Társasházi jog


Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.12. 07:53

Egyik bank sem jogalkotó szerv.

MajorDomus # 2014.02.11. 21:39

kbs
ez igaz,csak a bank ezt nem igy tudja!

a közgyűlés jegyzőkönyvében
külön rendelkezni kell az aláirásra jogosult személyekről

,együttesen,külön külön,bele kell foglalni még a képviselő lakcimét is

Lenger # 2014.02.11. 12:39

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.11. 11:07

A közös képviselő a törvény erejénél fogva jogosult a társasház képviseletére. Ebbe a bank előtti képviselet is beletartozik.

Lenger # 2014.02.11. 10:54

Arra gondoltam, hogy határozatban kell rögzíteni hogy a közös képviselet és az SZVB részéről kik jogosultak a számla aláírására.
De közben találtam példát rá, hogy a megválasztás napirendi pontjának alpontja ennek a megszavazása, szóval vegyétek úgy, hogy nem kérdeztem semmit.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.11. 07:50

Miért kell az "aláírási jogot" külön megszavazni?

Lenger # 2014.02.11. 07:17

Sziasztok!
Nagynehezen összehívta a kk. a közgyűlést, azonban az utolsó napirendi pontunkat ami az új kk. aláírási jogára vonatkozott "kifelejtették". Mivel ez kell a banki ügyintézéshez erősen problémás. A Megválasztásra vonatkozó napirendi pont b. pontja lehet a megválasztott kk. aláírási jogainak megszavazása, vagy mindenképp külön napirendi pont kell legyen. Mivel a meghívóban nem szereplő napirendi pontokra nem lehet szavazni, eléggé fontos kérdés ez.

köszi

MajorDomus # 2014.02.10. 21:13

gyorsabb,de népszerűtlenebb eljárás,ha a katasztrófavédelemnél bejelented!!!

MajorDomus # 2014.02.10. 21:12

szólitsd fel,hogy szerelje le,tértis ajánlott levélben,ha nem teszi,fordulj a jegyzőhöz birtokháboritást miatt!

szab81 # 2014.02.08. 10:34

Kedves Uram!

Érdeklődni szeretnék az alábbi problémámról.
10 emeletes társasházban lakok, ahol kívül, a folyosón, de a szobám
falára felszerelt ajtórács található. Ez csak a szomszéd ajtója előtti
teret zárja le, aki tárolásra (hűtő, szekrény,stb.) használja ezt a
részt. Az OTSZ szerint ez már abszolút szabálytalan, mert éghető
dolgot tárol a folyosón és olyan ráccsal van elválasztva a lakásától,
amit ráadásul zár, de úgy gondolom, egyébként is a lépcsőház és a
folyosó nem egy lakáshoz tartozik. Nekem ezzel nem is lenne bajom, DE
a rács ahogy említettem a szobám falára van felszerelve, ami ki-be
csukásnál olyan idegesítő és hangos, hogy már elviselhetetlen, egy nap
kb 100-szor mennek ki be a rácson keresztül, sokszor este 11 óra után
is és a fémes csapódásra riadok fel a feleségemmel. Jeleztem ezt a
problémát felé, de nem történt semmi.
Kérem, ha tud ez ügyben jogi tanácsot adni várom válaszát. Elköltözni ezért nem fogok! :)

kkibolya # 2014.02.08. 08:35

Kedves Fórumozók!

Köszönöm szépen a bátorítást.
Úgy néz ki megoldódik a befizetés problémája, meghoztuk a határozatot, ha valaki nem fizeti a közös költséget és emiatt fedezethiány jelentkezik a társasház számláján akkor a közös költséget fogjuk megemelni, annyival, hogy a fedezethiány megszűnjön.
Már csak egy lakó nem fizette be a közös költséget Januárban, a többi úgy látszik tartott az emeléstől.

kk. Ibolya

kkibolya # 2014.02.08. 08:35

Kedves Fórumozók!

