Hogy tud egy kft. ügyvezetője lemondani?


nonolet # 2018.01.08. 14:49

Vaczka50

Avagy a munkaszerződés megkötése miként történt?!

Hmmm...

nonolet # 2018.01.08. 14:41

...és ebben mi gátolja?

Vaczka50 # 2018.01.08. 14:04

Kedves Wers!
Nem értem, miért nem érti!

A tulajdonos és az ügyvezető ugyanaz a személy!!! És az ügyvezető munkaviszonyát kellene megszüntetni, munkáltatói felmondással.

wers # 2018.01.08. 14:01

Ez nekem most sem jobb. Úgy kell érteni, hogy a tulajdonos és az ügyvezető nem tud egymással megegyezni?

Vaczka50 # 2018.01.08. 12:32

Elnézést, akkor valószínüleg rosszul fogalmaztam.

Munkáltatói jogkör gyakorlója ugyanaz, mint az ügyvezető, illetve - mivel egyszemélyes a kft - a tulajdonos is ugyanaz, mint az ügyvezető, illetve munkáltatói jogkör gyakorló.
Nem vagyok jogász - és erre még a könyvelők sem tudtak választ adni.
Az ügyvezető nem lemondani akar, hanem a végkielégítés miatt szeretné, ha neki mondana fel a jogkör gyakorlója - de az szintén ő maga.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.08. 12:26

Sose értettem, hogy miért nem azt kérdezik a népek, amit valójában kérdezni akarnak.

nonolet # 2018.01.08. 12:04

A munkálattói jogokat gyakorló mondhat fel, értelemszerűen.

Vaczka50 # 2018.01.08. 10:35

Érdeklődnék, hogy egyszemélyes KFT-ben a munkaviszonyban lévő ügyvezető igazgatónak felmondhat -e a tulajdonos, aki tulajdonképpen egy ugyanazon személy? Vagy csak az ügyvezető mondhat fel? Végkielégités miatt kérdezem.

ObudaFan # 2017.09.27. 13:04

Az a lényeges, hogy tudd igazolni, hogy a címzett átvette, tehát vagy vetesd át vele személyesen, vagy, ha postán küldöd, tértivevényes levélben küldd.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.27. 11:05

Nem fogod elhinni: "lemondok".

Szonja1 # 2017.09.27. 11:03

Sziasztok!

Tudnàtok nekem abban segíteni,hogy mi a hivatalos formája egy ügyvezetői felmondásnak?
Milyen adatoknak kell benne szerepelni?
Van esetleg erre valahol formanyomtatvány vagy csak az ügyvezető és a cégadatok kellenek és ennyi?

Köszönöm

Zozo111 # 2017.06.06. 19:40

Tisztelt Szakértők!
Kérdésem a következő volna:
Magyar tulajdonossal és ügyvezetővel rendelkező szlovák cégről van szó.
Az ügyvezető ha írásban közli a tulajdonossal a lemondását,akkor az érvényes ebben az esetben is?
Előre is köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2017.05.09. 11:02

A vezető tisztségviselő megbízatásáról a jogi személyhez címzett, a jogi személy másik vezető tisztségviselőjéhez vagy döntéshozó szervéhez intézett nyilatkozattal bármikor lemondhat.

Ha a jogi személy működőképessége ezt megkívánja, a lemondás az új vezető tisztségviselő kijelölésével vagy megválasztásával, ennek hiányában legkésőbb a bejelentéstől számított hatvanadik napon válik hatályossá.

Ha a cég a cégbíróságra nem jelenti be a változást, akkor törvényességi felügyeleti eljárást indíthatsz.

gyurkesz1 # 2017.05.08. 16:57

Tisztelt Szakértők!

Kérdésem a következő volna,
kétszemélyes kft 50-50% ban tulajdonosok és ügyvezetők vagyunk,hogyan mondhatok le az ügyvezetői tisztségemről a lehető leghamarább?
Letudok e mondani a másik tulajdonos(ügyvezető) hozzájárulása nélkül?
Amennyiben társaságiszerződést kellene módositani és neki is aláirni, biztos hogy nem irja alá,van e esetleg erre valami megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Dr.Attika # 2016.03.01. 08:44

Ha a munkaviszonya tartalma ügyvezető, akkor a lemondással a teljes munkaviszony megszűnik.

hejő # 2016.03.01. 08:20

Egy KFT. ügyvezetője vagyok munkavállaló alkalmazottként. Tulajdon részem nincs a társaságban. Már egy ideje alkalmazott voltam, amikor a tulajdonos ügyvezetőnek nevezett ki. Hogy miért vállaltam el, arra most nem térnék ki. Mostanra elegem lett az egészből, és szeretnék lemondani ügyvezetői megbízatásomról. Kérdésem lenne, ha lemondok, akkor a munkaviszonyom megszűnését is eredményezi automatikusan, vagy megtehetem a lemondásom a munkaviszonyom megtartása mellett is?

