e - cégeljárás - aláírás


DrSim # 2008.06.13. 08:27

Sziasztok! A júni 1-től hatályos irm rendelet mellékletében én sem olvastam semmi olyasmit, hogy a pdf nyomtatvány nem lenne jó, ott csak az elektronikus aláírással kapcsolatosan vannak műszaki előírások, amiknek minden ügyvédi aláírás megfelel.
Beszéltem a fővárosi és a pm-i cégbírósággal is (nekem pont júli első hetében kell beadnom egy átalalkulást) és azt mondták hogy ők a mai napig (06.13.) nem hallottak olyanról, hogy a pdf nyomtatvány nem lesz elfogadható bármikortól.
Tartok tőle, hogy ez az egész egy csúnya állhír, amivel szoftvert akarnak eladni. Csalásnak is nevezhetjük, ha bebizonyosodik.
Adalék: A complex nyomtatvány kitöltő xml fájlt használ, ami az elmentéskor .cie kiterjesztést kap.
Békét!

bigdady # 2008.06.03. 11:52

Mivel júl 1-től kötelező ezért a bankoknak is júl 1-től el kell majd valahogy fogadniuk ezeket az e-papírokat.
Addig még a régi jó. Gondolom a bankokban is most fejlesztenek hogy júl 1-ig meglegyenek.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.06.03. 07:44

most beszéltem a complexel azt mondják előkészület alatt van valami... köszi ez jó majd az utolsópillanatban

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.06.03. 07:29

KÖSZI DE ELOLVASOM A JOGSZABÁLYT ÉS NEM LÁTOM AZ XLM-ET
VALAMI HBAÉTY VAN AZ IRM HONLAPJÁN HOGY FEJLESZTŐKNEK... ÉS OTT VALÓBAN XLM-EK VANNAK AMÚGY MEG A MELLÉKLETEKNÉL AZ IRM RENDELET PDF FILEKRŐL BESZÉL
ÉS UGYE EZ IS EGY MELLÉKLETE AZ E-AKTÁMNAK...
VALAMI HABLATTY VOLT IS AU ÜGYVÉDEK LAPJÁBAN
DE OTT IS JÚLIUS VOLT
EZ A SZOFTVER MEG 30 RUGÓ... / GÉP
NEKEM SOOKAL TÖBB A MUNKÁM MIÓTA E-CÉGEZEK... NEM EGYSZERŰBB MERT S ENKINEK NINCS E-ALÁÍRÁSA ÉS EGY CSOMÓ IDŐ MEGY EL A SOK APRÓSÁGRA SCANNELÉSRE NEM IS TUDOM MENNYI MUNKAÓRA VALÓJÁBAN...

NEM TUDTOK MÉG OLYANOKAT AKIK ILYEN NYOMTAVÁNYOKAT ÁLLÍTANAK ELŐ?

dr.klau # 2008.06.03. 07:16

Rite, én úgy tudom, hogy ez így igaz, olvastam én is a rendeletet, illetve múlt pénteken a JÜB konferencián is ezt mondták, valamint azt, hogy júli 1-ig állítólag még elfogadja a cégbíróság a régi, pdf-es nyomtatványokat is. Azóta még nem volt cégügyünk, úgyhogy konkrétabbat nem tudok.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.06.03. 07:05

az lenen a kérdésem hogy juliustól valóban csak xml-es fileben lehet küldeni acégnyomtaványt?

ezt a tájékoztatót kaptuk:

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

Köszönjük, hogy elfogadta tájékoztatónkat!

A 9/2008 (IV.29.) IRM. rendelet értelmében a cégnyomtatványokat
PDF-ben már nem lehet beküldeni (csak XML).
A korábban használt programok és módszerek nem megfelelõek!
Az XML fájl elõállítására csak egy erre a célra fejlesztett szoftver
képes (a mellékletek, egyéb iratok természetesen szkennelhetõk)!
HATÁLYOS: 2008. június 01. !
"Cégjegyzõ Gold(XML)" szoftverünk megfelelt az IRM teszteken!

NEM KELL TÖBBÉ SZKENNELNI!
A program a cégnyomtatvány oldalakat képes egyetlen gombnyomásra
XML fájlba "összefûzve" exportálni, nincs szükség a kinyomtatott oldalak
visszaszkennelésére (nem is lehetne, hiszen a szkenner nem képes az
XML fájl elõállítására).

