KFT. megszüntetése


Mufurc_nagyon # 2011.11.20. 08:39

Kedves stabi!

A leggyorsabb és leg"olcsóbb" megoldás.
A tulajdon rész eladása.
A hirdetések nagy része foglalkozik vállalkozások megvételével;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.20. 07:58

A TB kb. 43 000, azt az 50 ezret nem értem, mi akar lenni. Hol a törzstőke?

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.20. 07:37

Sziasztok.7 hónapja van egy egyszemélyes kft-m. Sajnos nem megy, meg kellene szüntetnem.
Jelenleg eddig 150.000,-FT bevételt hozott, de mint . utólag- megtudtam könyvelőmtől 94.000 FT minimálbért kellett volna fizetnem, amiből 45.000 utánam a jáulék, és még 50.000 FT a cég részéről is. Ezt pedig semmiből nem lehet megcsinálni.
Ráadásul ha ellenőriznek, bírság is lehet ebből.

Kérdésem: hogy tudnám a legolcsóbban megszüntetni a céget.
Kell-e és ha igen kinek, mit fizetnem?

Mivel ez egy kFT így magánszemélyként felelős vagyok-e bármivel is? Fizetnem kell -e?
Sajnos nem tudom igazolni, hogy a könyvelőm nem volt teljeskörű, bár az e-mailozásból kiderülhet, hogy fogóval kellett mindig mindent kihúzni belőle...

Mintha az hallottam volna, hogy ha alkalmazott 36 órában nem vagyok máshol, de igazolom hogy nappali OKJ-s képzésre járok akkor nem kel fizetnem magam után semmit sem, és bejelenteni sem kell.

Őszíntén talán beindul most az üzlet, de visszamenőleg 700.000 FT fizetni nem tudok. Új cégben gondolkodom, új könyvelővel ahol már talán menne a 100.000 államkassza gyarapítás...

Egyébként is van lakáshitel, közüzemi és egyéb elmaradásom, ez egyáltalán nem hiányzott.

Magánemberként is a csőd széle felé tartok, rohamos tempóban. Néha már csak a végső megoldáson (nincs senkim ugysem)gondolkodom, de ezt most nem fejtem ki.. :-(

ObudaFan # 2011.11.05. 18:08

Felszámolás lesz ebből. Viszont épp ezért nem biztos, hogy jó ötlet volt a hitelfelvétel.

Lhotse # 2011.11.05. 17:56

Mindenképpen ügyvédhez kell menni. Ő elmondja a teendőket.

Alapvetően végelszámolni kellene a céget, de ha a vagyon nem fedezi a tartozásokat, akkor felszámolni. Eladást nem javaslom.

j_u_c # 2011.11.05. 17:25

Tisztelt Szakértő!
Van a páromnak egy Kft-je,ami sajnos nem megy, de ő ide van bejelentve és minden hónapban kell fizetni a járulékokat, ami 50 000 Ft havonta. Ebből összegyűlt 1 millió Ft tartozás és most felvettünk hitelt hogy ezt be tudjuk fizetni. Az lenne a kérdésem hogy utána milyen módon tudjuk megszűntetni a céget vagy eladni. Milyen költségek lesznek még?


j_u_c

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.26. 06:45

Törölt céget már nem ellenőriz az adóhatóság.

kitől fogja kérni az iratokat?
Magad mondtad, hogy nincsenek iratok. Mellesleg miért érdekel téged, hogy kaphat-e még ellenőrzést a már nem létező társaság? Ha esetleg attól tartasz, hogy az örökhagyóval szemben helye van a korlátozott felelősség áttörésének, annak nem az adóhatósági ellenőrzés az eszköze.

1309 # 2011.08.26. 04:10

Köszönöm válaszát, s amennyiben lehetséges kérem, hogy második kérdésem vonatkozásában is adjon tájékoztatást.
A megszüntetett Kft-t a NAV ellenőrízheti-e, kitől fogja kérni az iratokat?

ObudaFan # 2011.08.25. 20:34

Még be kell, bár az értéke valószínűleg 0. Az örökösök az örökrészük erejéig felelnek a bírságért.

1309 # 2011.08.25. 20:23

Tisztelt szakértő!
A volt férjem Kft-je felszámolás alá került az elmúlt évben. A volt férjem, mint ügyvezető a felszámoló részére nem adta át a szükséges iratokat, ezért 300 e Ft-ra bírságolták. A felszámoló a rendelkezésére álló adatok alapján elkészítette a záróbevallást,s most záró bírósági végzésre várunk. Eközben meghalt a férjem, s a gyermekeim lesznek az örökösök. A kérdésem az, hogy a Bíróság megszüntetése miatt a Kft-ot be kell-e venni a hagyatékba? Úgy gondolom, hogy nem, bár a halálozás pillanatában még nem történt meg a felszámolása. A bírságot az örökösöknek ki kell-e fizetni?

Az így megszüntetett Kft-t az APEH ellenőrízheti-e még?

ObudaFan # 2011.08.22. 20:47
  1. Valószínűleg nem.
  2. Valószínűleg nem.

De célszerűbb lenne a komplett szerződést ügyvédnek megmutatni.

intra # 2011.08.22. 18:47

Tisztelt Fórumozók!

Ajánlottak nekem egy munkát, amire egy kft-t alapítanék. A felkínált szerződés több jogcímen (késedelmes teljesítés esetén fizetendő kötbér, titoktartási kötelezettség megsértése esetén fizetendő kötbér, összeférhetetlenségi kötelezettség megsértése esetén fizetendő kötbér, titoktartási kötelezettség megsértése esetén fizetendő kötbér) kártérítési kötelezettséget írna elő.
Kérdésem, hogy kell-e aggódnom ezek miatt, ha a követelés jóval meghaladja a törzstőkét? Bevasalható-e a teljes összeg a tulajdonoson vagy ügyvezetőn, vagy ilyenkor csak az a teendő, hogy csődöt jelentek és mosom kezeimet?

