Társasági szerződés módosítása


ObudaFan # 2013.01.24. 20:13

Jó eséllyel törölni fogják ezt a céget így.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.24. 11:27

Kezdemémyezhetsz törvényességi felügyeleti eljárást.

gs1200 # 2013.01.24. 05:57

T.Jogi Fórum!
Kft. vagyok, társasági szerződést kell módosítanom.
A tulajdonostársam másfél éve külföldön, általam ismeretlen helyen tartózkodik, hivatalos megkeresésre nem reagál. Az ügyvezetői megbízásom ez időközben lejárt, azóta a cégben tevékenység nem folyik. Ha nem tudom a társasági szerződést módosítani, büntetnek... de kit? Szeretném a büntetést elkerülni, a cég ügyeitől megszabadulni. Van v.kinek v.mi ötlete?
Üdv.

ObudaFan # 2011.09.06. 11:45

Kell.

hhhhh # 2011.09.06. 11:44

Tisztelt Hozzáértő!
Van egy Kft a nevemen 100% tulajdonosként, most társasági szerződést kell módosítanunk, miszerint a munkáltatói jogokat is az ügyvezető gyakorolja. A cégbíróságnak is kell bejegyzés stb.?
Előre is köszönöm a választ!
Tisztelettel: L M

ObudaFan # 2007.12.04. 17:08

Ha bűncselekményt nem követtél el, akkor nem.

_vox # 2007.12.03. 22:08

Üdv Mindenkinek!

2004 decemberében kiléptem egy KFT-ből, ahol ügyvezetőként tevékenykedtem. Társasági szerződést ügyvéd elött, az adószám és a cégjegyzékszám megtartása mellett az alábbiakkal módosítottuk :más lett az ügyvezető, más lett a cégnév. A szerződés-módosítást beadtuk a cégbíróságnak, amelyet át is vezettek a nyilvántartásukba.
Napokban kerestek meg telefonon az APEH-től, hogy az ügyvezetésem alatti időben keletekezett pár havi be nem fizetett magánynyugdíj-pénztár tagságot vérehajtásra átvettek egy adott magánnyugdíjpénztártól.
Kiderült, hogy az APEH-nél a cég neve átírásra került, de az ügyvezető személye nem.
Kérdésem a következő lenne:
Kell-e tartanom attól, hogy az ügyvezetőségem alatti időben keletkezett be nem fizetett tagdíjjak és más egyéb miatt megdorgáljanak? Vagy csak az APEH téves nyilvántartása miatt kerestek meg?
Köszönet!

Eaglet # 2007.11.20. 15:52

Köszönöm mindenkinek a segítségét. Találtam itt a fórumon ügyvédet is, aki elektronikusan tud intézkedni és az ajánlott ár bár magasabb ügyvéd jóbarátom áránál, viszont a kézi hajtányos beadáshoz már nincs türelmem.
Marad a régi székhely ( megfizetem a hülyék adóját ), marad a törzstőke és csak az ügyezető személye változik. Remélem 5 év nyugalom következik ezen a területen.

Eaglet # 2007.11.20. 14:43

Egyrészt mert nem szeretnék 86 ill. 76 négyzetméter után négyzetméterenkét 1000 Ft adót fizetni jővőre, hanem csak 19 négyzetméter után. ( ezután se nagyon )
Másrészt nem szeretem amikor az ügyfelek és a nagyrabecsült hatóságok a lakásunkon "kajtatnak"..

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.20. 14:29

és mért nem a lakásod a székhely, vagy vmelyik tagnak a lakása?

Eaglet # 2007.11.20. 09:13

Nem tudom milyen megfontolásból, de csak úgy hajlandó a társasház bérbeadni a kiszemelt helységet, hogy csak évi 11 hónapra. Végülis igy decemberben a cégnek nem lenne székhelye. Szerintem ez eléggé necces. Ezt nem fogják igy elfogadni gondolom..
Álítólag jővőre 1000 Ft adót kell fizetni négyzetméterenként a székhely után, ezért is szeretnék változtatni mivel nem mindegy, hogy 19 vagy 76 négyzetméter.

