Új BT. - be felkértek, hogy legyek a beltagja


Péterkirály # 2018.07.14. 06:27

Köszönöm az eddigi válaszokat, én is így érzem, hogy ez így nekem túl kockázatos...

drbjozsef # 2018.07.07. 16:10

Péter,

a saját vagyonoddal felelsz nem azt jelenti, hogy a most meglévő vagyonoddal felelsz. Ha bebuktatja a céget tetemes adóssággal, azt majd végrehajtják, és életed végéig tiltják a fizetésedből, inkasszózzák a számládat ha pénzt utalnak rá, és lefoglalják a közben szerzendő vagyontárgyaidat is, például ha örökölsz valamit.

Legyen ő a beltag. Ha olyan sima a dolog, és amúgy is az ő biznisze, csinálja ő.

ObudaFan # 2018.07.04. 13:22

Én nem vállalnám. Te meg eldöntöd.

Péterkirály # 2018.07.04. 10:01

Köszönöm. Erre azt a választ kaptam, hogy nem kell aggódnom, mert nem kereskedésre kell a Bt. a barátomnak, hanem csak az informatikai munkái számlázására. És úgy sincs saját vagyonom egy húsz éves autón kívül...

ObudaFan # 2018.07.04. 04:57

A beltag a személyes vagyonával felel a bt. összes tartozásáért, ha a bt. fizetésképtelenné válik.

Péterkirály # 2018.07.03. 12:25

Kedves Fórumozók!

Én sosem gondolkoztam ilyesmiben, nem is értek hozzá, mármint a Bt. meg cégalapításos dolgokhoz...

De egy jó barátom, aki informatikus egy informatikával foglalkozó BT.-t szeretne létrehozni. Ő hozza majd a tőkét, ő fizet mindent, de szüksége van egy beltagra, és mivel elmondása szerint senkit sem tudott felkérni, engem kért fel.

Az lenne a kérdésem, hogy belemehetek-e ebbe, a jövőben lehet-e ebből valami bajom? Gondoljam nagyon meg, vagy engedjek a baráti kérésnek?

A barátom elmondása szerint azért kell neki a Bt. hogy tudjon számlázni az általa végzett informatikai munkákhoz. Mert ő már jó ideje otthonról dolgozik, mint informatikus.

Köszönöm a válaszokat! :)