Ügyvédtől eltűnt cég adásvételi dokumentumok


Gabesz1984 # 2018.06.24. 17:00

Az első kérdésre a válasz:

Még nincs Bíróság előtt az ügy, még nyomzási szakaszban van.
Sok közvetett bizonyíték van:

  • aki állítólag megvette a tulajdon részem nibcs pénze, főleg nem ennyi, mivel az alkalmi munkás kisfiú a volt cégemben.
  • kiderült az utána járásomnak köszönhetően, hogy egy másik ügyben már hamisítottak dokumentumokat.
ObudaFan # 2018.06.22. 04:19

Az első kérdésre annál többet, mint amit írtam, szerintem ennyi adat alapján nem lehet mondani.
A második kérdésre: minimálisan egy kamarai fegyelmit.

Gabesz1984 # 2018.06.20. 08:48

Nekem nincs példányom a szerződésekből, mivel nem én adtam el és nem is tudtam semmiről.

Az ügy részleteit leírom röviden:

Még 2014 alapítottam egy céget egy üzlet társammal és az édesanyjával , majd néhány hónappal később, amikor anyagi gondjai lettek,akkor megvásásároltam a cégben az üzlettársam tulajdonrészét, így 76%-Om lett. Majd 2015-Ben a tudtom nélkül visszaírta azt 25 %-ot, amit megvettem és megtette magát ügyvezetőnek, amit egy ügyvéd ellen jegyzett neki.

Majd 2015 év végén a maradék 51%-ot már nem a saját nevére, hanem egy, akkor nálam alkalmi munkán dolgozó 19 éves kisfiú nevére íratta, akivel igen jóban lettek.
Feljelentést tettem a rendőrségen többszörös közokirat hamisítás miatt, amiben már 2,5 éve folyik nyomozás. Most jutottak oda ennyi idő után, hogy az ügyvédtől az adásvételi dokumontumok eredeti példányát lefoglalják, viszont ezt a rendőrségnek nem adta át azt nyilatkozta elkeverte és nincs meg.

Tehát igazából 2 kérdésem lenne:

Mit lehet tenni, ilyenkor hogy a a cégem vissza kerüljön hozzám?
Milyen büntetést kap az ügyvéd az eltűnt dokumentumok miatt?

köszi a választ!

ObudaFan # 2018.06.20. 05:04

Kérdés, hogy abban a helyzetben, ha a vevő sem tud felmutatni egyetlen példányt sem a szerződésből, akkor a bíróság még így is tőled várja-e a bizonyítást. Mindenesetre ismerni kellene a peranyagot, hátha más módon is bizonyítható, hogy te nem adhattad el.

Gabesz1984 # 2018.06.19. 13:32

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, mit kap azért az az ügyvéd.
Akitől " eltűntek " a cégem adásvételi papírjai a rendőrségi
házkutatás során se találták meg.

Mivel ez alapján tudnám bebizonyítani, hogy a céget nem én adtam el.Az írás szakértő (NSZKK)a cégbíróságról kikért másolati példányokkal nem tud mit kezdeni még ha láthatóan is teljesen mások az alá írások.

Tehát igazából 2 kérdésem lenne:

  • Mit lehet tenni, ilyenkor hogy a a cégem vissza kerüljön hozzám?
  • Milyen büntetést kap az ügyvéd az eltűnt dokumentumok miatt?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!