ObudaFan # 2007.11.19. 19:07

A székhelyigazolást kell csatolni, vagyis a használatra jogosító okiratot, tulajdon esetén a tulajdoni lapot. Egycsapásra mehet, de csak azért, mert a cégbi nem bírságol a 30 nap elmulasztása miatt, azt ugyanis nem lehet megtartani, mert a leszállításról először 2xi közlemény kell a Cégközlönybe.

Eaglet # 2007.11.19. 17:59

A cég ügyvezetőjének személyében bekövetkezett változás mellett a székhely Budapestre kerülne. Budapesti társasházban lévő 19 m2-es bérlemény lenne a székhely. Van valami különleges előírás, hogy bérelt helység székhely legyen? Mit kell csatolni a módosító iratokhoz a székhely bejegyzésnél.
Összefoglalva: - ügyvezető változott október 25-vel, székhely 2008 január 1-től, de ha nagyon fontos akkor előbb is. Törzstőke leszáll 3 millióról 0,5 millióra.
Egycsapásra fog ez menni ?

ObudaFan # 2007.11.19. 14:01

Igen, én azon lpődök meg, ha minden évre találok mérleget egy cégnél. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.18. 10:13

Bírság?! Teljesen általános, hogy évek óta nem ad le mérleget egy társaság, és hivatalból még fel sem hívják a pótlásra.

ObudaFan # 2007.11.18. 09:24

De emberemlékezet óta nem fordult elő bírság ennek a határidőnek a kisebb elmulasztása miatt sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.17. 19:07

Főszabály szerint 30 napon belül kell bhejelenteni a módosításokat. [Gt. 18. § (4)]

Eaglet # 2007.11.17. 17:51

A kérdés, hogy mennyi idő áll rendelkezésre hogy az október 25-i dátummal az ügyvéd elkészítse a szükséges cégjegyzék módosítást ?

Eaglet # 2007.11.16. 18:24

Nyugdíjba ment az ügyvéd aki eddig foglalkozott az ilyen ügyekkel. Minden papír rendelkezésre áll, itt semmilyen csűrés csavarással nem lehet okirathamisítási ügyet produkálni. Maximum ha a két tag összeveszne, de nem fog :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.16. 16:47

Ne prejudikálj.
Most mondta Eaglet, hogy a módosító határozatokat szabályosan, taggyűlésen meghozták, a határozatok könyvébe bevezették, nyilván jegyzőkönyv is készült. Az meg nem kötelező, hogy a cégeljárásban eljáró bíró jelen volt legyen a taggyűlésen is.

Egyébként ha úgy lenne, akkor szerintem is közokirathamisítás, hiszen a hatóság megtévesztése révén hamis adat kerül a közhiteles nyilvántartásba.

ObudaFan # 2007.11.16. 16:29

Az ilyen jellegű ügyekben van sok vita aztán arról, hogy ez közokirat-hamisítás, vagy csak magánokirat-hamisítás. Mivel a dátum ezesetben cégjegyzékadat, szerintem közokirat-hamisítás. :)

Eaglet # 2007.11.16. 16:06

Pontosan.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.16. 14:31

Úgy érted, hogy a közgyűlést október 25-én szabályosan megtartották, a vonatkozó határozatokat meghozták (a határozatok könyvébe bevezették), és most szükség lenne egy ügyvédre, aki a változások bejegyzése iránti cégeljárásban képviseli a társaságot...

Eaglet # 2007.11.16. 14:26

Kérdésem, hogy visszamenőleg október 25.-re kellene társasági szerződést, ügyvezetőt és amit amúgy is kell módosítani. Ha publikus email cimemre kérhetnék erre árajánlatot. (Kedvezőt)
Elektronikus beadással ha valaki megtudja csinálni az különösen érdekel. A kft Békés megyében van. 3 milliós törzstőkét szeretném leszállítani 500 ezer forintra.
Gondolom nincs akadálya az október 25-nek.

kaktusz74 # 2007.11.08. 09:58

Most megint egy kicsit többet tudok. Köszönöm a válaszokat remélem a segítségetekkel már nem fognak lenyúlni.

Kaktusz74