egyéni vállalkozás indítása


paller1979 # 2010.10.26. 07:59

Sziasztok!

Problémám a következő,szeretnék egy konzol üzletet nyitni,ahol fiataloknak játéktermet is üzemeltetnék.
Hol vagy kitől tudnék érdeklődni az engedélyekről?
az üzlet feltöltését teljesen önerőből kell megoldani,vagy létezik olyan (üzlet)aki feltölti nekem reklám és eladás fejében?

ha rossz helyre Írtam elnézést nem találtam ehhez illő topicot!

KÖSZÖNETTEL:István.

MK82 # 2010.10.13. 09:48

Szia Nandy!

Köszönöm a választ.

Üdv

Chris

nandy # 2010.10.12. 15:01

50. § (1) Az egyéni vállalkozó a vállalkozói jövedelem szerinti adózás helyett adóévenként az adóév egészére az adózás rendjéről szóló törvény rendelkezései szerint átalányadózást választhat a (4)-(7) bekezdésben foglalt rendelkezéseket is figyelembe véve akkor, ha

  1. az átalányadózás megkezdését közvetlenül megelőző adóévben az egyéni vállalkozói bevétele a 15 millió forintot nem haladta meg, és

b) nem áll munkaviszonyban, és

  1. az egyéni vállalkozói bevétele az adóévben nem haladja meg a 15 millió forintot.
nandy # 2010.10.12. 14:59

Ja, bocsánat. Átalányadózást csak munkaviszonnyal nem rendelkező vállalkozó választhat. Értem már...

Esetleg megbízással?

nandy # 2010.10.12. 14:57

Miért ne lehetne a vállalkozása mellett máshol alkalmazott?
(hacsak a megrendelővel kötött szerződése ezt ki nem zárja...)

MK82 # 2010.10.11. 17:16

Sziasztok!

Egy ismerősöm főállású, átalányadózós, áfakörös egyéni vállalkozóként dolgozik immáron egy éve. EU-s projekteben pályázati, pénzügyi koordinátor. Felmerült egy olyan munkalehetőség, mely hosszútávú, biztos bevételt jelentene a többi munka mellett. Az adott pályázat büdzséjénél azonban egy olyan ktg.vetési csoportból tudnának fizetni, melyekben csak bérjellegű költségek számolhatók el.

Kérdésem, hogy:

  • egyéni vállalkozó lehet-e másodállásban egy cégnél alkalmazott?
  • vagy milyen jogviszonyt kell létrehoznia, hogy ki tudjuk fizetni?
  • amennyiben lehetséges, akkor kinek kell fizetni a járulékokat?

Köszönettel

Chris

Suzi75 # 2010.07.07. 07:41

Tisztelt Fórumozók

Az lenne a kérdésem, hogy szeretnék egyéni vállalkozó lenni.
Ehez tudom, hogy milyen papírok kellenek úgy általában de mivel egy vendéglátói helységet szeretnék nyitni de nincs meg hozzá a megfelelő papírom úgy is lehet-e?
Vagy kell-e hozzá valaki akinek van, vagy elég ha majd egy alkalmazottamnak lesz?
Hogyan induljak el?
Mit tegyek?
Válaszokat előre is köszönöm.

Luca81 # 2010.06.21. 11:32

Tisztelt Szakértő!

Nyolc órában alkalmazott vagyok, mellette szeretnék egyéni vállalkozást indítani. Milyen költségekkel, illetve havi fizetési kötelezettséggel járna ez? Ha felvennék egy alkalmazottat, aki munkanélküli, utána mennyit kellene fizetni? (úgy hallottam három hónapnál hosszabb ideje munkanélkülin lévő alkalmazása kedvezményes adózást von maga után, ennek milyen feltételei vannak?)

Köszönöm válaszát: Luca

Horusz # 2010.05.24. 20:28

Üdvözlet!