DE IGAZÁNDIBÓL AZ EMLÍTETT RENDELETBEN EZT NEM TALÁLTAM
MEG A JUNI 1-IS HAMIS ÁLLÍTÁS

MIT TUDTOK ERRŐL?

sessy # 2008.05.05. 09:28

A CIB bankban nyitna számlát az elektronikusan eljárással alapítandó kft ügyfelünk. Szerettük volna csak elektronikus aláírásokkal megoldani az eljárást (alapítók, ügyvezető saját e-aláírással rendelkeznek).

A bank azt mondja, hogy az ilyen elektronikus dokumentumot nem tudja fogadni, mert nincsenek rá felkészülve. Kár :) Van esetleg erre ellenkező tapasztalata valakinek? Így ugyanis feltétlenül ki kell nyomtatni + aláírni 1 szerződés példányt.

ObudaFan # 2008.04.22. 10:24

Igen, én is hallottam ilyen gyakorlatról is, de remélem, ez hamar kikopik.

dragnes # 2008.04.21. 10:47

Sziasztok!

Én is ebben bízok, ObudaFan!

Bár, lentebb a topicban szerepel, hogy van, amelyik cégbíróság nézi az aláírást is. (Ami totál hülyeség, hisz ott az e-aláírásom az aktán!)

Egyébként, ha nem nézné, egyből tudnám fájlba nyomtatni, s nem kéne visszaszkennelgetni...

No, majd meglátjuk.

Köszi a hozzászólásokat!

Üdv!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.21. 09:47

Technikai kérdésekben lámer vagyok, de azt hiszem a probléma a kontraszt növelésével elhárítható.

ObudaFan # 2008.04.21. 09:15

Az aláírásokat viszont te hitelesíted, elektronikus aláírásoddal. Elég logikátlan lenne, ha emiatt dobnák vissza.

dragnes # 2008.04.19. 12:29

A gépelt szöveg viszonylag jól látható, az aláírások viszont egyáltalán nem.

dragnes # 2008.04.19. 12:23

A Complex Iratmintatártban kitöltöttem a nyomtatványkitöltő programmal, kinyomtattam, aláírtuk, s azt szkenneltem vissza be az e-szignó lapolvasóval.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.19. 09:35

Kinyomtattad, és a papíron rossz, vagy csak a képernyőn nézted?

dragnes # 2008.04.19. 09:01

Üdv Mindenkinek!

Beszkenneltem az e-szignó lapolvasóval a céges dokumentumokat. Az alapbeállításokat használtam: 240 DPI, fekete-fehér.
(Ha átállítom 300-ra, úgy se lesz jobb...)

Hát, mit mondjak?! Nagyon rossz minőségű lett.
Az aláírásokat pl. egyáltalán nem is látni a szkennelt fájlokon.

Ó lesz erz így szertintetek?
Nem fogják visszadobni?

Sziasztok!

dragnes # 2008.03.17. 08:05

Oké, köszönöm a segítségeteket!

hahnfanni (törölt felhasználó) # 2008.03.16. 15:05

nem kell szétszedni a kérelmet, be lehet adni egyben.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.03.16. 14:03

én nem szedem külön.

dragnes # 2008.03.16. 09:44

Még egy kis segítségre lenne szükségem!

Az e-szignó programban a cégbejegyzésnél külön szerepel a mellékleteknél pl. az apeh nyilatkozat, meg pl. a nyilatkozat a nem csatolt mellékletekről, amik részei a kérelem nyomtatványának.

Elég, ha a kérelmet becsatolom egyben, vagy a részeit szedjem ki belőle, s azokat külön csatoljam a megadott név alatt?

Üdv!

Szalma és Társa Ügyvé # 2008.03.07. 17:50

Ad. rite csilaggal

a megyére klikkelj

ObudaFan # 2008.03.06. 15:12

Szerintem is.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.03.05. 17:31

ha megyéről fővűrosba jön a cég akkor a megye e-mailjére küldöm meg a cégiratokat majd az átteszi az illetékes fővárosi bírósághoz
de az illeték utalványt a fővárostol kérjem vagy a megyétől? melyikre klikkeljek? sztem a fővárosra kellen hiszen ez az illetékes cb...

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.03.04. 15:58

baranya

dragnes # 2008.03.04. 15:08

Jó, hogy egységes a cégeljárás! :)

Konkrétan hol van a "vidék"?
Engem B.-A.-Z. megye érdekel most...

Köszi.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.03.04. 15:03

itt vidéken nem kérik az aláírt nyomotatványt, elég a pdf. Főváros igen, de sztem teljesen feleslegesen, hiszen az digi aláírás pont elég