Dr.Attika # 2014.04.10. 05:31

Köszönöm Béla. Valóban.

ObudaFan # 2014.04.10. 05:21

Ha nemlétező munkáért fizet ki a cég bármit is, akkor gazdasági csalás miatt feljelentést lehet tenni.

elkeseredett # 2014.04.06. 12:12

ObudaFan! Tehát akkor még azt sem tudom ily módon sem megakadályozni, hogy a tulajdonostársam arra használja a közös cégünket, hogy pl. a fia dolgozik, számlázik és kiveszik a cégből a pénzt. Nem is tudtam róla olyan munka lett számlázva és egyben kivéve a beérkezett pénz. Nekem pedig azt mondják, hogy nincs munka (nekünk tényleg nincs) ezért én már fizetést sem veszek fel 2 éve) és a költségeket pedig a cégem fizeti pl. a könyvelőt, aki a társtulajdonosom felesége...
És ha jól értem meg szem tudom szüntetni és ki sem tudok szállni belőle!!!
Mégis mit tehetek??? Mert én ezt már nem akarom..
Ráadásul a bankszámla kivonatot kikértem és abból derültek ki dolgok és még fel is vannak háborodva és én vagyok az aljas rohadt dög...
Köszönöm ha megtaláljuk a megoldást

ObudaFan # 2014.04.06. 12:08

Ha olyan tevékenységről állít ki számlát a cég, amit nem végez hivatalosan, azért a céget fogják bírságolni.

elkeseredett # 2014.04.06. 11:14

Köszönöm ObudaFan!
Irnom kell a cégbíróságra jelezve, hogy megtagadta a könyvelő az iratok átadását?
Addigra viszont el tud minden szálat rendezni, még jobban lenullázni a céget...
Még egy részlet: Én a társasági szerződést nem böngésztem, mert álmomban sem gondoltam, hogy a társam megváltoztatná a tevékenységi köröket. Most kutattam az interneten és látom, hogy a cégbírósági infok között, hogy olyanok lettek beemelve amikről én nem is tudok. Pl. egy repülős cégről van szó és bele lett véve 2013-ban "növénytermesztés, állattenyésztés" A tulajdonostársam örökölt földeket, amiket el akart adni egy időben, lehet, hogy támogatást akar rá felvenni???
Lehet ilyet csinálni, hogy a tudtom nélkül megváltoztatja a tevékenységét a cégnek? És ha igen (mondjuk lehet hiszen önálló jogosultsága van neki és nekem is) akkor én is megváltoztathahtom anélkül, hogy tudna róla? Mit szól pl. az APEH ahhoz, ha olyan tevékenységet végez és állít ki róla számlát ami nincs benne a tevékenységben? (mert megváltoztattam)
köszönöm, ha válaszolnak

ObudaFan # 2014.04.05. 20:56

A cégbíróság a kérelmedre kötelezni fogja, hogy minden adatot adjon át.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.05. 19:32

Béna...

Dr.Attika # 2014.04.05. 17:23

Mit válaszoljak? Lépjen. Ön helyett ezt senki nem fogja megtenni. Hogy idézzek egy nem túl gusztusos mondást "Néma gyereknek anyja veri a fa...t."

elkeseredett # 2014.04.05. 17:10

Köszönöm nagyon a válaszait!!! De, ezen már sajnos túl vagyok. Nem hajlandó a papírokat ide adni! Kértem és megtagadta! Irásban! ahol laknak ott van a nőnek az irodája azt irta, hogy odamehetek és belenézhetek. Igy telt 20 év!! én nem akarok már oda menni. Most kikértem véletlenül a bankszámla kivonatot és meggyőzződtem dolgokról...
Cukorbeteg lettem, nyugdijam sosem lesz...
Muszály meghalnom ahhoz, hogy vége legyen?
Köszönöm ha válaszol.