A kérdésem az lenne, hogy egyéni vállalkozóként egy élelmiszer boltot szeretnék bérbe venni és az ide tartozó Szükséges papírok érdekelnének!

Iskolai végzettség ( Alkalmazottnak kell? vagy nekem) ennek megnevezése.. stb !
Sajnos nem vagyok tisztában vele!

Továbbá A vállalkozással kapcsolatban érdekelnének még a Tevékenységi körük!
Vicces módon az okmány.i ban azt az információt kaptam, hogy a nyilvántartó.hu-n megtalálom az új alapítási dokumentumokkal stb-vel együtt!
De Tevékenységi körök megnevezését, sem szakmakódokat nem találok!

Mielőbbi segítséget nagyon köszönöm!

zoli24 # 2010.04.07. 20:47

Üdv,
a közeljövőben szeretnék egy valószínűleg egyéni vállalkozást létrehozni. Ha minden igaz külfölről szeretnék laptopot, számítógépet rendelni (egy online cégegn keresztül) és azt szeretném itthon értékesíteni. Természetesen mindezt legálisan, bejelentve, ezért szeretném a vállalkozást. (nem mellékesen azért is mert a cég csak nagy tételben vállalatoknak értékesít)
Kérdésem az lenne, hogy egyáltalán végezhető e ilyen tevékenység, és ha igen egyéni vállakozás formájában végezhető e?
Valamint hogy mily módon kell adózni ez után. Gondolom ha csak cégeknek értékesítenek ezt nekem itthon be kell jelentenem, vagy itthon ÁFÁ- kell fizetnem utána, és utána még az értékesítés után is?

(Bár lehet hogy ezt inkább könyvelőnél kellene megkérdeznem, remélem tudnak segíteni)

Köszömöm!

nandy # 2010.03.22. 18:12

Inkább azon kell elgondolkodni, hogy melyi cégforma kinek milyen felelősséggel jár.
Az egyéni vállakozó a teljes személyes vagyonával felel a kötelezettségekért. Bt. beltag szintén, kültag (kevés kivétellel) már csak a tagi betétje erejéig. Kft. tagok felelőssége a leginkább korlátozott.
Járulékfizetési kötelezettség szempontjából szinte mindegy.

opeca # 2010.03.19. 18:37

Kedves fórumozók!

Elég tanácstalan vagyok, ezért kérném a segítségeteket.

Egy vállalkozást szeretnék létrehozni úgy, hogy az a lehető legkevesebb állandó költséggel járjon.

Az alapfelállás a következő:

Bejelentett állásom van, napi 8 órában, normál munkarend szerint minimálbért meghaladó havi fizetéssel és nem is kívánok felmondani.

Emellett szeretnék létrehozni egy vállalkozást harmadmagammal. A két másik személy akár csendestársként is szóba jöhet (egyiknek van állandó bejelentett állása, a másiknak nincs), de az lenne a legjobb ha papíron is a céghez tartoznának.

A bevétel kiszámíthatatlan lenne, mivel szoftverfejlesztéssel foglalkoznánk.

Milyen típusú vállalkozás lenne számunkra a legmegfelelőbb, főként járulékfizetési kötelezettség szempontjából?

A segítséget előre is köszönöm!

fonixportal # 2010.03.18. 08:48

Üdvözletem Kiss istván vagyok szombathelyről és az lenne a kérésem tudna e valaki valamilyen táblázatot vagy leirást vagy hasonló dolgot adni arról ha egyéni vállalkozóvá válnék Vagyonőri területen akkor hova menyit kell majd befizetni alapul véve a mostani 71000Ft-os minimálbért ugyanis itt szombathelyen csak akkor adnak őr munkát a nagyobb cégek ha vállalkozóként tevékenykednék és általában csak 400Ft/óra bért adnak így a normál 168 órával se érném el a 71EFT minimálbért csak 67200Ft-ot érném el és ebből ugye lejönne még az adó a tb a nyugdij könyvelő és még nemtudom én mi szóval valaki tudna ebben segíteni hogy a minimálbérnél 71EFT és a 67200-nál hova menyit kellene fizetni és menyi maradna?
Köszönettel Kiss istván
UI:nemtudom hogy ezen weboldal továbbit e üzenetet ha válaszol valaki a kérdésemre ezért arra kérném aki segíteni tud ebben az ide irjon fonixportal@gmail.com köszönöm