2)
A szerződés úgy rendelkezne: "A Megbízott kijelenti továbbá, hogy a szerződés közvetlen tárgyát képező szolgáltatásokat kizárólag Megbízó részére nyújtja jelen szerződés hatálya alatt és a szerződés megszűnését követő 5 éven belül."
Ennek a résznek van-e hatálya a tulajdonosra/ügyvezetőre is vagy csak a kft-re érvényes?
Értem ez alatt, hogy, ha megszűnik a kft, követelhet-e rajtam (tulajdonoson/ügyvezetőn) kártérítést a megszegése miatt? Vagy pedig minden követelés tárgytalanná válik a kft megszűnésével?

Köszönöm a válaszokat
I

ObudaFan # 2011.08.10. 13:54

Nincs mit.

CsHAndi # 2011.08.10. 13:25

értem, köszi az eddigi segítséget,
van ügyvéd, aki felkészült, jó híre van,
de én mindig kíváncsi vagyok, más véleményre is, nem véletlen, hiszen az édesapámról van szó.

ObudaFan # 2011.08.10. 13:14

Ennél lényegesen jobban kellene ismerni az ügyet ahhoz, hogy el lehessen dönteni, hogy most kinek mit kell bizonyítania.

CsHAndi # 2011.08.10. 12:20

értem, mi megtettük a reagálást minden pontra, de nálunk nincsen bizonyíték, hiszen a könyvelés részlete náluk van.
Akkor innen a munkáltatónak kell bizonyítania, hogy nem tudja kimutatni a felhasználást, hát ez jó, mert ez akár járhat a bizonyítékok eltitkolásával. Itt nem kellene valami rendőrségi kivizsgálásnak is történnie?
Jelen pillanatban csak számlákat csatolt be.
Hm akkor hiába lesz jogosult édesapám ebben az évben az előrhozott nyugdíjra, ez bizony hosszúra fog nyúlni. Sajnos a kilépő papírjait sem adta ki a munkáltató, így 5 hónapja semmilyen jövedelmet nem kap. Fel kell készülni arra is, hogy

ObudaFan # 2011.08.10. 11:24

Már része.

CsHAndi # 2011.08.10. 10:50

A munkavállalói rendkívüli felmondás indoka az elmaradt munkabér és a munkaszerződés egyoldalú megváltoztatása. Csoport vezetői munkakör helyett segédmunkásként alkalmazták, ami aránytalan sérelemmel jár, beosztására és végzettségére tekintettel.

"részévé tehető" gondolom ezt a bíróság dönti el. A viszont kerestet elküldték nekünk a bíróságtól, hogy nyilatkozzunk a pontokra. Akkor ezt úgy kell értelmezni, hogy már a része a pernek? Vagy ezután döntik el, hogy részévé teszik-e?

ObudaFan # 2011.08.10. 10:29

Beszámítási kifogással vagy viszontkeresettel maga a követelés is a munkaügyi per "részévé tehető".

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.10. 09:35

De, ez is tárgya lesz a munkajogi pernek. Nem is lehet másként, ha egyszer ezt jelölték meg a rendkívüli felmondás indokaként. Kellene egy ügyvéd.

CsHAndi # 2011.08.10. 09:29

Értem, ez akkor károkozás lehet, viszont az nem munkaügyi per része, vagy rosszul gondolom?
Csak a számlákat csatolták be és szöveges részben vádolták meg. Szerintem ez nem bizonyíték.

ObudaFan # 2011.08.10. 09:23

Természetesen a cég felé az okozott kárért a teljes vagyonával felel az ügyvezető. A jogellenes magatartást, kár mértékét és az okozati összefüggést a cég köteles bizonyítani.

CsHAndi # 2011.08.10. 09:10

Adott egy 100%-ban önkormányzati tulajdonban lévő városüzemeltetési kft, megalakul, a kft ügyvezetője távozik, a képviselő testület átmenetileg, míg sikeres pályázat érkezik megbízott ügyvezetőt nevez ki. 5 mónap múlva Megtörténik az átadás-átvétel a megbízott és kinevezett ügyvezető között és a megbízott ügyvezető elszámol a képviselő tetület felé is.
Mindez történik 2009-ben. A volt megbízott csoportvezetőként dolgozik tovább. Majd munkavállalói rendkívüli felmondással felmond. Most 4 milliót követelnek rajta, mert nem tudják kimutatni, hogy hová lettek felhasználva a festékek, pontosan mennyi benzint használtak fel, nem találják az utat, amit építettek és még sorolhatnám a többit, mindez csak vádaskodás.
Kérdésem az, hogy anyagi felelőssége van a megbízott ügyvezetőnek? Volt többször könyvvizsgálat, ha valami nem stimmelt volna, nyilván szól.
Képezheti ez részét a munkaügyi pernek? Ugyanis ez az ellenkeresete az alperesnek (munkáltató).

ObudaFan # 2011.08.10. 08:10

Ha a cég fizetésképtelen, akkor felszámolással fog megszűnni. Ha a felszámolási költségekre sincs elég forrása, akkor várhatóan egyszerűsített felszámolással.

Dr.Attika # 2011.08.10. 07:57

Első lépés szerintem is a könyvelő lecserélése.
Nem lehet szüneteltetni cégeket, de sok könyvelő annak nevezi, ha a cég tevékenységet nem folytat. Küldik a "nullás" bevallásokat és ezért csak havi 5-10 ezer forintot számolnak fel munkadíjként.