből kevesebb jut, ha többen kapják. :) Sőt.

facsiga77 # 2018.02.25. 11:38

Azért jó, mert így mindhárman vihetik :)

nonolet # 2018.02.24. 20:06

Senki nem akarja egyedül elvinni a balhét... amit terveznek :-(

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.24. 19:54

(Mondjuk, értelme semmi. Ez pont fordítva szokott lenni egy normális cégnél: mindenki egyedül szeretne ügyvezető lenni.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.24. 19:53

Szerződési szabadság van.

energetikai ügyvéd # 2018.02.24. 19:07

Tisztelt Fórumozók,
lenne egy érdekes kérdésem:
egy kft. három önálló ügyvezetője köthet-e egymással olyan írásbeli magállapodást, hogy 5 évig nem mond le egyikük sem (kivéve néhány objektív okot), vagy ha mégis, akkor 3-3 MFt fizetését vállalják a másik kettő maradó javára... ???
Az IGEN/NEM válaszhoz kérnék egy rövid indokolást is!
Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2018.01.22. 10:19

A lemondása napjától hatályos. szerintem így a járulékok szempontjából is ezt kell figyelembe venni, de majd ezt egy könyvelő megerősíti.
30 napon belül a cégbíróságon be kell jelenteni.

rattata # 2018.01.22. 10:15

Tisztelt Fórumozok!

Ha az egyik ügyvezető lemond irásban a kft-nél, akkor az mikortól hatályos? Meddig kell a járulékokat fizetni utána (ügyvezetést csinált egyedül, nincs alkalmazotti viszonya, ellenben tuladonos is a cégben)?.
A lemondása napjátol nem kell igy bérszámfejteni, vagy amig megjelenik a dolog a cégkivonatban is (nem tudom mennyi az átfutási idő...)?

Köszönöm.

lewho # 2018.01.11. 10:19

Egyoldalúan sehogy.

Legegyszerűbben közös megegyezéssel, módosítják a munkakörét, de keríteni kell új ügyvezetőt.

pkpk # 2018.01.11. 10:15

Tisztelt Szakèrtök!

A következö kérdèsem lenne. Adott egy szemèly aki alkalmazotkènt ügyvezetö is. Rajta kìvül van még egy tulajdonos, aki nem ügyvezetö.
Hogyan tudna a leggorsabban ès legegyszerübben lemondani az ügyvezetösègröl, ha esetleg az alakalmazotti viszonyàt meg szeretné tartani.

Elöre is köszönöm a vàlaszokat!

Vaczka50 # 2018.01.09. 20:08

Ha ezek válaszok lennének - nem tűnnek sem jóindulatúnak, sem segítőkésznek.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.09. 19:25

Ha hiszed, ha nem válaszoltam. Talán még értenéd is, ha a sértődés helyett inkább elgondolkodnál azon, amit írtam.

Vaczka50 # 2018.01.09. 19:08

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
fogalmam sincs, hogy Ön milyen minőségben szerepel itt a fórumon, de a válaszait olvasgatva egyre inkább az az érzésem, hogy valaki fizet Önnek, hogy mindenkinek beszólogasson!
Szerintem nagy részben, itt tanácstalan - nem jogász végzettségű emberek - kérnek segítséget, és nem hiszem, hogy szükségük lenne az Ön gunyoros megjegyzéseire. - mert ezzel okosat és vicceset sajnos nem mond, inkább töltené mással az idejét. De amúgy meg mindegy, ha maga ezzel "önelégül ki" - hát csinálja.

Rexor # 2018.01.09. 13:58

Igen, ez logikusnak tűnik :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.09. 13:40

Nyilván úgy gondolja, így a hitelezőket megelőzően "végkielégítheti" saját magát.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.09. 13:39

Mert nincs nyereség. :D

Rexor # 2018.01.09. 11:31

Zárójelben megjegyezném, elég költséges megoldást szeretnél választani. Miért nem osztalékban veszed fel a pénzt?

Vaczka50 # 2018.01.08. 18:32

Szerintem egyértelmű volt, de lehet én nem tudok akkor jogi nyelven fogalmazni. De szerintem ha nem a végkielégítés érdekelne, símán csak lemondanék - vagy fel.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.08. 18:07

De nem azt kérdezted. Hanem azt, hogy "felmondhat-e". Pedig valójában a végkielégítés érdekel.

Vaczka50 # 2018.01.08. 17:47

Tisztelt Kovács Béla Sándor Úr!

Az első kérdésem végén szerepelt, hogy a végkielégítés miatt kérdezem, csak lehet azt nem olvasta végig.

nonolet # 2018.01.08. 16:56

"ezzel együtt munkaszerződés módosítások történtek,"

Akkor módosítom a kérdést :-)

A módosítás aláírása miként történt meg?
Hisz már akkor is egyedül volt! mindkét oldalon.

Naaaa?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.08. 15:41

a felszámolás még nem indult meg,
Mert meg fog indulni?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.08. 15:40

Tudtam én, hogy igazából azt akarod kérdezni, hogy a cég végkielégítést fizessen neked. Hadd kérdezzek én is kettőt: ki akadályozná meg a céget abban, hogy végkielégítést fizessen; illetve ki kifogásolhatná utólag a kifizetést?

Vaczka50 # 2018.01.08. 14:59

A munkaszerződés 11 évvel ezelőtt történt. Alkalmazotti jogviszony - ügyvezető.
Akkor volt egy másik tulajdonos és ezzel együtt ügyvezető is a cégben, aki gyakorolta a munkáltatói jogokat.
Ő viszont ezelőtt 6 évvel elhunyt. A társaság - öröklés útján- 100 %-ban a most kérdéses ügyvezető tulajdonába került, ezzel együtt munkaszerződés módosítások történtek, és átszállt rá a munkáltatói jogkör gyakorlása is, valamint egyszemélyben lett ügyvezető igazgató a társaságban.
Most viszont már nem tud működni a társaság, a felszámolás még nem indult meg, de fölösleges munkaviszonyban lenni, mert nincs a társaságnak már bevétele, viszont az ügyvezető szeretné, ha őt is megilletné végkielégítés, mivel 11 évet alkalmazotti munkaviszonyban töltött, illetve szeretne keresni másik munkahelyet, mert itt már nincs pénz munkabérre. Nekem kicsit kacifántos.