outlaw317 # 2010.03.14. 18:04

Üdv.
Az lenne a kérdésem hogy vállalkozáshoz milyen iskolai végzettség szükséges? weboldalt szeretnék majd készíteni és ott árulni termékeket főállásban! ez hogyan működik? meglehet ebből élni? mi kell hozzá?könyvelő?

fine77 # 2010.01.15. 21:11

Köszönöm válaszát.., bár ez az amivel én is tisztába vagyok. Azért írtam részleteket, hogy abból mit lehetne kihozni. /valószinű ez az amivel az ügyfélkapu nem tud mit kezdeni../

ObudaFan # 2010.01.15. 15:35

A helyi jegyzőnél lehet érdeklődni. A legegyszerűbb ügyfélkapun keresztül elindítani az eljárást.

fine77 # 2010.01.15. 13:55

Tisztelt ObudaFan!

Egyéni vállalkozás indításával kapcsolatba lenne kérdésem.
32 éves férfi vok, születési próblémák miatt 2.-es csop. 100% rok. nyugdíjárulékos /ami foglalkoztatást nem zár ki/, ill. felnött tartos b. csal.pótlék jogosult.
Nemrégibem szereztem kályhás szakképesítés, s tavasztól ezzel szeretnék megélhetést bíztosítani, mivel járandoságom ezt nem fedezi épp surolja a két tétel a 60e ft-ot.
A kályha építéshez marketingre, reklámra van szügségem, ill. legális viszonyokra. Ezt szeretném a fent leírt meglévő dolgokkal összhangba hozni, ill. a indulási időszakba a lehető legkevesebb költséggel járulékkal elindítani az egyéni vállakozást.

Csaba

ObudaFan # 2010.01.07. 11:18

Nincs mit.

dhtnk # 2010.01.06. 21:58

Köszönöm!

ObudaFan # 2010.01.06. 15:41
dhtnk # 2010.01.06. 12:50

Obudafan, köszönöm a választ!
Abban segítesz, hol találok útmutatót a jan 1-i változásokról? Interneten ügyintézés, meg ilyenek. Vagy ha vázolod nekem, ezt is megköszönöm. dhtnk

ObudaFan # 2010.01.05. 17:24

A jegyzővel beszéld meg, ha egyéni vállalkozást akarsz. Össze lehet vonni, csinálhattok mondjuk egy bt-t.

dhtnk # 2010.01.05. 14:14

Üdv!

Annyira kezdő vagyok a témában, hogy még abban sem vagyok biztos, hogy jó topikba írok...
Lejár a gyedem, és a gyeses éhenhalást szeretném beelőzni, nyitnék egy online boltot kézműves ennekannak. Ehhez vmi vállalkozói igazolványt ki kell váltani? Hogymennyiértmikor? A párom informatikai vonalon szeretne vállalkozni, a kettőt nem lehet összevonni, költséghatékonysági elgondolásból? Neki van megfelelő végzettsége, magára vehet egy kézműves vonalat is?
Ha valaki megértette, mit hablatyolok, és még válaszolna is, hát azt virtuálisan körbecsókolom.
köszönettel: dhtnk

ragyasdezso # 2009.12.27. 14:11

magyar251
Tartozás miatt nem utasíthatják el.

ObudaFan # 2009.12.27. 10:07

Nyugdíjjasként mennyi járulékot kellene fizetnem a válalkozói után?

Hát, az attól függ, mert a tevékenységre jellemző átlagkereset utáni járulékfizetési kötelezettség a kiegészítő tevékenységet folytatókra is él.