Köszönöm szépen a bátorítást.
Úgy néz ki megoldódik a befizetés problémája, meghoztuk a határozatot, ha valaki nem fizeti a közös költséget és emiatt fedezethiány jelentkezik a társasház számláján akkor a közös költséget fogjuk megemelni, annyival, hogy a fedezethiány megszűnjön.
Már csak egy lakó nem fizette be a közös költséget Januárban, a többi úgy látszik tartott az emeléstől.

kk. Ibolya

kkibolya # 2014.02.08. 08:35

Kedves Fórumozók!

Köszönöm szépen a bátorítást.
Úgy néz ki megoldódik a befizetés problémája, meghoztuk a határozatot, ha valaki nem fizeti a közös költséget és emiatt fedezethiány jelentkezik a társasház számláján akkor a közös költséget fogjuk megemelni, annyival, hogy a fedezethiány megszűnjön.
Már csak egy lakó nem fizette be a közös költséget Januárban, a többi úgy látszik tartott az emeléstől.

kk. Ibolya

Lenger # 2014.02.07. 12:45

Köszönöm, ahogy írtam a 30 napot megvárjuk, csak most már a kíváncsiságomat szerettem volna kielégíteni :)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.07. 12:21

Azon az egy héten már aligha múlik valami.
Szigorúan véve valóban össze lehetne hívni a 23. napon, de ennek konkrét jogszabályi alapja nincs, távoli analógiával lehet rá következtetni, de az mindig bizonytalan talaj.

Lenger # 2014.02.07. 08:21

Oké, de a sürgős esetbe szerintem nem fér bele. Az nem lehet a sürgősség indoka, hogy elfelejtette betartani a 8 napot és sürgősen csinálnia kellett valamit.
Legalább is elég nevetséges indok lenne...

ragyasdezso # 2014.02.07. 08:15

Az „így különösen”be még sok minden belefér! Kbs-nek van igaza!

Lenger # 2014.02.07. 08:14

Viszont mint jogász, megköszönném ha válaszolnál a lenti kérdésre.
"Ha 30 napon belüli időpontra nem hívja össze a közgyűlést, akkor a SZVB joga összehívni.
Mivel 8 nappal korábban köteles kihirdetni, ha a 22. napon nem hirdeti ki, akkor már nem tudja teljesíteni, tehát biztos, hogy nem teljesíti a kötelességét.
Tehát biztos, hogy csak a 31. napon hívhatjuk össze mi?"

Úgy döntöttünk, hogy megvárjuk a 30 napot, de kiváncsi lennék, hogy egyébként jogos lenne-e, aha a 23. napon kihirdetnénk.

Lenger # 2014.02.07. 08:12

Arról volt vita, hogy 3 napos határidővel összehívhatja-e a közgyűlés a felszólítást követően.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.07. 08:11

Ja, hogy ti ezt értitek a "rendkívüli közgyűlés" alatt. Én nem.

Lenger # 2014.02.07. 08:03

Ezek közül melyiknek felel meg közös képviselet leváltása, főképp azt figyelembe véve, hogy 30 nappal korábban értesült a felkérésről, tehát nem egy hirtelen kialakult helyzet amire azonnal reagáni kell:

"Sürgős esetet – így különösen: a közös tulajdonban álló épületrészek, épületberendezések, vagyontárgyak állékonyságát, biztonságát közvetlenül veszélyeztető helyzet kialakulását – kivéve az írásbeli meghívót legkésőbb a közgyűlés időpontja előtt nyolc nappal meg kell küldeni."

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.07. 07:57

Közös képviselőt rendkívüli közgyűlésen leváltani. A Tht. melyik szabálya tiltja?

Lenger # 2014.02.07. 07:46

Mármint mit nem lehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.07. 07:25

Miért nem lehet?

Lenger # 2014.02.07. 07:25

Köszönöm MajorDomus, ez számomra is egyértelmű, csak abban nem jutottunk egyességre, hogy ha matematikailag biztos nem lesz tartható a 30 nap, akkor a 31. napra összehívhatja-e a SZVB?